Kdo odnesl lískové ořechy?



napakur - (1) - 179.90 (?) 
17.11.2011 10:57, zobrazeno: 6294x

Nyní, když začaly mrazy, mi náhle (během max.4 dnů) zmizely z 2 přepravek (vrstva byla cca 5 cm) lískové ořechy. Zbyla pouze 1 hrstka bez vyjímky dutých a červivých. Byly na půdě, kam ale vedou menší větrací otvory, kterými se protáhne např. i kočka. Na člověka to nevypadá.

Který jiný živočich by toto mohl provést: myši, myšice, plši, potkani, krysy. kuny, veverky? Poraďte, prosím.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 147.90 (?), 19.11.2011 0:31

Tak to byla určitě veverka čiperka. Ta jediná pozná, že je ořech uvnitř červivý nebo prázdný. Nám chodila na oříšky, roztloukala je a žádný prázdný nebrala, ty nechala ležet. Sklidila všechny. Hanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 199.25 (?), 19.11.2011 8:48

Myši se vyznají. Poznají prázdný oříšek. Mě jednou během týdne roztahali oříšky, ponechané v košilkách na lísce k dosušení, po celé kůlně. Ještě teď nacházím skořápky po různých koutech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 189.100 (?), 19.11.2011 10:56
Myši to byly, mi ze dne na den z krabičky na stole venku ukradly 10 pecek z meruněk, nejdřív jsem nevěděla kdo, taky jsem myslela na veverky, ale když jsem ty pecky pak našla uvnitř v boudě, pečlivě roztříděné, v každé botě dvě, veděla jsem, kdo to byl... Doma mám osmáčici a když jí nabídnu ořech ve skořápce, tak když je vadný, tak ani ke mně nepřijde, jak to pozná, na dálku, netuším... Jezibaba9.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika