Motouz zahradní



tovog - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (54) - 3.244 (?) 
28.4.2015 16:27, zobrazeno: 5106x

Na zahradě hodně používám provazy. Pnou se po nich fazole, rajčata, rajčatové spirály nahoře pospojuju pro zpevnění, mladé stromky rovnám a podobně. Momentálně mám obyčejný plastový, který za sezonu zteří a nedá se znovu použít, ale hodit s rostlinou do kompostu taky ne. Takže ho vždy na podzim pracně z rostlin vymotávám a vyhodím do popelnice.

Přemýšlím tedy o něčem buď přírodním, co bych mohlo též skončit v kompostu, nebo naopak trvanlivém, abych to mohl použít opakovaně, jako např. ocelové lanko.

Co používáte vy?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 28.4.2015 16:37

Odřezky z výroby autoplachet. Je to pevný, pogumovaný materiál. Je plochý, takže neškrtí. Vydrží řadu sezón a je zadarmo (nebo skoro zadarmo). Ale je potřeba najít zdroj. Já aktuálně o žádném nevím, beru ze zásob.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tovog - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (54) - 3.244 (?), 28.4.2015 16:46

Aha, zde v Brně kde pracuji, znám výrobce. Jaké to má rozměry, co používáte (šířka pruhu a délka)? Na fazole potřebuji 4 m v kuse, celkem 200m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
tovog - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (54) - 3.244 (?), 28.4.2015 16:48

Uvažoval jsem nad silnějším rybářským vlascem, ale ten prý zteří. Teď uvažuji nad pozinkovaným lankem, nevím jak dlouho vydrží, taky asi časem zreziví. Nerezové je drahé.

Kdysi jsem měl sisalový, ten skončil vždy v kompostu i s rostlinama, to bylo docela fajn.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.228 (?), 28.4.2015 19:18

Ale sisalový se pořád prodává.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.38 (?), 28.4.2015 20:00

Z toho důvodu(abych nemusela vymotávatwink) používám pořád sisalový. Může mne trefit, když mi tchýně chce pomoctwink a najdu v zahradě vysazenou okurku hadovku, zatlučené sloupky, hezky vypletené umělohmotným motouzemcheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 28.4.2015 20:54

Já užívám hliníkový drát z venkovního VN vedení. Drží, dobře se ohybá a ještě lépe střihá. A pro přivázání, upevnění, přichycení čehokoliv, užívám měděný drátek v barevných bužírkách z telefonních kabelů nastříhaný na kusy. Stačí obtočit, dvakrát zakroutit a drží. Na podzim vymotám a uschovám na příští rok. Obojí vydrží léta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 25.2 (?), 5.5.2015 21:34

Ještě je zde možnost použít strunu do křovináku nebo případně autokabel! Osobně ale používám pletené sisálové lanko, k okurkám mi stačí ale délka dva metry, a každý vegetační rok nové.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika