Postřik ořešáku



host - 203.250 (?) 
5.1.2011 12:42, zobrazeno: 11819x

Marně hledám odpověd na můj problém s ořešákem, strom má asi nákazu, hnědnutí listů, podle diskuze pomůže postřik.Strom je vysoký cca 15 metrů, jak ho tedy ošetřit, do takové výšky postřik nedostříkne?Jak sejmenuje druh ořešáku, plod je veliký asi jako zavřená dětská pěst?Uvažuji o novém stromě a kdy ho zasadit?A čím přihnojovat? Díkzy za odpovědi.Honza

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 5.1.2011 13:00
nejpravděpodobneji antraknoza postřik kuprikol 250 SC ale ta výška no nevím nevím ;)) sbírat listí a spalit či jinak se jej zbavit... Jako detská pěst? nemyslíte papíráky?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.146 (?), 5.1.2011 13:07

měk jsem jeden rok problém s orešekem udělal jsem si dlouhou trubku na postřikovač a před květem jsem to řádně postříkal kuprikolem bylo to ok

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 213.245 (?), 6.1.2011 21:49

ani vnastně nevím, jeden takový velký ořech se mi doma objevil a nevím kde sevzal, fakt je dost veliký, ani jsem ho nerozlouskl.Napadlo mě, nalít postřik ke kořenům, asi to je blbost?Někde jsem četl, že ořešák má rád železo a vápno.Tak ted sháním železné šponyJsem naprostý laik.le díky všem za odpovědi..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 6.1.2011 22:40

Nalít postřik proti houbové chorobě ke kořenům je skutečně blbost. Nemyslím, že běžné nepřevápněné půdy strádají nedostatkem železa. Špony v půdě sice ničemu neublíží, leda by tam chtěl někdo sázet či plet. I tak se mi zdá efektivnější dodat chybějící železo formou rozpustné soli zálivkou nebo na list.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.2 (?), 5.1.2011 13:51

Na takovou výšku se používá motorový rosič, ten to v pohodě zvládne. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika