Rašelinové květináče



Stránky: 1,  2   
host - 201.151 (?) 
16.2.2010 12:45, zobrazeno: 32864x

TAk jsem přepikýrovala rajčata do rašelinových květináčů a mám pocit, že jsem udělala chybu, substrát strašně vysychá tím že ty květináče neudrží vlhkost uvnitř. Bohužel je všechny budu muset přesadit. Jaké máte zkušenosti vy, používáte je?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 191.158 (?), 16.2.2010 13:26
Pokud jste je dala do malých květináčů tak je nechte zakořenit a až povyrostou tak je "utopte" i s raš. květináčem do vyšších plastových. Postavte je zatím do podmisky s vodou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 16.2.2010 14:32

Mě rašelinové květináčky zklamaly. Nejsou z nejlevnějších a na semínka, která dlouho klíčí se neosvědčily - buď se předčasně rozpadaly, prosakovaly nebo vysychaly. Nakonec jsem je obsypal v truhlíku zeminou. Tím se jejich smysl poněkud vytratil, ale docela dobře se pak semenáčky přesazovaly. Už je nepoužívám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 70.100 (?), 16.2.2010 13:35

Zkoušel jsem udělat sadbu brokolice v Jiffy tabletách. Mimo to, že je legrační, jak to bobtná, to pro "běžného" zahrádkáře asi žádnou výhodu nemá. Musí se sít po jednom semenu, musí být dost světla aby se rostlinky moc nevytáhly, nepřepichují se.  A cena je poměrně vysoká. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 16.2.2010 15:39
Jiffy neumožňuje klasické přepichování, a to mnoho přísady vyžaduje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.2 (?), 16.2.2010 15:55

Dobrý den. Která přísada konkrétně vyžaduje přepichování a hlavně proč? Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 16.2.2010 16:35
Přepichováním rostlin docílíme to, že rostliny jsou silnější a mají bohatý kořenový systém. Např. rajče, paprika, lilek... Já přepichuji i okurku, meloun, kedluben, víceméně vše co neseji přímo ven.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 180.2 (?), 16.2.2010 17:23

Pane Mirku, jsem zahradník. Před revolucí jsem v Olomouci zodpovídal za holandský balíčkovací stroj, které byly v RVHP jen 3kusy. Potřebu sadby třeba celeru pro tehdejší celou ČSSR jsem byli schopni udělat za pouhé 4 dny a byli to 4000000 kusů. Jakékýkoli zásah do rostliny má za následek stres této rostliny a její opoždění v růstu. Vysévali jsem naprosto vše, co se v té době vysévalo a nic se nepřepichovalo. Ale uznávám, že něco jiného je tato práce doma a něco jiného jsou skleníky o rozloze 4ha s plnou automatikou, včetně stroje, který pokládal bedny s osetými balíčky zeminy do skleníků. Byla to technologie, na kterou se jezdily dívat zájezdy z celé republiky. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 16.2.2010 17:37
Já zahradník nejsem ale nějak mi unikají souvislosti. Hlavně si nedovedu představit nevystresovanou papriku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 16.2.2010 23:19
Také pana Stanislawa nějak nechápu, ale to nic.Domácí podmínky nelze srovnávat s velkovýrobou ve sklenících.A to si myslím, že mívám sadbu velice slušnou, o hodně lepší než třeba na trhu. Jinak jiffy používám jen k předpěstování okurek a melounů, jejich křehké kořínky jsou do jisté míry při přesazování chráněny.Rašelinové kořenáčky mám za zbytečně nákladné.MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika