Usychání a následné rozdrolení vzdušných kořenů u phalaenopsis



kubecx - (1) - 99.180 (?) 
16.12.2012 16:25, zobrazeno: 22430x

Dobrý den prosím o radu proč vzdušné kořeny usychají a následně se rozdrolí. Listy jsou v pořádku, spodní kořeny mají také krásnou zelenou barvu a vypadají vytálně. Rostlina již rok nekvete. Poté co uschl celý stonek s květy již se nový nevytvořil. Pouze vyrostly dva nové listy. Tento problém je i u ostatních orchidejí nekvetou. kromě mini phala to je nový přírustek. Květiny jsou na jížním okně od podzimu, předtím byli kousek dál od okna na poličce. Zálivka je až po vyschnutí celého substrátu a to tak že proléváme a necháváme vodu odtéct cca. 2-3min až je substrát mokrý. Předtím jsme máčeli na 15min do vody. momentálně se tvoří jeden nový vzdušný kořen. a rostliny jsou v normální pokojové teplotě 21°C a v noci 19°C

Děkuji za každou radu.




Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 74.237 (?), 26.3.2013 0:22

Vzdušné kořeny rosíte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 112.36 (?), 26.3.2013 11:39

Myslím si, že problém by mohl být v tom jižním okně - sluníčko ty vzdušné kořeny popálí. Orchideje mají raději východní stranu.

To klokočí vám závidím, už jste zkoušeli semena zasít? Já jsem na podzim sebral několik semen a mám je v ledničce (stratifikace), někde jsem to četl. Po zmrzlých vyseju a uvidím. Možná jsem je mohl zasít hned na podzim a nechat to na přírodě, nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 56.49 (?), 17.1.2016 13:58

Klokočí přeléhá někdy i dva roky v zemi a pokud ho něco nesežere, tak pak vyklíčí. Ale ten rok v zemi potřebuje aby začal klíčit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jariel231 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 146.203 (?), 16.5.2013 21:53

Já netoužím po vzdušných kořenech, ale po květech.Pokud Ph.má dobré prostředí, tak je pěkná a kvete. Nepotřebuje vzdušné kořeny. Květní stvoly neodstraňuji pokud neuschnou sami. Koukněte se na video " Pochlubte se jak vám kvetou orchideje".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.56 (?), 18.5.2013 13:34

I když (jak píšete) po vzdušných kořenech netoužíte, phalové po nich touží. Čím víc mají kořenů vzdušných či v květináči, tím jim je líp, napsat, že je nepotřebují je skoro troufalost :o). Kytičky vypadají dobře, evidentně jim nic moc nechybí. Někteří phalové jen prostě potřebují delší dobu odpočinku mezi kvetením (o které vám jde). Jestliže začínají růst nové kořeny a listy, rostlinka se probírá z vegetačního klidu a za chvíli vyžene květní stvol. Dejte jí čas, nejsou to rajčata :oD.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jariel231 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 146.203 (?), 26.5.2013 18:45

Vzdušné kořeny se tvoří ve větší míře když je rostlina nějak ohrožena.Je to buď nedostatkem zalévání, uhnitím kořenů, sežráním kořenů a pod. Vzdušné kořeny nahrazují ty v zemi a mohou je i nahradit. Pokud se obnoví výživa ze substrátu tak vzdušné kořeny odumřou.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika