Omrznutí orchideje phalenopsis



host - 145.181 (?) 
6.2.2012 11:35, zobrazeno: 9285x

Dobrý den. Potřebovala bych poradit, jak zachránit orchidej, která mi omrzla. Odjela jsem na 3 dny z domu a bohužel došlo k problému s topením. Orchidej krásně kvetla, měla 2 kvetoucí stonky a spoustu poupat, ale po mém návratu jsou květy i některá poupata zplihlá, 2 listy zcela upadly a na ostatních jsou nažloutlé flíčky. Nerada bych o orchidej přišla, lze ji nějak "oživit"? Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 178.250 (?), 8.2.2012 1:38

U Phalaenopsisu to bude spíš konečná. Je ještě mizivá šance (pokud má kořeny vpořádku), že se vzpamatuje, ale spíš ne.  Rozhodně hned odstříhejte stvoly až u báze rostliny, potřebuje sílu pro svou případnou záchranu, napadené listy (žluté flíčky) sledujte, pokud by se to začalo zhoršovat, raděj list ustřihněte, ale obecně je v tomto případě každá rada drahá a i když se jí to povede a přežije, bude dlouho trvat než se zmátoří do květuschopné rostliny. Hodně stěstí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 38.53 (?), 17.9.2013 18:59

Stalo se mi totéž, chce to jen štěstí a trpělivost... roslinu jsem zbavila všech špatných kořenů (nezůstal mi ani jeden jediný) a rostlinku jsem ponořila do lehce ocukrované vody a světe div se, po týdnu začaly rašit kořínky... po třech měsících se již dala opět zasadit... a nyní máme první poupátka...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika