Kosa



host - 206.182 (?)
13.12.2016 9:14

Zahradu 2000m jsem kosil nadvakrát. Pokosil vždy jen 1000m a odvozil na kompost. Byl jsem mladý a sekal jsem silově naprosto nezkušeně. "Posiloval jsem." Dříve sekávaly kosou i staré babky. Důležité je držet kosu lehce v ruce, aby vám z nich "vypadla", když narazíte na překážku... Zbytečně nenamáhat svaly a ramenní kloub. Kosa musí být dobře seřízená, aby hezky zajížděla do trávy. Naklepanou kosu nejdříve jen lehce obtahujte jemným brouskem...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 172.150 (?), 14.12.2016 10:11

Když naši koupili před dvaceti lety chalupu, tak pro nás paneláčníky to bylo něco. U chalupy zahrada cca 600 m2, se stromy, táta začal obyč kosou, my pak koupili elektr. strunku, všude ležel prodlužák a když jsme začali v pátek odpoledne, tak v sobotu navečer se končilo. Pak to nadšení postupem času vyprchávalo, koupila se benzínová sekačka, k tomu se ještě koupil křoviňák na vysýkání, no a skončili jsme u traktůrku a teď si u toho radši dáme pivko a kávičkulaugh. Tak to je náš vývoj sečení zahrady. Mějte se. VŠ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 172.150 (?), 14.12.2016 11:15
Musím doplnit, že před deseti lety jsme nad chalupou postavili RD a pozemek k sečení traktůrkem se nám zvětšil na cca 6.000 m2, aby si někdo nemyslel, že to sečeme na těch šestistech metrech. VŠ
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 206.182 (?), 13.12.2016 9:14

Zahradu 2000m jsem kosil nadvakrát. Pokosil vždy jen 1000m a odvozil na kompost. Byl jsem mladý a sekal jsem silově naprosto nezkušeně. "Posiloval jsem." Dříve sekávaly kosou i staré babky. Důležité je držet kosu lehce v ruce, aby vám z nich "vypadla", když narazíte na překážku... Zbytečně nenamáhat svaly a ramenní kloub. Kosa musí být dobře seřízená, aby hezky zajížděla do trávy. Naklepanou kosu nejdříve jen lehce obtahujte jemným brouskem...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.166 (?), 13.12.2016 22:20
Jste mladý a do všeho hr a proto spoustu věcí nechápete a proto také to označení hoch, což neni nic hanlivého, čí pobuřujícího a urážejícího. Je to označení mladého jedince mužského pohlaví druhu homo sapiens. Ve stručnosti, jsem vám naznačil co vás nejspíše čeká, když se do toho dáte. Ještě jsem nikde nenarazil na nějaký normativ, týkající se kosení kosou. Možná byste na to narazil v některé odborné knihovně, kde budou mít zemědělskou literaturu z předminulého století. Dnešní literatura na toto téma existuje, ale pouze v angličtině. Proti kterékoliv sekačce nemáte šanci. Na postnutém videu o klání sekáče s křoviňákem, sice vítězí kosa, ale je to plocha jen pár desítek m² a sekáč už má toho plné kecky a strnište je něco strašného, nechtěl bych po takovém kosení dělat seno. A kdyby pokračovali, tak třetí kolo by už bylo plně v režiji křoviňáku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.17 (?), 13.12.2016 8:19

Pokud s kosou umíte (třeba jako můj děda) a jste dost vytrénovaný v kosení (to se za pár let podá)  a budete kosit často (jako já) a naučíte se dobře naklepávat (jako můj děda a ne jako já-raději jsem koupil naklepávač) tak kosení kosou je výrazně rychlejší než křoviňáky a motorové kosy. Zkuste si najít na youtube závody kosáčů-uvidíte jak jedou. Tráva je lepší vyšší, šťavnatá (rosa nebo po dešti) a spíš ehustá než řídká. Řídká tráva bývá lesní-ta je moc suchá a jemná. Ohýbá se

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 13.12.2016 8:28

tak kosení kosou je výrazně rychlejší než křoviňáky a motorové kosy

Tedy, mám silnou pochybnost, že jste někdy sečení jakoukoliv motorovou sekačkou viděl. Zkuste si najít video jak seče třeba bubnovka Vari.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.25 (?), 13.12.2016 10:40

Ano viděl jsem sekání bubnovou sekačkou Vari, viděl jsme sekačku na traktoru a viděl jsem i kombajn.A jistě je řada dalších strojů které jsem ještě neviděl. Vše uvedené je rychlejší než kosa. A proto jsem, aby nedošlo k nedorozumnění, raději jasně vyjmenoval motorovou kosu a křoviňák. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.136 (?), 13.12.2016 11:03
Pánové sekání kosou je rychlé jen na rovině v dobré trávě. Stačí horší podmímky v nerovnostech a výhoda kosy je pryč. Plus fyzická námaha kde výkon klesá s kvalitou trávy vlhkostí mouchy brouci šepleť všeliká. Kol dokola technika je lepšį. zdar
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.109 (?), 13.12.2016 12:00

Soused sekal louku ve svahu kosou za ráno. Po jeho smrti seká trakůrek - trvá to déle, protože se ucpává výhoz, musí se častěji, protože vysoukou trávu nebere, meze jsou příliš strmé.. Druhý soused seká bubnovkou. Řekla bych, že rychlost je podobná jako s kosou, jenomže manželka mu musí trávu odhazovat.

Četla jsem několikrát o srovnávání rychlosti kosa x křoviňák a výsledky byly srovnatelné nebo rozdíl byl o několik minut. Jenom umět kosu naklepat a sekat..

EM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.243 (?), 13.12.2016 12:27

Sekat křovinořezem na seno není normální. Klidně si to rozdám s kýmkoli s vyladěnou kosou do posledního deailu proti stejně vyladěné litšové sekačce, kterou snad také lze nazývat "motorová kosa".  Louku "budoucí sad" asi "výhledově" bych mulčoval. 3x ročně. Ajo, vlastně zase to bude stát peníze a už dvacka je moc, tak nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika