Jinak nemocný ořešák



Stránky: 1,  2   
host - 252.109 (?) 
11.8.2008 0:31, zobrazeno: 23869x

Prosím, poraďte, mám velký ořešák, stále plodí ořechy, jen letos se teď na listech dělají všude černé skvrny a i na ořechách. Nikdy se to tak nedělalo. Poraďtte, co s tíml Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 168.167 (?), 11.8.2008 8:58

nevím co to je, ale letos to mám na ořešáku také.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 162.202 (?), 11.8.2008 9:36

Mám to již několik let a vzhledem k velikosti stromu si neumím případný postřik představit (je opavdu veliký), ale jestli vás to uklidní tak plodí pořád hodně a na kvalitě plodu jsem nic nepoznal a je to jako dřív když skvny neměl. L

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 11.8.2008 12:24

Nejspíš jde o antraknózu ořešáku. Způsobuje ji houba GNOMONIA LEPTOSTYLA
   Postřiky se dělají v květnu, nyní je pozdě. Je taky třeba pravidelně hrabat staré listí a dbát na dostatek vápníku v půdě..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 52.48 (?), 16.10.2008 12:24

Je to problém s těmi chorobami na ořešácích.Také již pár let sklízíme zčernalé plody, ořechy nedozrají a nejdou se zelené slupky.Listí odvážíme pryč a letos jsem zkoušel stříkat kuprikolem.Je to ovšem horor vůbec se tam nahoru dostat, vybrat počasí vhodné na postřik a ten potom několikrát opakovat.Myslím si ovšem, že je problém spíš v náchylné odrůdě, vyživě a také v umístění vzhledem ke světovým stranám.My ho máme za domem severním směrem.Švagrová má ořech o sto metrů dál na jih a zdravé ořechy může rozdávat..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
step anka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 166.33 (?), 14.5.2009 13:53

Vloni se mi objevily na listech ořešáku takové ošklivé "puchýře", listy jsem otrhávala a pálila, oplodí pak mělo černé skvrny, ale většina ořechů byla v pořádku. V literatuře jsem se dočetla, že by snad mělo jít o houbovou chorobu,  Po opadu jsem všechno listí zlikvidovala a letos se choroby zdá být zatím méně, ale nevím, jestli nejsou dvě. Prosím poradťe co to je zač a jak se s tím vypořádat.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
step anka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 166.33 (?), 16.5.2009 8:33

Tak už jsem to našla, je to vlnovník ořešákový a vlnovník puchýřovitý. Bohužel nemůžu udělat postřik vzhledem k velikosti stromu, to je smutek...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 55.169 (?), 10.10.2008 14:04

Zdravim vsechny milovniky orechu, i ja mam letos tento problem. Obtiz je v tom, ze se orechy spatne loupou. Doufam, ze pristi rok bude vse opet v poradku. kdyby nekdo prisel na nejakou dobrou prevensi, tak mne to jiste zajima. S pozdravem

Antonin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 3.167 (?), 25.11.2008 1:35

Pěstuju ořechy vlašské již deset let. Nízko položená koruna.Pro výsadbu používám samovolně vyrostlé ze zapomenutého plodu. Moje zkušenost říká, že se musí listí důkladně vyhrabat. Jakmile se objeví první listy na jaře stříkám Sulkou. Černá skvrnitost se neobjeví v takové míře, aby škodila.Řežu větve hned po "oklepání posledních zbytků/hlavně seschlých slupek/plodů. Při výsadbě odříznu kůlový kořen v místě pod jemnými kořínky. Staříci dokonce dávali kámen pod kořen?.Ořešák neroste tak vysoko a dřív rodí.Ve svahu mám větve ořešáku na zemi i když jsou větve hodně vysoko/ snad 6m/.Mám 3 druhy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 120.164 (?), 12.5.2009 15:13

Dobrý den, chci se zeptat, je možné zjistit, jestli nám někdo "otrávil" ořešák? Mám ho moc ráda a letos vůbec nenasadil listy, je slabý, je mu skoro 60 let a byl v plné síle. Podezřívám sousedku, která ho nenávídí, protože ji stíní... trapný. Ale, dá se nějak pomoci, zjistit, zda něco ke stromu nalila, má ke kořenům přístup a jak? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika