Nůžky Felco 2, 8 (6) nebo Bahco PX-M2(3)?



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 116.115 (?) 
20.2.2016 0:44, zobrazeno: 44500x

Zdravím všechny zkušené,

jako nezkušená, ale hledající kvalitní nůžky vybírám podle recenzí (nejen zde) nůžky na zahrádku a potřebuji poradit.

Dosud jsem se spokojila s jednoduchým modelem fiskars, tehdy kupovaným na to, abych s nimi jednou ročně ustřihla barborku do vázy před vánocemi a během roku zastřihla darované květiny, nebo bylinky a popsané úkony splnily dokonale (mám je už aspoň  8 let a jsou s takovým nasazením jako nové)

Loni jsme začali navštěvovat zahrádku tchýně, která se o ni stará čím dál méně a na stromky už moje nůžky nestačí (chtěli jsme jen zastřihnout třešeň, jabloně, višeň, švestku). 

Když už budu nůžky pořizovat, jsou pravděpodobně i tak na doživotí, proto hledám z výše uvedených a doufám osvědčených.

Původně jsem vybrala na první pohled felco 2, v zápětí se mi zalíbily felco 8 a ty jsem srovnávala s modely od bahco PX-M2(3). Koukala jsem i na F7 s otočnou rukojetí a PXR, ale nakonec asi zůsanu u klasiky, protože to nakonec budou jediné nůžky, tak aby byly univerzální. Nepřišla jsem na to, jaký je rozdíl (kromě ergonomického) mezi F2 a F8 a taky přemýšlím, jestli jako univerzální nebudou vhodnější F6, a čím víc čtu a porovnávám, tím víc se ztrácím a nevím které vybrat... (a to pominu ftaláty na F2 z d-testu)

I když chápu, že ideální je vzít do ruky a zkusit každé, nemám je tady kde vyzkoušet (Šumperk), proto Vás prosím o názory, zkušenosti, postřehy.

Předem děkuji za Vaše odpovědi

Ma.

fiskars
fiskars
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 20.2.2016 8:51

Na zastřižení čtyřech stromků není třeba kupovat profi nůžky za tisícovku. Poslouží Vám kterékoli. Jako žena hledejte spíš lehčí a menší. Mým favoritem vždy byly a zůstávají Wolf-garten RS-EN za tři stovky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mortimer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 147.121 (?), 20.2.2016 9:11

Tiež by som nekupoval kvôli pár stromom nožnice nad 1000 Kč. Ale keď už, tak:

BAHCO má na stránke supernaradie.sk veľkostnú tabuľku pre nožnice - zmeriate si šírku a dĺžku dlane a zistíte veľkosť. U bahca arabské číslo vyjadruje veľkosť noža, stačí vám dvojka. Pri malej ruke ani neexistuje S3. (S je malá veľkosť rukoväte, 3 je veľké ostrie). Bahco s označením L je pre ľavú ruku. Asi Vám postačí model PX M2 - je to taký stred. 

FELCO: na stránke felco.sk máte rozpísané veľkosti nožníc pre pravú alebo ľavú ruku. Cena závisí hĺavne na ergonómií - otočná rukoväť. Zase závisí od veľkosti ruky. Z felca by som zobral asi 8, je to ergonomický model za tie isté peniaze.

Pre moju dlaň pasuje podľa tabuľky PX M2. V obchode som si vyskúšal Felco na veľkú dlaň a sadla mi do ruky. Mám Bahco.

Skúste zájsť do záhr. obchodu, možno tam nájdete nejaký model z týchto a snaď ľahšie vyberiete, alebo sa spýtajte známych alebo suseda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 14.170 (?), 20.2.2016 11:10

Pro ženskou ruku mi připadá Felco 8 velké. Spíš bych šel do Felco6.

Z výrobků od Bahca jsem si oblíbil Pg-m (velikostně srovnatelné s F8). Pro ženskou ruku by ale byly spíš Pg-s.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 116.115 (?), 26.2.2016 13:10

Měl jste pravdu, F8 by byly pravděpodobně zbytečně velké, dnes když držím F6 v ruce, tak rozhodně nemám pocit, že bych měla řešit velikost, drží se naprosto pohodlně


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 116.115 (?), 20.2.2016 12:58

Děkuji za tip na Bahco PG-M, ty mě zaujaly svou váhou, taky si myslím, že lehčí budou lepší. Sice nenabízejí náhradní díly, ale u nás nebudou tak frekventované, tak by to neměl být problém, ještě nad nimi budu uvažovat. Velikost mých rukou na rukavice je 7 a 1/2, ale podle tabulky bahco spadám spíš už na velikost M, proto jsem o S neuvažovala. 

Rozumím tomu, že na tak malé množství stromů se Vám investice zdá zbytečná, ale jako se lip vrtá s Makitou, krájet s japonským nožem je radost, očekávám stejný pocit i u nůžek, které koupím, přesto že nebudou každý den v nasazení (aspoň mají co dědit děti...) a prostě si udělám radost, to mi líto peněz není.

Nyní tedy prosím o srovnání F6 a F8. Rozdíl je střih 20 a 25 mm, a ve velikosti rukojeti, jestli jsem to správně pochopila. Bude mi těch 5 mm ve střihu na stromě chybět, když vyloženě malou ruku nemám?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mortimer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 147.121 (?), 20.2.2016 13:12

Nožnice by som nevyberal podľa veľkosti strihu (20 alebo 25), lebo na takú hrúbku mám pákové nožnice. Vyberal by som podľa veľkosti dlane: F6 je na malú ruku, F8 je na veľkú ruku. F6 je o 35 gr. ľahší. Ak máte veľkosť na hranici S-M (podľa Bahca), asi by som zobral F6. Lenže F8 je ergonomický model, takže môžete si vybrať. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mortimer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 147.121 (?), 20.2.2016 13:15

Zabudol som ešte napísať, že ak stojíte pred takou dilemou (F6 alebo F8) a nemáte možnosť si vyskúšať, kúpte si cez e-shop obidva, do 14 dní môžete vrátiť tie, ktoré vám nesadli. Ja by som asi tak robil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 116.115 (?), 20.2.2016 13:27

Ano, taky jsem nad tím tak uvažovala. Vidím, že Bahco nebo Felco jsou prostě volba o osobním pocitu, někdo má raději jedny, někdo druhé, tak asi zkusím objednat F8 a PX-M2 a uvidím co mi líp padne do ruky, velikost střední asi nebude problém, to už by mi musely moc nesedět, abych zkoušela menší. Nechám si to chvíli uležet v hlavě. 

Děkuji všem za zkušené rady, klidně pokračujte, ráda si přečtu další názor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 20.2.2016 13:42

Další názor:
Zvolte nejlevnější jednosečné Wolf-garteny. Jsou lehké, levné, stříhají snadno a vejdou se i do drobné ženské ruky Za ušetřené peníze si pak kupte něco pěkného na sebe. Každý, kdo tak učinil, mi děkoval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika