orchidee nádoby na pěstování



Stránky: 1,  2   
hanka.f - (1) - 188.138 (?) 
5.1.2008 22:44, zobrazeno: 64962x

nedávno jsem viděla v receptáři jak pěstují orchidee ve skleněných nádobách s troškou vody a dřevěného uhlí nemáte s tím někdo zkušenost? děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 54.85 (?), 14.1.2008 10:12

Tiež som videla sklenené nádoby na pestovanie orchideí s dreveným uhlím a trochou vody v Receptári na nedeľu, tieto nádoby nazvali "klimavázy" ja by som tento spôsob pestovania orchideí rada skúsila, ale kto by vedel kde sa dajú kúpiť?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 143.250 (?), 22.1.2008 15:21

No nic levného tyhle vázy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 186.98 (?), 14.2.2008 8:12

Podle mě naprostá zbytečnost, ani esteticky se mi to nelíbí. Jde spíš o substrát, než o nádobu,  navíc hliněné květináče jsou esteticky mnohem lepší.  Tohle prostě cesta k úspěchu není!

Zdraví Karel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 21.198 (?), 3.3.2008 17:31

Viděla jsem orchidee pěstované v ustřižených pet lahvích a byly nádherné. Zdenča.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marča - (44) - 50.90 (?), 7.3.2008 10:15

Já jsem slyšela, že se pěstují v průhledných nádobách, aby bylo vidět jestli nezahnívají kořeny. Tak asi proto průhledné květníky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.138 (?), 7.3.2008 11:21

Dobrý den paní Marčo. Budu trošku reagovat. Pěstování v průhledných nádobách u epifitních orchidejích se dělá proto, protože tyto rostliny ve své domovině vegetují např. v korunách stromů a pro jejich uchycení na rostlině vyroste spousta kořenů. A tyto kořeny slouží nejen k uchycení na podkladu, ale i k jímání vody a živin, které se na nich uchycují třeba ve formě prachu. Tyto kořeny tedy potřebují ke svému životu světlo, protože tak rostou už spousty let.  Proto tak velmi dobře vegetují v různých průhledných nádobách a závěsných košících, které jste zřejmě již také viděla. Skleněné nádoby, které jsou výše uvedené rozhodně nejsou zbytečností, jelikož sám výrobce sám uvádí, že je to pro rostliny Phalenopsis! To je velmi důležité. Pohodu přeje Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marča - (44) - 50.90 (?), 7.3.2008 11:29

Jsem ráda že jste nám to vysvětlil (nejsem odborník mám pouze jednu roslinku). Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1575) - 178.81 (?), 7.3.2008 11:48

Pěstuji orchideje přes dvacet let a také se domnívám, že průhledné nádoby nemají valný význam. Světlo není pro kořeny orchidejí (s vyjímkou několika bezlistých druhů kdy kořeny obsahují chlorofyl a jsou vlastně náhradou listů) důležité.

V průhledné nádobě sice lépe vidíme, v jakém jsou kořeny stavu, ale ve velké většině případů je tato průhlednost dočasná, během několika měsíců se průhledné stěny potáhnou z vnitřní strany řasou a mechem a stanou se neprůhlednými.

Podstatnějším než materiál pěstební nádoby je substrát a vůbec nejdůležitějším faktorem je kvalita zálivkové vody - čím měkčí tím lépe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.138 (?), 7.3.2008 12:05

Souhlasím s vámi pane kolego. Tady šlo o to, že se jedná o nádoby pro Phalenopsis. Sám má odzkoušeno, že v průhledném kelímku od piva rostou skutečně vitálněji než v klasickém hrnku a to ve stejném substrátu. Ostatně, sami pěstitelé z Holandska je hodně  pěstují v průhledných hrncích, ale to jistě víte. Pohodu Vám přeje Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika