Drtič větví - štěpkovač z Baumaxu, zkušenosti



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 84.188 (?) 
19.2.2008 7:25, zobrazeno: 141935x

Rozhodl jsem se koupit válcový drtič větví.  Baumax  prodává jeden své značky O.K. s příkonem 2500 W za 4999 Kč. Má s ním někdo zkušenost?

Podobný za podobnou cenu prodává OBI, tam jsem si značky nevšiml. Případně bych prosil o doporučení nějakého jiného, osvědčeného, s podobným výkonem za podobnou cenu.

Zdůrazňuji, že v žádném případě nehodlám zakoupit dražší, štěpkováním se nehodlám živit a např.  drtič Bosch  za 12 000 Kč u mě nepřipadá v úvahu.

Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 53.239 (?), 20.2.2008 13:36

Já hodlám koupit drtič zn. Hecht, stojí 2700,- Kč má 2400W a je do průměru 40 mm. Tak uvídím. Pak kdyžtak napíšu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 20.2.2008 15:24

Myslím, že u levných drtičů je značka vedlejší, původ je stejný. Spíš si jej prohlédněte, když budte studovat parametry. Maximální síla větví není to hlavní., spíš jestli je rychloběžný sekající, nebo pomalý. Důležitá je taky délka "násypky", tvar a velikost vstupního otvoru, taky způsob podávání. U žádného drtiče není problém posekat 2 metry dlohé syrové pruty. Horší jsou křivé větvičky třeba po průklestu nebo detailním řezu. Ty neumí každý drtič uchopit. třebaže nedosahují maximálního průměru. Taky je dobré vědět, jak rychle se dá drtič otevřít a zase zavřít v případě, že se dřevo "kousne", lýko namotá na hřídel  anebo nerovný kus vzpříčí v násypce a nůž běží naprázdno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 84.188 (?), 20.2.2008 23:14

Děkuji za příspěvky.

Po dlouhé včerejší diskusi s člověkem, který měl možnost dlouhodobě pracovat s oběma typy drtičů, tj. s drtičem se sekacím kotoučem s břity a se štěpkovačem se "zubatým válečkem" (promiňte, nevím, jak bych tuto součástku nazval odborněji) jsem nakonec zakoupil ten první.

Důvodů bylo více:

a) Štěpky chci využít jen na mulčování ev. do kompostu, topit jimi nechci, takže mohou být drobné.

b) Štěpkovač s válečkem a přítlačnou deskou je náchylný na poškození břitů, snadno může místo sekání na kusy začít "žvýkat".

c) Aby k tomu nedošlo, váleček musí být vyroben z kvalitního materiálu, to nelze u levných modelů automaticky předpokládat. Nabrousit jej je v domácích podmínkách problematické, nový stojí kolem 1000 Kč. Naopak čepele do kotoučového drtiče lze brousit i na obyčejném kamínku a jejich pořizovací cena je zanedbatelná.

Model v OBI za cca 4500 Kč je Asgatec EH 2501. V testu http://www.testberichte.de/test/produkt_tests_asgatec_eh_2501_p65828.html skončil se ctí, ovšem tento drtič lze 80 km od mého bydliště v Německu koupit za 120 euro (!), což mě od nákupu v OBI silně demotivovalo. Model z Baumaxu za 4990 Kč je v podstatě shodný s modelem Hecht 625 za 3700 - 4000 Kč.

V poledne jsem tedy koupil kotoučový drtič Al-Ko New Tec 2500 R za nižší obnos, než jaký jsem měl na tento nákup vyhrazený (Baumax 3499 Kč), odpoledne do něj nastrkal 4 cm silné suché jasanové  větve  a byl příjemně překvapen výsledkem. Myslím, že jsem neudělal chybu, i když vkládání zakroucených větví je opravdu problematické.

Je to samozřejmě jen můj názor, nikomu jej nenutím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 171.199 (?), 21.2.2008 8:00

Dobrý den, dovolím se připojit k tomuto tématu. Také si vybírám nějaký drtič, nožový jsem již zavrhl, osm let jsem používal drtič Shark, ne že by byl vysloveně špatný, naopak, masivní kovová konstrukce, stabilita atd. Ale práce je s tím velká, jednak se musí každá větev do něj rvát (to vlastně vychází z této technologie), každou chvíli se to zašprajcne, musí se rozebírat atd.

Takže jsem se teď už rozhoduji mezi válcovým a šnekovým (bosch 1600 a 2000). u mně je ještě jeden limit v jističi 10A, čili mohu vybírat stroj s příkonem do 2000W.

Velmi se mi zamlouval drtič Flymo Shredder, bohužel příkon je 2500W. 

V této chvíli je asi nejvážnějším kandidátem Bosch se šnekovou frézou  (model 1600 nebo 2000), rád bych se tedy zeptal jaké jsou zkušenosti, jaká je práce s ním, jak je šnek odolný, lze li jej opětovně brousit atd. Nějaká témata ohledně Bosch drtičů jsem zde našel ale jen docela stručné informace tam jsou.

Ještě doplňuji, štěpky půjdou do kompostu, nebo se rozhází po pozemku, jde mi jen o zpracování haldy větví které zůstávají po prořezu stromů, na topení s nimi nepočítám, nemám prostor na sušení atd.

Ozve se někdo s konkrétními zkušenostmi s Boschem?

Děkuji   David

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 171.199 (?), 21.2.2008 8:02

Malá oprava:

Rozhoduji se mezi válcovým a šnekovým systémem, Bosch 1600 a 2000 jsem uvedl jako pro ilustraci systému šnekového. Válcový Bosch 2500 je už mimo jednak příkonem tak i cenou.

Nějak jsem ten odstaveček zmotal.

david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ZAmatér - (15) - 121.163 (?), 12.6.2023 15:18
Pro ty, co se právě rozhodují. Před osmi lety jsme koupili válcový drtič Alko, příkon 2800 W. Protože mám rád jasno, kromě jiného jsem jej připojil přes Watt metr, volnoběh cca 500 W, větve cca 30 mm vrba příkon cca 900 W. To, že píšou příkon 2800 W neznamená, že to nepojede na 10 A jističi. Špičkový výkon je opravdu špičkový, při opravdu silné a tvrdé větvi. Jo, a ten Alko bych koupil zas kdyby bylo potřeba.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 214.246 (?), 13.6.2023 6:31

Od doby, kdy je v každé obci kontejner na bioodpad, tak jen blázen by si kupoval drtič, štěpkovač a stal u toho. O ceně elektriky v dnešní době nemluvím. To máme za sebou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.103 (?), 13.6.2023 7:12
jen vaše osobní zkušenost. Někdo jiný, když si spočítá přenášení větví přes zahradu, naložení na káru před domem, odvezení 5 km přes město v šíleném provozu s tou károu, než se dostane na sběrný dvůr, všechno z káry vyložit a pak zase cesta přes město domů, tak mu vyjde drtič jako snadnější a jednodušší varianta.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 214.246 (?), 13.6.2023 11:57

Ty větve, jak píšete, je podobný odpad jako papír plasty nebo sklo, tak nestrašte lidi. S tím taky nejezdíte přes město. U nás je 600 obyvatel a stanoviště na kontejner pro bioodpad máme na 3 místech.Podobně jak na plasty a papír atd.Drtice jsem měl dva a nadrtil jsem takové množství, že by jste ty bedny nespočítal. Kamarádi si tukali na čelo. Jednou za rok svoje větve zapálili a bylo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika