Oprava kladiva s plastovým topůrkem



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 10.22 (?) 
14.1.2014 13:33, zobrazeno: 27175x

Dobrý den. U velkého kladiva s laminátovým topůrkem se mi vydrolila ta hmota, která zajišťovala topůrko. Čím to zalít nebo jak jinak to opravit? Na dřevěnou násadu je v palici moc malý otvor.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 14.1.2014 14:12

A fotka by nebyla?

Jestli je topůrko v pořádku a jde jen o fixaci proti sklouznutí železné hlavy vlivem odstředivé síly, tak bych použil "Mamut High Tack" či jiný podobný MS polymer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 175.130 (?), 14.1.2014 18:48

Dobrý večer. Investoval jsem do kladiva a paličky, protože v zimě sekám kamenná koryta a mísy. Byl jsem hodně zklamaný , protřože nástroje na umělohmotné rukojeti nevydrží nic moc. Jak píše pán - umělá hmota se vydrolila. Otvory pro násady nic moc, proto jsem vypiloval větší díry tak aby byl otvor mírně rozšířený na straně zajišťovacího klínku. Poté jsem vzal osvědčená jasanová topůrka a nasadil pličku i kladivo. Vše řádně za jistil železným klínem. Vím že dřevěná topůrka vydrží opravdu hodně.  Je fakt, že nástroje nasazené na násadách z umělé hmoty vypadají efektně ale nevydrží!  Zdeněk          

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 114.111 (?), 14.1.2014 20:02

Bylo to zalité nějakou černou hmotou. Pilovat větší díru do pětikilového kladiva si nedovedu představit.

kladivo
kladivo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 14.1.2014 21:19

Nebyl v tom vydrobeném ještě nějaký svěrný prstýnek? Pokud ne, stejně bych pro vmáčknutí do MS polymeru nějaký prstýnek vyrobil. Násadu bych tam kde je bílá namazal mamutem vmáčknul do násady, zhora přidal trochu MS vmáčknul prstýnek a doplnil po vrch. I když to bude držet už zhruba za 4 hodiny, pracoval bych s tím tak za týden-dva, abych měl plnou jistotu, že vibrace při každém nárazu neunaví nedostatečně zpolymerovaný materiál. Hlavně aby styčné plochy před "lepením" nebyly mastné.

O zvětšování díry bych se spíše poradil se známým kovářem, jestli je lepší brousit, frézovat nebo "ohřát a roztlačit na trnu",...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 114.111 (?), 14.1.2014 22:18
Jako náhradní díl to neexistuje? Mě se zdá že té hmoty bych tam musel přidat moc. Přece nejsem první kdo to řeší. Nebo se to zahazuje?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 14.1.2014 22:30

To je právě to nač jsem se ptal s tím svěrným prstýnkem. Želízko na násadě držel podle mne ten svěrný prtýnek a ta vydrolená hmota jen fixovala svěrný prstýnek proti uvolnění v důsledku vibrací vznikajících při každém úderu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 10.22 (?), 15.1.2014 6:31

To kladivo už mám pár let. Ptal jsem se na opravu na nějaké adrese z netu která se vztahovala k Jobi Profi. Tam mi odpověděli:

Dobrý den,
pokud splňujete podmínky pro reklamaci je lépe zaslat zboží k nám a my opravu, popřípadě výměnu provedeme.Topůrko se musí navrtávat, lepit a zalévat hmotou, aby to splňovalo podmínky bezpečné práce.

Chtěl bych vědět jestli má někdo s tímhle konkrétní zkušenost. Koupit za 200korun lepidlo a dělat pokus jestli to udrží nebo to po pár ranách zase spadne se mi nechce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 15.1.2014 12:04

Pro opravu uvolněného nářadí (nástroj uvolněný z násady) se mi osvědčilo použití dvojsložkové polyuretanové pryskyřice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.138 (?), 15.1.2014 15:03

To samé se mi stalo 2x na kalači od firmy Sborovia.Vyreklamoval jsem a byl klid.Opravu nedoporučuji, asi víte proč(nebude to držet).Ptal jsem se strojaře na vyfrézování větší díry a ten to odmítl s tím že je to zhutnělý materiál a že si nebude ničit frézy a doporučil mi vyjiskření.Pak se nasadí násada jako na krumpáč.To jsem nechal dělat kolegovi a nemůže si to vynachválit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika