Pěstování orchideí



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
mipro - (1) 
3.7.2004 10:21, zobrazeno: 591042x
Mám stejný problém, s kterým se zde budu asi opakovat, ale přesto ... Dostal jsem orchidej a jako začátečník v pěstování orchideí nevím ani jak se jmenuje a tedy nejsem schopen si někde najít nějakou informaci o nárocích na stanoviště atd. Můžete mi někdo doporučit nějaký web, na kterém bych našel buť klíč k určení druhu, nebo nějaký obrázkový web kde bych mohl porovnat svoji orchidej s jejich fotogalerií ... třeba bych konečně věděl jak se o ni starat něž mi chudinka zajde. Děkuji... PS.: Jestliže by byl někdo ochoten mi v určení druhu orchideje pomoci sám, rád nafotím potřebné detaily a mu je e-mailem.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host, 7.7.2004 12:36
Pro porovnání vaší orchideje s jinými druhy zkuste fotografie na www.sweb.cz/pollinia nebo www.sweb.cz/bijar. Bohužel tam není nic o pěstování, ale možná, budete-li vědět o jaký druh se jedná, že najdete odpověď v literatuře.Pokud budete mít zájem, napište na adresu: hp@csadlb.cz - nějaké zkušennosti mám a ráda se s nimi podělím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 55.146 (?), 22.8.2007 12:40
Prosím o radu, nevím zda po odkvětu orchideí ustřihnout větvičku, nebo jí nechat, co mohu udělat pro další květ apod.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 1.3 (?), 23.8.2007 10:07
Odkvetlou větvičku (stonek) určitě neodstraňujte, neboť na něm opět obrazí a vykvete znovu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
David Janošek - (34), 28.8.2007 14:57
"Větvička" správně tedy spíše květní stonek se odstraňuje podle druhu orchideje. Pokud máte phalaenopsis, což je asi nejpravděpodobnější, tak neodstraňovat ...Když se orchideji bude chtít, tak vyžene další květní stvol ze starého... Je to ovšem individuální podle druhu orchideje a proto stonek radši ponechte... Když ho rostlina nebude chtít využít, tak seschne a odstříhnete ho radši až potom - tím se nic nepokazí ;-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 86.197 (?), 11.11.2007 22:19
A co dělat, když už jsem jí odstřihla, vyraší stonek ještě?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 156.158 (?), 12.12.2007 20:23

Taky jsem to tak udělala, vyraší ještě květy? Vyrašilo mi pouze jakási odnož.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 63.20 (?), 28.12.2007 13:06

Nebojte, květ určitě znovu vyrazí, bude to ale asi trvat o malinko déle než ze starého květního stvolu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.85 (?), 5.2.2009 20:23

Já jsem dostala orchidei s jedním stonkem a po zaschnutí jsem ho ustřihla. Poté my vyrazily dva nové stonky a po nějakém čase ještě další tři, tudíž po zastřihnutí mám pět nových stonků a těším se na květy :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 137.8 (?), 17.8.2014 8:39

Dobrý den, jsem překvapena, co nám sdělujete. Mně za minulé dva roky odešlo pět orchideí, byla jsem z toho smutná. Dvě, z těch uhynulých, byly nové, opadly jim květy a časem uhnívaly listy. Přitom jsem v minulé době pěstovala orchideje, dokonce mi kvetly dlouho, ale toto bylo v jiném bytě, jiné stanoviště květin. Můžete mi, prosím, sdělit název Vaší orchideje? Zatím žádnou nemám, chci si teprve koupit. Děkuji.Marcela K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika