Teleskopické nůžky Gardena vs Fiskars



Stránky: 1,  2   
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (273) - 230.23 (?) 
21.5.2016 21:36, zobrazeno: 8373x
Gardena 410 BL Comfort anebo Fiskars UP86 (115560)? Potřebuji převážně k zastřihávání Loubince, který mě leze přes okapy a do střechy a občas na větve starších vysokých stromů. Nebo něco jiného, ale délka min. 4 metry.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 226.95 (?), 22.5.2016 10:23

V Hornbachu mají ještě jinou značku. I o těch jsem uvažoval, zatím to však nebylo nutné, abych si je opravdu pořídil.

S Fiskarsy jsem dělal, časem se začaly nějak zasekávat (nevracet), teď jsem na ně již dlouho nesáhl.

Gardeny jsem v H. držel v ruce, zdály se mi těžší a takové "humpolácké".

Ale jak jsem již napsal, nemusel jsem se pro žádné rozhodnout, tak jsem to nechal být.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 69.102 (?), 22.5.2016 12:31

Na Loubinec je Vám to jedno, tým pádom cena hovorí jasne. Ja mám od F tie neteleskopické a spoko. Raz sa mi podarilo roztrhnúť šnúru čo je vnútri, bez kecov vymenená celá hlava v Bau. Takže za mňa Fiskars. Gerdena je podľa mňa zbytočne predražená. A tie ich plasty a design, grcať :D

Stano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (273) - 233.71 (?), 22.5.2016 20:36
V tom případě Fiskars. Když si k němu kupím pilku, jsem na ceně Gardeny a mám vše potřebné po ruce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 14.170 (?), 22.5.2016 21:05

Zatím jsem si vždy vystačil s normálníma nůžkama + pákovkama. On se taky dá použít žebřík. Jestli vám loubinec tvoří souvislou stěnu a dorostl k okapu, je to spíš práce na žebřík + malé nůžky. Stějně musíte odstřižené výhony vyplést a strhnout.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (273) - 233.71 (?), 22.5.2016 21:22
Mít tak o 20 let míň, stačil by mě žebřík, dnes raději vše ze země....
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 234.220 (?), 22.5.2016 22:28

Móóc vam rozumiem, ked hovorite "raději vše ze země... ".  Teleskopicke fiskarsky su ultimativne lepsie, takmer 20rocna prax s jimi to potvrdzuje. Samozrejme, nepouzivaju sa 8 hodin denne a ani 7 dni v tyzdni, vyplyva to uz z typu a urcenia vyrobku. Ovsem pri beznej udrzbe vydrzia 20 rokov bez straty kytičky. Aspon teda original, nie volajaka levna kopie. Je rozumne, vyhybat sa niektorym rozsirenym prehreskom:

1. ked sa jiekde hore "zaseknu", netahat strihaci plochý uplet hrubou silou, lebo tam moze byt problem, napr. zarasteny uzol, kus drotu a pod. Povolit a skusit o kusocek vedla. Inak obecne plati, co do celusti vojde, to prestrihnu. To je dobra sprava.

2. Pravidelne pred pouzitim mazat celustny mechanizmus kvalitnym olejom. Bezny motorovy alebo prevodovy v pripade nudze staci.

3. Pred odlozenim namazat NEVYSYCHAVYM olejom (vid bod 2) a celuste chranit povodnou plastovou krytkou - snad ju este dodavaju, ak nie, tak silnym plastovym sackom. Nepodcenovat, lebo sila tychto noznic je v presnej geometrii ostria.

4. Teleskop vysuvat tolko, kolko je treba, nie viac. Je nezmyselne vysunut noznice napr. na 4metre a z pohodlnosti strihat vo vyske napr. 2.7 metra. Zbytocne to namaha mechanizmus ohybovou silou. Zmena vysunutia sa robi pohodlne, tak vocogou? 

Poznamka na koniec:

Tieto fiskarsky s vyhodou pouzivam aj ako "pinzetu" na vyberanie hore odstrihnuteho a uviaznuteho materalu. Staci iba jemne zatiahnut za strihaci ťažný pas a je to. Jak proste a jak ucinne.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (273) - 233.71 (?), 23.5.2016 1:03
Děkuji za "recenzi". Na Youtube je pár videí, kde jak říkáte, po odstřihnutí větévky, použijí nůžky jako pinzetu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (273) - 134.82 (?), 26.5.2016 22:57
Dnes mě Fiskars nůžky dovezli, ihned otestováno - perfekt práce, velmi dobře stříhají, zkušebně na borovici a hrušni. Po neděli půjdu na Loubinec, doufám, že ty slabé výhonky nůžky zvládnou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 26.5.2016 23:29

Přesně tak. Já už je mám řadu let a stříhají pořád stejně dobře. Jak říkáte - perfektní práce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika