Choroba jader orechů?



host - 52.88 (?) 
23.11.2011 21:08, zobrazeno: 11719x

mám ořechy (jádra) zdravě pěkné, ale některá jádra jsou červená (fialová) je to nějaká nemoc nebo něčeho nedostatek??? sím poraďte

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 52.88 (?), 24.11.2011 22:36

jó to kdybych sem napsal že nevím jestli koupit pilu ruční nebo motorovou tak to by bylo rááádců dík za pomoc už sem nevlezu zeptám se jinde

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 24.11.2011 23:25

Buďte tak hodný.

Kdybyste místo uražené reakce radši přidal fotku rozloupnutého ořechu, možná byste se dozvěděl víc...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 24.11.2011 23:28

Já měla být před panem Vysloužilem, bohužel mne předběhnul  Pily - tak to máte bohužel pravdu ale... co se čílíte?! Asi s tím lidi zkušenost nemají, tak psát nebudou, protože by to byly stejně jen dohady. Stejně tak já... a pomohl Vám tenhle příspěvek nějak... nepomohl...tak vidíte 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 185.138 (?), 24.11.2011 23:32
Existují odrůdy s červenými jádry. Je to nějak deformované, nebo chuťově v nepořádku?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 27.11.2011 10:19

Jó, každý nemá čas sedět u PC a hned 23.11.2011 ve21.08hod. odpovídat hostu 52.88. Já bych vám odpověděl hned. Odrůdy ořechů s červenými jádry před lety sháněl v TV i Přemek P.  "Trpělivost růže přináší."

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Imer - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 137.146 (?), 4.12.2011 14:38

Dobrý den. Na jádrech ořechů, je po vyloupnudí často černá skvrna. Jádro vypadá i chutná dobře, zbytek jádra je světlý, slupka neporušená. Je to nějaká plíseň, počínající hniloba? Je takový ořech vhodný k jídlu?  Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 5.149 (?), 5.12.2011 7:07

Jedná se o antraknozu ořešáku nebo bakteriální skvrnitost ořešáku. Preventivní ochranou je shrabávní a pálení napadnutého listí u menších ořešáků lze stříkat Kuprikolem nebo Championem.Rozsah poškození plodů je odvislý od počasí v době vegetace.

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Imer - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 137.146 (?), 5.12.2011 20:59

Ty skvrny nejsou na listech a ni na zelené slupce. Ořechy nejsou nijak zdeformované, jen na některých jádrech je po rozlousknutí ta černá skvrna. Je pak takový ořech poživatelný?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 5.149 (?), 5.12.2011 22:23

Na skořápkách ořechů z mého ořešáku (starý přec 60 let) nejsou také žádné stopy choroby vidět. Ale když rážím ořechy tak sem tam najdu ořech s typickými znaky antraknózy(možná bakteriózy-vůbec mně nezajímá, která potvůrka to je), který v důsledku této choroby spadl ještě před dozráním. Teoreticky si nedovedu představit zdravou zelenou slupku ořechu (bez bakteriálních nebo houbových příznaků) příznaků a uvnitř poškozený plod-jádro.To co popisujete, černé skvrny na nějakém malém procentu jader mám taky, ale ořešák je tak velký, že si nedovedu představit jak bych ho stříkal. Na nových zakoupených stromcích se mně na jaře objevila antraknóza, po dvou postřicích mám již tři roky pokoj.Musíte si počkat na jaro a pak uvidíte. Pokud jde o jedlost, tak si myslím, že se neotrávíte, ale napadená jádra jsou hořká, aspoň ta moje.

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika