výběr tlakové myčky



Karol84 - (1) - 253.52 (?)
23.10.2012 14:06

Zdravím, mě se osvěčili tlakové čerpadla od zn. ALKO, mám ji již několik let a jsem stále spokojena. Objednávala jsem čerpadlo přes poptávkový systém a tak jsem ho získala i za skvělou cenu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 196.43 (?), 6.7.2008 0:55, zobrazeno: 244329x

Dobrý den,

měl bych dotaz ohledně výběru tlakové myčky. Potřebuji ji na běžný provoz kolem domu, mytí auta, čištění okapů, betonových ploch apod. Žádná velká zátěž. Máte někdo zkušenosti co by měla myčka mít a naopak co je možné oželet, protože to stejně člověk nevyužije? A případně doporučte značku.

Díky za názory

Dolf

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 16.68 (?), 6.7.2008 18:32
koupili jsme před 2 nebo 3 roky v Penny obyčejnou vapku za 1500, jako přísluško byl jen tlakový nástavec s možností plynulého přechodu mezi úzkým paprskem a plochým širokým paprskem a nástavec s baňkou na mejdlo. Běhá furt. Jestli budete chtít, pošlu vám značku, teď ji tu nemám. Vylepšil jsem maličko tu pistolovou spoušť, udělal, je tam zespodu kroutítko na aretaci, aby nešla vapka sepnout, tak jsem to tam porychtoval aby to aretovalo ve spuštěné poloze, někdy se to hodí. Baňka na mejdlo-plastová-nechce moc utahovat, protože pak přeskočí závit. Nic se neděje, nic se nezničí, jen se musí našroubovat znova. Jinak si myslím, že dobrý.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
gerchán - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (138) - 133.102 (?), 28.7.2008 9:46

Mám Einhell NHR 130 New Generation, Jsem spokojený, tlak má výbornej, je tichá, má integrovanou nádrž na saponát, v příslušenství i rotační kartáč, celokovové čerpadlo. Koupil jsem s kamarádem hned dvě v internetovém obchodě v Rakousku. I s dopravou přišla na 3tisíce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Karol84 - (1) - 253.52 (?), 23.10.2012 14:06

Zdravím, mě se osvěčili tlakové čerpadla od zn. ALKO, mám ji již několik let a jsem stále spokojena. Objednávala jsem čerpadlo přes poptávkový systém a tak jsem ho získala i za skvělou cenu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 28.7.2008 10:24

kupujte typ s kovovým čerpadlem, a nejlépe anticorovým pístem. Schovejte záručáky a prohánějte jí. Sám jsem koupilv BAumaxu wapku LAVOR, což je odnož Karchera.

Běhá, jede jako blázen a už mi nadělala mnoho radosti - nejvíc mne asi pobavil trik, který jsme zkoušeli u kamaráda na domě - z garáže a dílny bylo nutné oklepat starou Vápenou omítku. Wapkou byla dole do hodiny...:-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 71.52 (?), 2.1.2009 13:32

Nevíte někdo od jakého tipu nebo řady má Karcher u wapek písty potažené keramikou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 14.151 (?), 2.1.2009 14:15

V ceně do cca 15 tis. považuji za lepší značku Kranzle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 71.52 (?), 2.1.2009 19:24

Kranzle 135 máme v práci.Je super, ale cena je také super. Koupil jsem Karcher 7.20 MX za 8900 kč a tlakem se Kranzle 135 vyrovná. Jediné co můj Karcher nemá regulaci tlaku na mašině, ale má ji pouze na pistoli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 154.90 (?), 2.1.2009 21:24

Dobrý den,

prodávám a opravuji čistící techniku. Při výběru hobby tlakového stroje není důležitá ani značka, ani tlak, barva a výrobce, ale váha stroje.  Jednoduše v obchodě vemte do rukou krabici se strojem a vše co je pod cca 10Kg nebrat!

Lehké a levné stroje mají komutátorové motory (něco jako ve vysavači) s vysokými otáčkami, kdežto stroje těžší 10 Kg již mají bezkomutátorové motory zpravidla 2800 ot/min. (profi stroje 1450 ot. /min.), tyto motory aby byly levné, tak nelze vyrobit pod tuto váhu a zároveň se na tyto motory již standartně montují kovová čerpadla.

Jinak prosím Lavor nemá nic společného s Kärchrem, je to samostatný výrobce, který dokonce montuje valnou většinu i hobby strojů v Itálii a nikoli v Číně jako ostatní. Dále se naprosto nedá srovnat Kränzle 135 - profi stroj a Kärcher 7 za 8.900,- (již cena Vám měla napovědět - rozdíl cca 20.000,-). Tlak totiž není až tak rozhodující, ale tak zvaný mycí účinek stroje je poměr tlaku a množství vody. Když budete mít tlak 300 bar. a množství dodané vody 100l/hod., tak sice přeříznete beton, ale nic neumejete, takže na krabici hledat nejen tlak, ale i množství dodané vody (mělo by být nejmíň cca 400 l/hod.)

Pokud opravdu seriozně hledáte slušný stroj tak mohu doporučit právě od Lavoru stroj Superwash 160 (tuším, že stojí něco kolem 5.000,- Kč).

Pokud počítáte s prací stroje nárazově více než 1 hod. (na jeden zátah) nebo nedej bože dýl tak již musíte mít nečo lepšího, protože tento stroj by již pracoval na hranici jeho možností. S dražší a lepší kategorie Vám doporučím Kränzle HD7/120 - základní řada pofi třídy dotovaná výrobcem  - super cena vůči tomu co tato mašina umí (stojí cca 11.000,- + DPH).

Pokud jste si chtěl koupit nečo za 2-3 tis. Kč, tak je to úplně jedno co protože než toto, to je lepší zahradní hadce přibržděná mezi prsty a voda z řádu.

Ještě něco - všechny tyto stroj jsou moooc háklivé na čistotu dodávané vody! Vždy použít přiložený filtr a vodu třeba ze studny filtrovat!

Robert

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 71.52 (?), 2.1.2009 22:56

Vážený pane,

kdyby jste si prostudoval konkrétně parametry Kranzle 135 a Karcher 7.20 MX tak by jste zjistil, že ač osekaný navenek Karcher 7.20 MX o zbytečné sarapatičky má celokovové čerpadlo s tvrzenými nerez písty s max. přetlakem 160 bar a provozním tlakem 140 bar , průtok čerpadla za 1/h je 552 litrů vody, motor indukční 3 KW, regulace tlaku na pistoli,

Kranzle 135 má prac tlak 135 bar, 150 bar max. přetlak, dává 660 l za 1/h, motor 3,3 kw., regulace na čerpadle.

Cenový rozdíl cca 15000 -20000 kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika