Obyčejný rýč vs. Fiskars



host - 231.11 (?)
20.10.2014 22:25
Máte plnou pravdu v tom, že ještě nikdo nenapsal co je obyčejný rýč. Na druhou stranu, je ještě ten zázrak v podobě neobyčejného rýče, rýčem, neni to už náhodou lopata. Proto je žádoucí, aby nějaký odborník posal co je co, co je lopata a co je rýč a čím se tyto dva nástroje odlišují. Protože český obchodník velice rád zamění názvy u zahraničního zboží a připíše nadpozemské vlastnosti jen aby prodal.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  46,  47,  48,  49,  50  >   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 19.10.2014 8:02

Opravdu mne mrzí, že někdo si plete plošné míry. Ale s tím vám tady opravdu nemohu pomoci. Pokud jde o to co si vy myslíte, že by bylo vhodné, tak to zase mne vůbec nezajímá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 30.2 (?), 20.10.2014 22:11
Mrzet vás to nemusí. Mohlo by to mrzet kantory ze základek. Když někdo napíše, že poryje jeden ar za hoďku, tak je určitě něco v nepořádku. Když by se někdo chtěl zeptat proč, bude moje odpověď - přečíst celou diskusi!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 19.10.2014 9:15

Já také mám ten samý rýč- LUX stavební. Je velmikvalitní a ročně s ním ryji cca 250-300m2. Nechápu, proč by se mtady měly udávat údaje o rozměrech a navíc vůbec nechápu smysl pokračování této diskuze. Tpo si tydy někdo myslí, že s jiným rýčem než Fiskars není v lidských silách rýt ročně 400m2?  Bohužel mi to připadá jako svého času diskuze o pile HQ 560XP.  Dosud jsem se z této diskuze nedověděl, co je to obyčejný rýč. Jsou to všechny rýče mimo neobyčejného rýče Fiskars? Tím se nechci dotknout kvality rýčů Fiskars. Ale přece není pravda, že nemohou existovai i kvalitní rýče Nefiskars s vyhovující ergonomií.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 231.11 (?), 20.10.2014 22:25
Máte plnou pravdu v tom, že ještě nikdo nenapsal co je obyčejný rýč. Na druhou stranu, je ještě ten zázrak v podobě neobyčejného rýče, rýčem, neni to už náhodou lopata. Proto je žádoucí, aby nějaký odborník posal co je co, co je lopata a co je rýč a čím se tyto dva nástroje odlišují. Protože český obchodník velice rád zamění názvy u zahraničního zboží a připíše nadpozemské vlastnosti jen aby prodal.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.91 (?), 21.10.2014 8:04

Ale v té univerzálnosti je právě to kouzlo, nezdá se vám?Nechci odborníka, filozofa,aby mě školil jestli mám doma ještě rýč a nebo už skoro je to lopata.Borci, kteří rejou 3-4 ary, tak si určitě poradí, s čím to budou dělat.Já ten rýč mám vedle pluhu a rotavátoru, tedy ne na hlavní činnost.Před českým obchodníkem, který by dokázal tento výrobek prodat jen proto, že připíše nadpozemské vlastnosti bych smeknul stejně klobouk, pokud by to prodával v takovém množství.Mě ho však žádný obchodník nenabízel.Doporučil mi ho zahradník.Jeho lidi s ním asi dělali, ví kolik jich koupil, kolik jich za tu dobu zničil a co s nimi dělal.Taky vzpomínám, čím jsme ryli před 50ti lety, kolikrát jsme ten rýč ohnuli, zlomili a navařovali nášlap.Zrylo se taky všechno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 226.192 (?), 21.10.2014 9:39
K tomu abych poznal co je lopata, či rýč, nemusím být filozof. Nejsem také žádný borec, přesto ručně obdělávám cca 300m². Používám k tomu nástroje, které jsou pro určitý druh práce nejvhodnější. Obchodníka, který zaměňuje názvy nástrojů a připisuje jim nadpřirozené vlastnosti, bych zařadil do kategorie šmejdů a velmi tvrdě trestal, za hrubé klamání spotřebitele. Ten váš zahradník patří do kategorie pomýlených nezodpovědnými nenasytnými obchodníky a hlavně jejich marketingovými odborníky. Před padesáti lety jste byl maximálně mimino, jestli jste tu vůbec byl, takže to co píšete v závěru svého příspěvku považuji za hospodskou latinu, aby se u toho piva nesedělo jen tak. Osobně ještě dnes některé nástroje z té doby používám a musím přiznat, že nejsou špatné. Univerzlnost bych nevyzdihoval, jen bych tuto možnost připouštěl a nikdy bych netvrdil, že je to nějaké kouzlo. Samozřejmě že se u toho piva můžu pochlapit, že se mi podařilo něco něčím co je úplně na něco jiného, ale nemůžu to nikdy považovat za standard. Už proto, že s nástrojem určeným pro určitý druh práce se tato dá snadněji, rychleji a kvalitněji provést, si člověk vymyslel jejich nepřeberné množství. Dovedete si představit chirurga, který se vám bude šťourat v břiše a použil by k tomu jen kuchyňský nůž, kombinované kleště a čalounickou jehlu s jakoukoliv nití, já opravdu ne!, ale jde to!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.68 (?), 21.10.2014 10:10

Teda, hotové literární dílo! A co byste tomu obchodníkovi udělal? Zastřelil ho rovnou? No, sám jsem zahradník a ten kouzelný rýč jsem si pořídil v době, kdy ho firma uvedla na náš trh a nikdy jsem nelitoval ani sekundu. A to na rytí toho mám celkem 8 nástrojů. Některé jsem už nepoužil určitě víc jak 25 roků, nicméně jsem je nostalgicky opřel o zeď v kůlně. Před 50. lety jsem byl už celkem junák a normálně jsem doma ryl. Jsem rád, že už nepotřebuju používat rýč z tamní doby. Ale ve sbírce ho stále mám. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 21.10.2014 10:51

A kolik m2 ryjete rocne, pane Stanislawe? Mne to pripada, ze ryc Fiskars obhajuji predevsim ti, kteri moc neryji. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.68 (?), 21.10.2014 11:13

Pane J.R., já už neryju téměř nic. Důvody jsou dva. Na obdělávání mých ploch mám celkem dobrou mechanizaci, když už jsem tím zahradníkem a potom jsem byl docela nedávno poslán do invalidního důchodu, jelikož si mě našla ta potvora a jsem po operaci. Ale před pár dny tady byl jeden z mých synů a ten chystal rytím záhonek na česnek a byla radost se na něj dívat. Ale za život jsem toho poryl asi hodně, protože můj táta zahynul, když mně bylo pouhých 10 roků. Víte, rýč obhajují ti, co s ním ryli a ne ti, co neryjí. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 21.10.2014 11:47

Snad kazdy ma rad pekne naradi, ja jsem si koupil pred casem ryc Gardena Terraline, z naradi Fiskars mam rozporuplne pocity, nekdy jsou to zcela nekvalitni veci. Mam stejny ci obdobny nazor jako pan Mr. Bigggg, tj. pro vetsi plochu je vhodnejsi ryc klasickeho tvaru. Zatim se nikdo, kdo by ryl vice nez 100 m2 s rycem Fiskars neozval. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  46,  47,  48,  49,  50  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika