Černý ořech uvnitř skořápky - shnilý



host - 239.150 (?) 
23.9.2015 9:17, zobrazeno: 14631x

Dobrý den!

Velmi prosím o radu.Nově jsme se nastěhovali na statek, kde jsou tři velké ořešáky-letos úplně obsypané.Naše zděšení ale nastalo v těchto dnech, kdy začínám sbírat ořechy.zarazila mě úplně tmavá slupka na plodu, pokud nebyla úplně černá, nebo plod nebyl už rovnou celý shnilý.Všimla jsem si, že na každé skořápce je aspoň malý flíček, kde vrchní slupka nešla sloupnout-byla proláklá přes skořápku až dovniř do ořechu a tam odsud to zřejmě začalo hnít. Na listech jsou malé-jakoby bradavice, kde je zřejmá žilnatost listu a ze spodní strany je nahnědlý, plísňový flek..

Nevíte prosím co s tím? Stromy jsou velké, postřik nemožný - dá se ořešák třeba nějak razantně ořezat a pak léčit?Prosím, prosím,ať jdou zachránit, jsou u domu - velká dominanta, změní to úplně i vzhled domu..ach jo..

Děkuji moc za každou radu!!! Jana

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 147.46 (?), 23.9.2015 11:02

Podívejte se na Proč ořech vlašský při dozrávání obal zčerná?

Postřik, nebo aerosol jsou možné, protože jsou aparáty s dosahem mnohem větším než má běžný zádový postřkovač. Projděte si nabídku SOLO.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 23.9.2015 12:16

...než razantně ořezat-hrozí mimojiné několikaleté období bez plodů, infekce houb.chorobami..., tak s rozmyslem citlivě prořezat, odstranit případné přerostlé větve, které lízají-zametají půdu pod stromy-prostě vykasat sukýnku. Udělat v korunách průvan a podle možnosti postříkat alespoň spodní část stromu-včetně kmene i zeminy pod stromy. Pěčlivě uklízejte spadené listí a rubinu-slupky-ty, co zůstanou v koruně zkuste otřepat, posrážet-např. dlouhým bidlem. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 239.150 (?), 23.9.2015 12:55

Děkuji Vám za rady, trošku se mi ulevilo smiley

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 3.120 (?), 23.9.2015 20:28

Já mám letos stejný problém.Ořechy byly jiné roky v pořádku.Myslím, že to bude letošním suchem, jsou i drobné.Listy jsou beze skvrn.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 239.150 (?), 24.9.2015 14:21

Dobrý den, ještě jednou, :-)

Máte prosím zkušenosti, jaký postřik by byl vhodný a kdy? Jako sadař jsem totální začátečník - omlouvám se..

A i to prořezání větví-kdy je vhodné??Asi budu muset pořídit nějakou příručku základních sadařských praktik :-))

Děkuji Vám za rady a přeji hezký, slunečný den!

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 15.186 (?), 19.4.2016 19:55

První ošetření proti antraknóze se uvádí nejlépe před květem. Je už teď ten správný čas? Samčí květy mají podobu 2 cm kuželů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 11.247 (?), 6.2.2017 22:11

Pani Jano, obdobne problemy s plody oresaku - cerna jadra a nedorostle skorapky jse mi podarilo odstranit, kazde jaro poprasit oblast korenu na sucho hasenym vapnem. Vapno je prirodni desifekce a podpora tvorby          skorapky plodu uvedenou radu jsem zdedil po predcich a uvedenou radu     praktuji jiz nekolik let -je mi 72 let :Jirka Verim ze úspech dostavi 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 22.43 (?), 16.3.2017 18:50

S vápněním a hlavně odstraněním listí na podzim souhlasím. Mám dva ořešáky na různých místech. Jeden je bez problémů, U druhého mi pomůže jen postřik před kvetením. Používám Kuprikol 50, nebo jiný obdobný měďnatý postřik proti houbovým chorobám. Druhý postřik po odkvětu již nepoužívám, ale doporučuje se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika