Jedlý kaštan - co mu může být?



host - 107.38 (?) 
4.7.2012 9:05, zobrazeno: 3384x

Mám asi desetiletý kaštan, který má letos jen drobné, řídké a bledé listy, na konci jsou povětšině zahnědlé. Druhý kaštan, rostoucí asi 5 m od původního, podstatně mladší (cca 3 roky), má husté, velké, tmavozelené listy, naprosto zdravé.

Poradí mi někdo, o co by mohlo jít a hlavně, co by s tím šlo dělat?

Díky moc za radu či tip!

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 233.155 (?), 9.7.2012 0:20

Pravdepodobne bude niečo s koreňovou sústavou. Nie je preschnutá? Nebol gaštan "prihnojený" niečím nevhodným?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 107.38 (?), 11.7.2012 22:03

Nevím... V místě, kde roste, sucho není a posledních pár let jsem ho nehnojil ničím. Měl bych? A čím? :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 233.236 (?), 11.7.2012 23:59
Dôvodov, prečo gaštan živorí, môže byť viac. Predpokladám, že 5- metrová vzdialenosť nepredstavuje výrazne horšie pôdne či stanovištné podmienky oproti mladšiemu gaštanu. Pokiaľ nebol živoriaci gaštan zaliaty niečím nevhodným a nevyčerpal zásobné živiny v pôde, môže byť na príčine ochorenie koreňovej sústavy. Pre istotu by som ale korunu ošetril 2x v rozpätí 2-3 týždňov listovým hnojivom s obsahom mikroprvkov, vrátane bóru a železa.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika