rucni nuzky Bahco



host - 14.170 (?)
19.2.2017 16:56

Psal jsem o vyviklání trnu, který drží čepel a o vychození šroubků v duralu (pojistný šroubek a šroubek pro zajišťovací pacičku). Proto jsem doporučoval zbytečně nůžky nerozdělávat.  Čep je v porovnání s konkurencí širší a kvalitně provedený. Ten se opravdu nevychodí. Felco je nástroj profesionálů. Jejich model č.8 celkem běžně léta bez problémů používám.

V.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 110.174 (?), 18.10.2011 20:24

Jako ukázku kvality nůžek Bahco přikládám fotku 2ks stejných nůžek. Ty zjevně starší jsou staré cca 40 roků, tehdy ještě Sandvik. Druhé jsou staré cca 1rok. Považuji to za důkaz kvality. Není na nich totiž již co zlepšovat. Dokonce čelisti z novývh nůžek pasují i do těch starých.

F.O.

nůžky Bahco
nůžky Bahco
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.83 (?), 22.10.2011 22:57

Dekuji vsem za nazory a jdu do Bahca, koupim s otocnou rukojeti. A dale se zeptam cim a jak nuzky brousite cas od casu. Karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 23.10.2011 13:50

Vyndám čelist a braosím na kameni. Ty staré, které se používají na stříhání uschlých kitek a pod, často v zemi, lehce přebrousím na kotoučové brusce.

F.O.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.16 (?), 23.10.2011 15:12

Broušením na brusce se ničí ostří. Pokud je nutné použít kotouč, tak pouze vlhčený.

Na rychlé přebroušení používám škrabku s vídiovým plátkem. Lehce se přetáhne ostří pod stejným úhlem, jako je z výroby. Dobrý je i trojúhelníkový karborundový brousek. Ten se samozřejmě používá zvlhčený. Horní čepel je možné vyndat a dobrousit na plochém brousku. Pokud je to ale určený na broušení roubovacího nože, můžete si ho nevhodně zkřivit.

Na kameni se brousí pouze horní čepel. Bruste z vnější staranu (krouživé pohyby na zvlhčeném kameni proti ostří). Je dobré, když zůstane zachováno i krátké ostří z vnitřní strany. To stačí jen lehce přejet. Pokud byste odebral z vnitřní strany ostří víc materiálu, než je nutné, znehodnotíte nůžky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Zdeněk Vacek - (32) - 204.253 (?), 19.2.2017 14:09

Mám několik let nůžky Felco 8. Rád bych polemizoval s tím, že se vyviklají. Stále pracují jak nové. Když jsem je rozdělal mají vyrobený střed z bronzu. Proto bych pochyboval o nějakém vyviklání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 14.170 (?), 19.2.2017 16:56

Psal jsem o vyviklání trnu, který drží čepel a o vychození šroubků v duralu (pojistný šroubek a šroubek pro zajišťovací pacičku). Proto jsem doporučoval zbytečně nůžky nerozdělávat.  Čep je v porovnání s konkurencí širší a kvalitně provedený. Ten se opravdu nevychodí. Felco je nástroj profesionálů. Jejich model č.8 celkem běžně léta bez problémů používám.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 238.100 (?), 25.11.2011 20:29

Dobrý večer, jsem naprostý laik, ale vlastníme chalupu se zahradou a několik jabloní, stříháme i víno, břečťan,co se pne po dílně a pod... Chtěla bych manželovi k vánocům koupit kvalitní nůžky, ale nevím jaké. A ještě k tomu je manžel levák, tak bych nerada koupila něco nevhodného.Poradíte mi??? Nikola

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 73.186 (?), 31.10.2015 22:04

Může někdo na základě osobni zkušenosti porovnat Felco (8) a Bahco (např. PX-M3)?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.106 (?), 31.10.2015 23:06

To si musíte zkusit sám. Kvalitou provedení jsou totožné, ale úhel hlavy je u Bahco trochu jiný. Je to asi jako kdyby jste chtěl na někom srovnání rýčů Fiskars Ergonomic a Xact.

Osobně jsem však spokojen s Felco 4 a PX-M2. Ta větší velikost hlavy mne tolik neláká a radšji použiji na silnější průměry pákové nůžky (Felco 220, Bahco STOCKER 60 či jiné).


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 14.170 (?), 1.11.2015 10:25

Na fotce ale máte Felco 8, ne 4

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika