Štěpařský vosk - složení vlastních směsí, oblíbené značky prodávaných



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
19.12.2016 20:21

Někdy mám strach, že se mi roub spálí a používám místo obvyklého vosku jen fólii. Na svých roubovancích taky občas používám žvýkačku. Ta mě ještě nikdy nezklamala. Drží, nestéká, nepálí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4473) - 155.121 (?), 2.1.2014 12:25

Já jsem se asi před třemi lety poprvé pokusil přeroubovat jabloň, a kupodivu vše se ujalo. Roste jako z vody a vloni už plodila. Použil jsem Arbosan v tubě a v pohodě, bez problémů. I na řezné rány při jarním řezu. Nesmí chvíli pršet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?), 2.1.2014 12:56

Arbosan je dobrý, možná na můj vkus trochu řídký. Nicméně samotný fakt, že rouby se ujaly a rány se hojí, vypovídá jen o tom, že vosk nepůsobí na pletiva toxicky, nepálí (měl jsem tyto potíže, tuším,  s Kambilanem). Změřit jiné funkce vosku - trvanlivost, elasticitu, mikroklima pod nátěrem, hojivé schopnosti, atd.  lze těžko. U jabloní se mi stalo, že jsem přeroubovanou větev úplně zapoměl zamazat (někdo mi při práci zatelefonoval a já už na ni pak zapomněl). Kupodivu po pár týdnech dva ze tří roubů normálně vyrašily a rostly. Tedy  spodní očka, zatímco horní pupeny u nezatřených roubů zaschly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Talian - (45) - 237.229 (?), 19.12.2016 18:04

Tak ja som si kúpil Legocortex a to sa mi páčí... naše vosky za vyššej teploty stekajú, alebo zatekajú a znižujú ujateľnosť vrúbľov... toto je zatiaľ super...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 19.12.2016 20:21

Někdy mám strach, že se mi roub spálí a používám místo obvyklého vosku jen fólii. Na svých roubovancích taky občas používám žvýkačku. Ta mě ještě nikdy nezklamala. Drží, nestéká, nepálí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 19.12.2016 20:48

Od té doby, co jsou na trhu tixotropní (nestékavé) vodouředitelné balzámy,  považuji všechny pryskyřičné vosky a tmely za překonané. Jejich tuhost a konzistence není závislá na teplotě, umožní nanést krycí film mikroskopicky tenký i několik mm tlustý. To nedokáže žádný tmel ani vosk.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4473) - 38.136 (?), 26.12.2016 21:06

Dnes jsem dostříhal a dořezal všechny jádroviny. Větší rány jsem zatíral balzámem fy Bros. Je dost tekutý, nestéká, ale hlavně poměrně rychle zasychá, nebo polymeruje, či co, takže je za chvíli odolný dešti. A dnes bylo hodně vlhko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:33
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:15
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika