Obyčejný rýč vs. Fiskars



host - 147.46 (?)
21.11.2016 10:07

Stando, kde na ty pohádky chdíte, můžete uvést zdroj. Dopátral jsem se, že délka rýče má být mezi loktem a hrudní kostí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  61,  62,  63,  64,  65  >   
                     
host - 147.46 (?), 9.11.2015 18:12

Uznávám, že jsem to nepřesně formuloval. O kousek dál, bylo vysvětlení. Proč bych měl něco opakovaně číst, když to znám tu Tocháčkovinu téměř nazpaměť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 9.11.2015 19:00

Co je to ergonometricky sofistikovanější a jednodušší?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.114 (?), 18.11.2015 23:24
To skoro vypadá, že velikost nářadí dělají třista let pořád stejnou, jen lidi za tu dobu vyrostli minimálně o třicet čísel...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3230) - 173.17 (?), 9.11.2015 7:41

O té šířce dlaně je to zajímavé. Mám 185 cm a vlastně dodnes ani nevím jak dlouhý rýč bych měl mít.

                                     Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 9.11.2015 9:19

Polož si dlaň ukazovákovou hranou na prsní bradavku a rýč si opři o tělo, u rovného rýče by mělo madlo horního úchopu končit právě pod malíkovou hranou (což je asi druhé úplné/pravé žebro odspodu nebo výška dolního konce hrudní kosti). Špičatý a sakovák mohou být až o dlaň delší, rovný/obloukový až o dlaň kratší. Pokud jde rýč pouze po pupíkovou jamku, byl by krátký i kdyby byl od firmy s 300 letou tradicí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3230) - 173.17 (?), 9.11.2015 14:34

Stando,

asi jsem to špatně formuloval. Délka mého rýče mně vyhovuje, ale zajímá mne jak širokou mám dlaň (pochopitelně podle toho výpočtu).

                      Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 21.11.2016 10:07

Stando, kde na ty pohádky chdíte, můžete uvést zdroj. Dopátral jsem se, že délka rýče má být mezi loktem a hrudní kostí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 7.11.2015 8:34

Ale, ale Stando, ukončení násady ve tvaru D, nebo T, se provádělo mnohem dřív než jsme přišli na svět. Ty potřebné dvě ruky, jsou jako uložení hřídele, kterou představuje násada. Jakékoliv umístění těžiště, více, či méně mimo osu, zapříčiňuje ztížení otáčení kolem podélné osy, jíž představuje násada a způsobuje pak větší, či menší zatížení karpálního kloubu s různými většími, či menšími zdravotními problémy.. Přestože, když umístíme těžiště čepele do osy otáčení, ale provedeme sklon plochy čepele vzhledem k podélné ose, způsobíme, že hloubka zarytí se zmenšuje. Čím větší úhel, tím menší hloubka, což ještě negativně ovlivňuje záklon násady. Abychom takovým rýčem mohli rýt na hloubku v délce čepele, museli by jsme o příslušný úhel, při zarývání předklonit násadu. Stabilitu postoje při zahlubování rýče, zajišťuji tím, že držadlo držím cca ve výši prsní bradavky a ruku mám přitisklou k příslušnému boku (praváci a leváci). Když budete chtít provádět hloubku rytí na délku čepele, tak u toho 30° musíte mít při zahlubování-zarývání rýče, pěkně vytrčené ruce, zvláště tu horní, no a teď kde máte stabilitu postoje. Při takovém rytí, každý kamínek, na který při penetraci narazí čepel rýče, může způsobit váš pád. Ergonomie je věda, pomocí níž se mohou vyrábět nástroje, které mohou ulehčit práci, ale jejíž poznatky se velmi těžko uplatňují v praxi. Ergonomie neuznává něco universálního. Každý nástroj vyrobený podle poznatků této vědy, je pro každou operaci a pro každého člověka, jiný!!, přímo unikátní!!. A kde je napsáno, že lopata, musí mít „bočnice“. Lopata je nástroj, jehož rovina čepele je odkloněna od pomyslné osy a navíc pomyslná osa je v oblouku, proto, aby se těžiště čepele dostalo co nejdál od osy směrem dolu. Čím větší je tato v jistých mezích, tím je stabilnější, tím líp se s ní pracuje. Takže jakoukoliv poznámku o perfektní ergonomii u rýče s jeho vyvážením (sekera totéž), je jen a jen marketingový tah, který zlepšuje prodej, zvyšuje vyprazdňování peněženek a ještě si to sposta kupců pochvaluje, jak dobře nakopili a pak mají amok, když se někdo o jejich miláčka universálního a ergonomického otře. A pak se tu ji více než pět let vzájemně osočujeme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.129 (?), 6.11.2015 11:58
Ale no tak Vladimíre! Prostě jste vlastníma rukama zryl velkou plachtu, hrozně jste se při tom nadřel, dal jste sem obrázek a místo pochvaly Vám řekli, že traktor by to udělal rychleji a líp. To naštve.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3230) - 173.17 (?), 6.11.2015 16:04

Pro... 1.129

Je vidět, že nemáte ani páru o tom, co lze zorat a co je nutné zrýt. Kdybyste se líp podíval a trochu tomu rozuměl, tak byste zjistil, že přes pozemek vedou dvě cestičky z volně položených chodníkových dlaždic. Tyto chodníky by se musely rozebrat a po zorání znovu položit, což nejsem ochoten dělat, stejně jako nejsem ochoten tozebírat sousedův plot na své zahradě. Jsou tam také zhruba uprostře dva záhony jahod. Opravdu nevím kolik času bych ušetřil. Ona ta plocha není až tak velká (cca 180 m2) a zryl jsem ji za 4 x 2 hodiny.

Jinak fotky používám pro zhodnověrnění mých diskuzních příspěvku, v žádném případě nemám zájem se něčím chlubit. Vy jste pro mne nevěrohodný diskutující, který ani není přihlášen ani se nijak neprezentuje svým třeba i vymyšleným jménem. Takže dnes napíšete něco a za týden napíšete něco úplně opačného a nikdo si toho ani nevšimne. Beru to, prostě takto je tento web nastaven.

                    Vladimír 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  61,  62,  63,  64,  65  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika