Rýč a vytrhávač plevele Fiskars



host - 204.11 (?)
4.5.2015 13:19

Teleskopicke naradie Fiskars by som nebral. Znamy ho ma a ja mam klasiku, takze mozem porovnavat. Teleskopicky ryl sa prakticky uz od zaciatku vikla a casom sa to len zhorsuje, robi sa s nim horsie ako s klasickym. Navyse asi prave kvoli tymto nedostatkom je pracovna cast mensia = uzsia a kratsia, takze robota s nim ide pomalsie a celkovo je menej komfortna. Odporucam kupit radsej 2 klasicke ryle roznej dlzky, teleskopicky je aj tak cca 1,5x drahsi ako klasicky.  Pokial ale kupite len jeden ryl, tak ten klasicky dlhsi, myslim ze ma 120cm. Zena v zahrade aj tak ryl potrebuje len na kratku a nenarocnu robotu, takze ten pripadny diskomfort prezije. U nas ho ale pouziva aj zena cca 160-165 cm vysoka a staznosti som nepocul.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 214.41 (?), 4.5.2015 10:54, zobrazeno: 9441x

Zdravím,

jen takový ještě jeden menší dotaz. Vybral jsem si rýč od značky Fiskars, co jsem studoval, nemohu prohloupit, jen se rozmýšlím mezi jednou věcí. Vybrfal jsem si špičatý teleskopický, páč když bude s ním někdy dělat přítelkyně, která má skoro o 20cm méně, bude to fajn, pak na mě ale vybafl nový erfgonomický se zárukou 25let Xact. Má ho někdo? Předpokládám, že je to skoro stejné jako předtím, jen je na něj nyní reklama, že?

A druhý dotaz, co takový vytrhávač plevele W82? Když už, tak asi také teleskopický, jak se Vám s tím dělá?

Díky předem všem a mějte se fajn.

Jarda

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 17.210 (?), 4.5.2015 12:31

ja podrezavam radsej nozom. Noz sa mi lepsie skladuje o cene nehovorim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 204.11 (?), 4.5.2015 13:19

Teleskopicke naradie Fiskars by som nebral. Znamy ho ma a ja mam klasiku, takze mozem porovnavat. Teleskopicky ryl sa prakticky uz od zaciatku vikla a casom sa to len zhorsuje, robi sa s nim horsie ako s klasickym. Navyse asi prave kvoli tymto nedostatkom je pracovna cast mensia = uzsia a kratsia, takze robota s nim ide pomalsie a celkovo je menej komfortna. Odporucam kupit radsej 2 klasicke ryle roznej dlzky, teleskopicky je aj tak cca 1,5x drahsi ako klasicky.  Pokial ale kupite len jeden ryl, tak ten klasicky dlhsi, myslim ze ma 120cm. Zena v zahrade aj tak ryl potrebuje len na kratku a nenarocnu robotu, takze ten pripadny diskomfort prezije. U nas ho ale pouziva aj zena cca 160-165 cm vysoka a staznosti som nepocul.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 4.5.2015 13:25

Pokud bych si měl vybrat mezi teleskopiským a Xactem, tak neváhám a volím Xact. Teleskopická násada u rýče je marketingová záležitost a nikoliv ergonometrie. Pokud bude přítelkyně pracovat příležitostně s Vaším teleskopem, tak jej z úcty k Vám nebude přestavovat a naopak, pokud jej přesto přestaví, tak vy před prací nebudete kontrolovat, jestli se více neunavíte použtím nevhodné délky násady. Proto kupte Xact dlouhý a když si jej přítelkyně oblíbí, tak jí kupte Xact v její délce. Xact je jediný rýč, který je sériově na trhu a je vyráběn tvářením zatepla. Ostatní fiskarsy už jsou "také jen lisovsné" bez ohledu, jedná-li se o pobočný závod v polsku nebo pobočný závod v číně. Bahco s kovanými rýči bohužel ukončilo výrobu (pokud někdo prodá Bahco PG-6100, dejte mi zprávu do SZ).

Ad vytrhávač plevele, tak soused si jej koupil a teď mu leží v kůlně zatímco on má nákoleníky a ruční vypichoovák. Prý pracuje přesněji a šetrněji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 231.154 (?), 4.5.2015 14:54

 Dobrý den,

Rýč má být pevný a v tom je výhoda kovových násad a teleskopický mechanismus tuhle výhodu ruší. Délku zvolte podle toho, kdo bude rýč používat častěji. Vytrhávač mám krátký, ale byl by vhodnější delší, ale myslím, že ho nastavím náhradou plastového konce. Ohledně používání - záleží na tom, jestli máte okrasný trávník, tak Vám budou vadit díry. Na běžný trávník je dobrý, dají se odstranit i trsy trav Já jsem s ním spokojená.. em

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 17.210 (?), 4.5.2015 15:50

Ryl, velka sekera a velke kladivo do zenskych ruk nepatria. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 4.5.2015 17:21

Brusel říká něco jiného-a co teprve poz.diškriminácijawink!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 214.41 (?), 6.5.2015 14:02

Zdravím,

děkuji moc všem, já si říkal, že i když teleskop údajně drží, pevný je pevný, takže jsem objednal Xact špičatý velký (L) wink

Jo a na vytrhávač dlabu, co jsem četl, je to tak 50/50 a něco to stojí smiley

Mějte se fajn.

Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 93.63 (?), 14.5.2015 21:39
Ježíšmarja krmiváři, co máte pořád s tím kováním, když v podstatě nevíte co to je. Na Českém trhu jsem ještě jiný rýč než lisovaný a svařený neviděl. Vyjimka mezi lisovanými rýči byl předrevoluční produkt z Lidrukovu, velmi dobrý, dalo by se říci vynikající, žádný rýč co je dnes na našem trhu mu nedosahuje ani po kotníky. Bohužel se již nevyrábí. A jestli chcete vidět jak se rodí rýč pomocí tvářecích tenologií z přistřihnutého sochoru, tak si do You Tube zadejte „Clarington Forge Forging A Spade.mov“, nebo „Bulldog Tools Forging A Spade“. Tam uvidíte jak z kusu oceli - firmy ani netají její jakost, tak jak je běžné u nás - vznikne parádní nástroj, když si to rozklikáte, tak můžete také spatřit zrod rycích vidlí. Jsou to nástroje nejvyšší užitné hodnoty, kde se při jejich výrobě používá také kování. A myslím si, že nikde jinde ve světě - možná se mýlím, ale nic podobného jsem nenašel - se touto technologií tyto nástroje nevyrábí. A jestli si chcete vytvořit obrázek co se vytváří kováním, tak v pravém sloupci videí máte celou řadu na výběr. Velmi pěkné je video výroby kroužků kováním a válcováním, třeba na velká válivá ložiska. Jak se vám to líbilo, můžete písnout.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 110.125 (?), 18.6.2015 16:44

Mám teleskop Fiskars rýč špičatý jako profi zahradník už min 5 let a super. Násady se samozřejmě vyklají, pod ten povolovací mechanismus jsem musel dát podložku aby se mi to při práci v rukavicích neotáčelo a pak nesložilo, jednou jsem ho vařil protože jsem ho praskl dole na přechodu při páčení pařezu. Neměnil bych. Používám pouze dvě nastavení max (já 190cm) a min když ho mám v autě. Mám i teleskop vidle rycí, ale s nima jsem zatím tolik nedělal.

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika