Rýč fiskars



host - 187.216 (?)
27.10.2016 21:39

Teleskopický Fiskars nebrat.   Mimo to, že prodlužování násady jsme nijak nevyužili, plastový díl rukojeti tento měsíc při běžném rytí praskl. Naštěstí se k ztomu dovozce staví zatím vstřícně, jen to kapku trvá.     j.c.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 14.170 (?), 27.10.2016 12:34

Rýče s prodlouženým listem Fiskars bohužel přestal vyrábět. Je to Rýč Fiskars ErgoComfort špičatý stavební 131921.Na dobývání stromků ve školce a hluboké rytí je vynikající. Ještě je pořád inzerovaný v několika e-shopech.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 27.10.2016 12:38

Ta diskuze se posouvá jinam. Já jsem jenom někdy dříve napsal, že rÝč Geolia je lehoučký. Moc víc ne. Ono je to vlastně jedno. Každý nech dělá tím co mu vyhovuje.

Mimochodem, ten rýč Geolia asi byl nějaký jiný typ, protože byli jsme před nedávnem na nějaké nákupy v Polsku, chtěl jsem si jej ještě jeden koupit a teď už maji jiné a ty už se mi nelíbí. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.152 (?), 27.10.2016 20:51
"Každý nech dělá s tím co mu vyhovuje". Tiež si to myslím. Každoročne rýľujem úsek v záhrade cca 25x8m, teda nie veľa. Hmotnosť rýľa som priznávam nikdy neriešil, pre mňa je dôležitejšie aby mi "sedel" k postave. Teda mal správnu dĺžku a vyváženosť. Každý sme trochu iný fyzicky, myslím tým pomer dĺžky trupu, nôh a rúk, mobilitu v bedr.kĺboch a chrbtice atď. Prirovnám to (možno nie najvhodnejšie) k situácii, keď si niekto kúpi super- špeci karbónový bicykel s váhou 6,8kg, ale rám má o 2 čísla väčší/menší a zle nastavenú výšku sedadla. Bude sa trápiť aj na rovine. Ak mu ale bajk "sadne", tak tá váha najmä v kopcoch začne byť významná... Potom hrá ešte rolu fyzická zdatnosť, v mladosti by som porýľoval aj s bilbordom, teraz si moje kríže už žiadajú viac pohodlia... Mne najviac pri rýľovaní prekáža, ak sa mi naň lepí hlina :-) Prajem všetkým nech Vám to "nelepí" a úspešnú rýľovačku s tým Vaším-jediným pravým Fis..,pardon - rýľom. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.216 (?), 27.10.2016 21:39

Teleskopický Fiskars nebrat.   Mimo to, že prodlužování násady jsme nijak nevyužili, plastový díl rukojeti tento měsíc při běžném rytí praskl. Naštěstí se k ztomu dovozce staví zatím vstřícně, jen to kapku trvá.     j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.155 (?), 27.10.2016 22:09

...u mna velkou zmenou pre kvalitu rylovania bolo zarytie kompostu. Este nezreleho s listami a drvenymi vetvami... O rok bolo rylovanie ako po masle. Ryl ten isty....az som narazil na cast, ktorej sa pred rokom kompost neusiel. A hned som ryloval ako po starom a musel zapojit aj nohy, aby som ryl dostal do potrebnej hlbky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 27.10.2016 22:49

Vždyť to je stará vesta, čím víc organické hmoty zapravíme do půdy, tím lépe. Dosáhneme kypřejší neslévavé, snadno obrobitelné půdy. Samozřejmě se toho nedá docílit jenorázovým zapravením organické hmoty (tráva, zelené hnojení, které je účinnější, když použijeme k tomuto účelu, hlubokokořenící rostliny, např.:bob, topolovka), je to činnost na roky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 28.10.2016 8:41

Teleskopický rýč Fiskars mám již několik let a na některé práce si jej beru s oblibou. Je totiž jinak tvarovaný. Říkám, jak na co. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 172.156 (?), 18.3.2017 21:18

A skusali ste uz niekto ergonomicky ryl znacky Rinz? My si ho nevieme vynachc´valit. je velmi lahky, tym, ze je rucka tvarovana sa s nim lepsie pracuje...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tethys - (3) - 7.157 (?), 31.3.2017 9:33

Pre 8 rokmi som kúpil rýľ fiskars, pokopal a vykopal neskutočné množstvo materiálu, častokrát som mu dával zabrať až som sa čudoval že stále drží. Potom pri zvare nastala únava materiálu a odišiel. Ale veď si vravím, nevadí, kúpim rovnaký a znova 8 rokov vydrží.  Bohužiaľ tento typ, celokovový titánový už nevyrábali, tak som kúpil Xact. Násada sa zhlomila pri kopaní obyčajnej diery do zeme na nový strom, bez skál a podobne, cena takmer 40 EUR, nevyreklamovateľné. Tak som kúpil celokovový fiskars, ale kopať a rýľovať s ním môžem len jednoduché diery, ak chcem napríklad vykonopať korene, tak nemôžem, lebo sa ohýba na spojnici násady a čepele, teda len v dovoch polohách, buď tak ako mám byť, alebo takým puknutím sa ohne do druhej polohy, kedy ak by som pokračoval tak ho asi aj zlomím. Keď povolím, vráti sa do svojej pôvodnej polohy.

Takže Fiskars už bohužiaľ nie je to čo bolo v roku 2010, teraz sa nesú len na vlne svojich úspechov, ale dokedy to potrvá? Ešťe že mám záhradu takmer hotovú a nejako to s tým "papierovým" rýľom vydržím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika