Obyčejný rýč vs. Fiskars



Ahimsa - (27) - 229.194 (?)
25.4.2014 1:11

Musí jít o velmi kvalitní lopatu, či jak píšete lopatiště! Já mám lopatu z takového jakéhosi tenkého plechu a po zúžení by nevydržela ani jeden záběr - to je jisté.

Hned první sezónu se mi podařilo zničit 2 rýče... jeden starý - zhohl se a praskl v polovině těsně pod ohybem. Dobře "říkám si" byl starý. Následovala koupě nového, dobře vypadajícího rýče, baumaxu - nebyl to ten úplně nejlevnější, ale přesto nevydržel zakládání nových záhonů a také se zohl.

Následovala koupě Fiskarsu a hned po pár záběrech bylo jisté, že ten rozdíl v práci je markantní. Nejenže se mi ho podařilo bez problému dostat do půdy na hloubku celého listu, ale hlavně to bylo s menší námahou. Vzhledem k mému zdravonímu stavu a ne zrovna nejlepší kondici je to rozdíl k nezaplacení.

Vyrýt kořeny právě pokácené borovice nebylo až tak problematické, tento rýč zvládl opravdu těžký záběr a je jako nový.

Rýč Fiskars
Rýč Fiskars
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  41,  42,  43,  44,  45  >   
                     
host - 9.89 (?), 23.4.2014 18:58

Doktore, taky by se mohlo říct, jestli se vůbec zahádka pro částečné samozásobení vyplatí. Všechno je věc názoru a osobních vlastností. Pro lenivce je všechno moc práce a v marketu je to za pár korun. Měl jste si na zmíněném portálu toho přečíst co nejvíc, dozvěděl by jste se jakým způsobem se provádí výsev a pěstování. Zkuste si přečíst knihu Biozahrada od ing.Gabriely Klikové, která vyšla u Brázdy. Samozřejmě je to styl, který každému nemusí vonět. Já patřím do skupiny, které může být biozahrada jako taková ukradena. Mi naopak neni cizí rýč, motyka, kosa ani hrábě, přestože už mám něco za sebou(roky). Vím také na rozdíl od mnohých co se zde vyjádřili, jak je velký ar. A se záhonkem, který je plošně ve velikosti panelákového obyváku bych tu neoxidoval, stačilo si projít témata a ten co chce něco zjistit, tak by potřebné informace našel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 25.4.2014 9:25

bezorebné způsoby zpracování půdy se cyklicky prověřují a vždy se pro určité plodiny zahradníci pokorně vrátili k rýči a motyce.

Brambory patří k základním potravinám, které si na rozdíl od obilí může vypěstovat a zpracovat každý. Tam s bezorebným způsobem hospodaření víceméně neuspějete. Kořenovou zeleninu taky na vrstvených záhonech nedopěstujete. No možná slunečnici, kukuřici, rajčata, hrách a fazole.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr.Fazole - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 20.246 (?), 25.4.2014 10:59

Před lety jsem vyzkoušel tzv. bezúdržbový záhon. Povrch jsem protáhl hráběma a provedl výsev pečlivě vybranou směsí semen zeleniny tak, aby po celou vegetaci byl záhon pokryt zeleninou. Postupně rostoucí zelenina měla potačit růst plevele.Než vzešla semena byl záhon zakryt plevelem. Jedině vyrostla červená řepa. I ta byla maskována plevelem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 199.28 (?), 24.4.2014 16:04

Moje lopatiště pro rytí v rovném stoji.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ahimsa - (27) - 229.194 (?), 25.4.2014 1:11

Musí jít o velmi kvalitní lopatu, či jak píšete lopatiště! Já mám lopatu z takového jakéhosi tenkého plechu a po zúžení by nevydržela ani jeden záběr - to je jisté.

Hned první sezónu se mi podařilo zničit 2 rýče... jeden starý - zhohl se a praskl v polovině těsně pod ohybem. Dobře "říkám si" byl starý. Následovala koupě nového, dobře vypadajícího rýče, baumaxu - nebyl to ten úplně nejlevnější, ale přesto nevydržel zakládání nových záhonů a také se zohl.

Následovala koupě Fiskarsu a hned po pár záběrech bylo jisté, že ten rozdíl v práci je markantní. Nejenže se mi ho podařilo bez problému dostat do půdy na hloubku celého listu, ale hlavně to bylo s menší námahou. Vzhledem k mému zdravonímu stavu a ne zrovna nejlepší kondici je to rozdíl k nezaplacení.

Vyrýt kořeny právě pokácené borovice nebylo až tak problematické, tento rýč zvládl opravdu těžký záběr a je jako nový.

Rýč Fiskars
Rýč Fiskars
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ahimsa - (27) - 229.194 (?), 25.4.2014 1:25

Naopak rycí vidle mám ty nejlevnější od O.K. z Baumaxu a nemohu si je vynachválit. Nejsou svařované - tzn, bodce včetně tuleje na násadu jsou nejspíš z jednoho kusu kovu bez viditelně rizikových zeslabených míst.

Spokojenost! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.210 (?), 25.4.2014 11:28

Byla na nich nějaká značka. Jaká?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 193.131 (?), 25.4.2014 11:56

Které to jsou - značka. V každém bau mají něco jiného, abychom si nemohli porovnat ceny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ahimsa - (27) - 229.194 (?), 3.5.2014 18:07

Protože známá chtěla stejné vidle jako mám já, mám aktuální informace a musím svoji výpověď ohledně vidlí poupravit.

Byly koupeny zřejmě v akci a stály něco přes 300kč, dnes jsou už dražší 400 - 500,- Kč.

Mají je v Baumaxu pod značkou O.K. v Bauhausu pod jinou značkou a jsou prodávány jako nerezové rycí vidle s obyčejnou dřevěnou T násadou.

Měli jsme možnost je vizuálně porovnat také s vidlemi MEROX a Black & Decker s plastouvou Y násadou a ta nerez část je na chlup stejná.

Vidle z Baumaxu vypadají asi takto...
Vidle z Baumaxu vypadají asi takto...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ahimsa - (27) - 229.194 (?), 3.5.2014 18:11

Black & Decker vidle... 

jsou nejspíše ze stejné fabriky
jsou nejspíše ze stejné fabriky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  41,  42,  43,  44,  45  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika