Wapka nemá tlak



host - 46.210 (?) 
12.4.2015 15:26, zobrazeno: 24141x

Zdravim, stalo se mi, že jsem zapl wapku, ta se kousla, tak jsem jí vypl, zmáčnul pistoli aby se upustil tlak a znova se bez problému rozběhla, ale najednou přestala dávat tlak, tak jsem jí rozebral kompletně vyčistil všechny ventilky očistil a trošku znovu napružil pružinky, Ve vapce jsou 3 písty, 1 šel hůř než ostatní, tak jsem ho vzal jemně šmirglem a všechny už jdou zase bez problémů, motor se točí a písty se zvyhají, tak jsem to složil a pokud k wapce nepřipojim hadici, tak wapka dává krásně tlak a stříká jako z pistole, ale jakmile připojim hadici, tak přetane dávat tlak a z pistole už jen trošku teče. Hadice jsem všechny procházel i pistoli a všechno krásně čistý a neucpaný, neví někdo čím to může být? Kontroloval jsem i všechny gumičky a všechny byly ok, myslíte, že už může bejt některá vychozená a proto to už nedává tlak? Nebo už tomu nepomůžu a mam jí vyhodit?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 176.91 (?), 12.4.2015 16:16

Jakou hadici? Vysokotlakou?A co když se vám uvnitř zbortila.Někdo jí přejel apod.Bez tlaku je průchozí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 46.210 (?), 12.4.2015 16:36

Vysokotlakou. Hadice je OK, zkoušel i přimo za wapku připojit jen špičku pistole, ale prostě jakmile se připojí něco delšího k wapce, tak asi musí překonat určitej tlak a přestane ho vyrábět, pokud nechám na wapce jen ten závit na kterej se pak připojuje hadice, tak wapka stříká stejně silně jako s pistolí, v tom závitu je díra o průmeru asi 3mm stejně jako tryska v pistoli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.91 (?), 13.4.2015 6:33

Hadice je OK? A nepřipadá vám to divné, že neprotlačí pár metrů vodu, když je tedy OK a bez ní stříká silně?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 46.210 (?), 13.4.2015 13:18

V tý přechodce je o něco menší díra jsem si všiml, než je hlavní tryska s pistoli, ale dřív to tak normálně fungovalo, napadlo mně jedině, že by fungoval třeba jenom 1 píst a na tu menší díru by eště zvládal vyrobit tlak, ale na tu větší v pitoli už to nestíhá, asi zkusím vyměnit všechny gumičky, jestli to pomůže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 13.4.2015 13:28

Při správně sestavených ventilcích by měla Wapka po připojení k vodovodu (ale bez zapnutí čerpadla) být normálně průtočná. Proto zkuste Wapku připojit na vodovod, nechat vodu protékat pistolí a spustit čerpadlo. Množství vody by se nemělo podstatně zvýšit, pouze by měla mít vyšší tlak.

Pokud bylo čerpadlo třístupňové, tak třetí stupeň v sérii jde obvykle hůře než první dva, páč musí lépe těsnit. Pokud jste zvětšil vůle smirkem u třetího stupně, tak jste si Wapku zničil. Jestliže byly písty pracující paralelně, stačí jednu z paralelních větví zaslepit. (bude pak tlak. ale jen 2/3 průtoku).

Taky se zamyslete, k čemu se užívá smirkový papír a k čemu hadřík s brusnou pastou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 46.210 (?), 13.4.2015 19:17

Když připojím hadici, tak to protejká, písty jsou paralerně, bral jsem to 1000 šmirglem a s vodou abych neudělal velký rejhy, navíc jsem jen zabrousíl mírně vložku ve který ten ventil běhá, asi 3x jsem to projel šmirglem a pak už ventil nedrhnul. Dneska jsem sehnal velikou sadu gumiček, tak zkusim všechny vyměnit, hlavně ty co utěnují písty a pak uvidím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika