rucni nuzky Bahco



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 78.2 (?) 
3.3.2008 9:05, zobrazeno: 105600x

Zdravim, mam velky ovocny sad a potrebuju nejake kvalitni nuzky - bahco ma v nebidce nuzky lepsi kvality od 800 kc nahoru. Zajimave jsou typy P-22, PX, P2-20, P2-22 a nejdrazsi pres 2000kc s otocnou rukojeti PXR. Mate s temito nuzkami nejake skusenosti. Musi byt cele kovove nebo v kombinaci plast - rukojeti. Diky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 221.138 (?), 3.3.2008 10:03

Vážený, mám Vámi popisované nůžky právě před sebou na stole a budu dělat jejich pravidelnou údržbu, jelikož začíná sezóna. Jsem profi zahradník, tak si dovolím napsat svůj názor. Nikdy jsem neměl nic lepšího v ruce. Vlastním typ, který jsem zakoupil ještě v době, kdy jej vyráběla firma Sandvik, nyní právě Bahco. Označení je to P-22. Plastových rukojetí se nemusíte bát, je to kompozit o neuvěřitelné pevnosti, výborně padnoucí do ruky. I když jsou náhradní díly běžně dostupné, nikdy jsem nic nového nepotřeboval. Tyto nůžky vlastním dobře 15 roků. Ať Vám dobře slouží přeje Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 207.92 (?), 3.3.2008 12:14

Nůžky BAHCO (dříve SANDVIK) také mohu doporučit. Dělám s nimi a jsem spokojen. Mám i ty s otočnou rukojetí - dobré. Ale postačily by i ty s pevnou rukojetí. Černého plastu není třeba se obávat. Měl jsem však i jedny lehké s oranžovými plastovými rukojeťmi a ty se mi zlomit podařilo (ten typ byl určen spíš na kytky, ale stříhal jsem s nimi silnější větve, když jsem jinénůžky neměl zrovna v kapse - moje chyba). Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 143.211 (?), 3.3.2008 12:56

Já jsem pořídil nůžky Bahco, typ ergo. Stojí okolo 700Kč a jsou výborné. Je to ten levnější typ bez výměných čepelí. Díky tomu jsou nůžky celkem lehké při podle mě dostatečné bytelnosti.

Zatím co jsem viděl různé typy nůžek s výměnými čepelemi, Většinou odešlo dřív něco na nich (U Felca se vyvyklají čepy, začna se uvolňovat šroub ap), takže stejně dřív odejde uplně něco jiného a často je to právě ta část, která má umožňovat výměnu čepelí.

Myslím, že tato firma má všechny produkty dobré. Jen nepodceňujte ergonomii a vyberte ty co vám nejlépe sednou. Nepodceňujte váhu.

Ten oranžovej plast je lepší. Líp se hledají v trávě.

Vítek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 143.211 (?), 3.3.2008 13:11

Jinak ty nůžky, které mám jsou Bahco PG M2. Je je ale třeba vyzkoušet. Ideální jsou do velkých rukou. Mají i zářez na štípání drátu, což se může někdy hodit. V železářství jsou běžně za 700Kč. Když jsem je vybíral, dal jsem jim přednost před Felco 8. O cenu mi nešlo, těch pár stovek zas takovou roli nehraje.  Snad se nebudete zlobit, že vám doporučuji něco levnějšího, než chcete pořídit.  Já bych ale jiné nekupoval ikdybych na to měl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 84.173 (?), 3.3.2008 17:09

Vlastnil jsem nůžky mnoha značek, Fiskars, Husqvarna..., ale Bahco jsou super. Po jejich zakoupení jsem všechny ostatní nůžky rozdal a používám pouze Bahko...L.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 78.2 (?), 4.3.2008 1:22

Kde se daji nejlevneji nuzky od bahka koupit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.146 (?), 4.3.2008 8:43

Nejprve si vyberte typ, který vám nejvíc vyhovuje a pak je hledejte v menších železářstvích, tam bývají levnější než v hobymarketech. To vyzkoušení  je nutné, dělá se řada typů ve více velikostech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 4.3.2008 9:59

Většina amatérských zahradníků jsou trochu blázni do nůžek.  Zatímco roubovací nůž používám  30 let stejný, nůžek  jsem měl desítky. Koupě nových je svátek - asi jako když si žena kupuje nový šperk, třebaže má mnoho jiných. Nůžky jsou taky vděčným dárkem, vždycky se hodí.
   Bahco jsem sice ještě neměl, ale několikery nůžky v ceně hodně přes ticíc ano. Přesto se doma všichni shodneme, že nejlíp se nám stříhá s jednosečnými Wolf-Garten za 240 Kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 4.3.2008 10:13

Můj otec koupil zahradnické nůžky někdy před rokem 1970, používá je dodnes. Jsou dvoubřité kovové. Já jsem měl nejprve několik různých nůžek, které mi obvykle vydržely pár let. Někdy koncem devadesátých let  minulého století jsem ty samé nůžky  co má otec uviděl v obchodě, moje srdce staromilce zaplesalo, koupil jsem je a používám je dodnes. Na nůžkách není žádný nápis, takže dnes ani nevím, co je za značku. Před těmi asi deseti lety stály asi něco v rozmezí 500-1000 Kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika