Zkušenosti z řetězovou pilou na akumulátory



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 232.79 (?) 
10.6.2012 7:05, zobrazeno: 49309x

Chci si koupit nějakou řetězovou pilu na akumulátory-rozpětí cen je od 2000,- až do 16000,-.Máte někdo zkušenosti, prosím poraďte.Milan

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 156.239 (?), 10.6.2012 13:11

Pila Oregon a youtube. Ve zkratce, nejlepší aku pila je Husqvarna T536LiXP, Stihl MSA 160 je také použitelný a hodně dobrý, ostatní jsou pomalé a nebo dobré tak na hraní než na řezání. Husqvarna se dodává s třema různýma kapacitama akumulátoru, úplně stejně jako stihl = výdrž bude stejná pokud se použije stejný akumulátor, ale u nás se dodává v akčním balíčku se 2 středníma kvůli váze a nebo pak HQ 436Li která je také dodávaná se střední kapacitou baterie kvůli ceně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.7 (?), 10.6.2012 13:11

Podle toho na co ji chcete mít. Já prořezávám stromy  Dolmarem AS-1212LGE  - lehoučká jednoruční pilečka na větve do 11cm průměru (raději tenčí). Dost rychle se vybije, ale prodává se se 2 baterkami a rychlonabíječkou (1/2 hodiny), takže to nevadí, Na palivo nebo kácení to samosebou není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 156.239 (?), 10.6.2012 13:37

Právě o tom to je, že husqvarna je taky lehoučká, taky jednoruční a dá se s ní i kácet a řezat velké stromy, stejně jako se Stihlkou, která má nevýhodu větší váhy, dvojručního provedení (velká velikost) a pomalejšího chodu řetězu 13m/s Stihl vs. 20m/s Huska. Výdrž nejsilnějšího akumulátoru je zhruba na nařezání plné vlečky za auto 2,5x1,5m v měkém dřevě se nezaleknou ani velkého stromu. tzn. Dolmar stojí v porovnání s HQ 436Li o tisícovku míň, ale rozdíl výkonu a provedení je od HQ na hony vzdálen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 72.149 (?), 10.6.2012 17:36

Nevím, kde jste přišel na rychost řetězu 20m/s. To vám asi řekli na školení HQ, nebo jste si to vymyslel? Z veřejných zdrojů znám údaj 15m/s.

F.O.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.239 (?), 10.6.2012 18:53

15m/s má husqvarna 436Li   Husqvarna 536LiXP a T536LiXP mají rychlosti 2, jednu takzvanou eco, kdy baterie vydrží co nejdéle, řetěz jede 14m/s a pak klasickou rychlost, kdy je to 20m/s. Tolik k těm vašim zdrojům wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 191.186 (?), 10.6.2012 18:46

V první řadě moje rada směřuje k tomu, zda takovou pilu skutečně potřebujete. Dost lidí má z benzínového motoru nejrůznější obavy, než zjistí, co obsluha obnáší a jaké přednosti má klasická benzínová pila. Pokud se zmíním o tom, co zde bylo uvedeno, tak novinka od Hq T536LiXP je mimo Váš cenový limit a je nabízena za cca 20t!!! Model 436 Li je kolem 7t, Stihl MSA 160 je k mání za necelých 8t. Aku Dolmar Makita kolem 12t. Akumulátorové přístroje mají největší problém s bateriemi po delší době. Značkové jsou podstatně kvalitnější, než neznačkové, ale jejich cena je adekvátní kvalitě. Baterie, i ty nejlepší časem ztrácejí kapacitu, nevydrží tak dlouho dodávat odpovídající proud, tím se samozřejmě zkracuje doba použití a možnost maximálního zatížení pily. Časem Vás, zejména při vyšším využití aku pily výměna akumulátorů nemine a není to zanedbatelná investice. Doporučil bych Vám nejen aku pilu, která Vás nejvíce oslovila (já bych doporučil, když už, tak Stihl MSA 160), ale pokud možno i jiné vyzkoušet v řezu. Tím poznáte, zda je to, to, co od toho čekáte. V současné době lze pořídit velmi kvalitní a cenou dostupnější benzínové hobby pily, které mají sníženou hlučnost, nízké emise, snadný start, vyšší řezný výkon, jsou všestrannější a dle mého názoru jsou ve většině řezání vhodnější volbou, než aku pila s omezenou kapacitou řezání a nejslabším řetězem na trhu.     

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 156.239 (?), 10.6.2012 19:15

Když někdo chce aku, bude a chce její přednosti, proto nechce benzínovku to dá rozum a co mu doporučíte??? Benzínovku enlightened

Na střeše když stojím na latích a chci zařezávat nějaké dřevěné přesahy, mám co dělat, abych nespadl a startovat pilu v takových podmínkách je nepohodlné a nebezpečné. v sadě potřebuji uříznout zlomenou větev po blesku, větru = jen pár řezů, opět výhoda. V lese sousedovi závidím suchárek a nechci být identifikován laugh, nechci rušit sousedy celodením vrčením a nepříjemným kraválem benzínovky, v koruně stromů prořezávám větve potichu, bez smradu, bez startování a rychle. Pro vaši informaci, akumulátor má životnost 7000 nabíjecích cyklů = hoooooodně dlouho. A s tím vysším řezným výkonem jsem opět vedle jak ta jedle, píšu, že má HQ 20m/s a 1,1 řetěz to nemá žádná benzínovka z kategorie hobby ani farm, aku bude rychlejší. Taky mě není jasné, proč doporučujete stihl, když husvarna 436li je za půlku ceny Stihlky a je výkonově lepší??? Měl by jste se držet toho co znáte nebo napřed pily vyzkoušet a nevynášet soudy z prstu, houpy, hou, houpity hou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 191.186 (?), 10.6.2012 19:27

Zamyslete se nad tím, že doporučujete, ale sám nekupujete. Za pár roků Vy řešit problémy s akumulátory nebudete, ale ten dotyčný, co dal na vaše teoretické rady. Řezal jste alespoň s některou z těchto pil? Já s Dolmarem a Stihlem a že bych z toho nějak byl unešen, to se tedy říci nedá. Možná na vás hoooooodně dlouho bude dotyčný vzpomínat, až mu v tom nejlepším dojdou aku a práci už nestihne dodělat. Pokud věříte uvedenému počtu nabíjecích cyklů, v pořádku, ale už jsem to zmínil a platí to obecně, že postupně se snižuje kapacita a zatížitelnost baterií. K ceně MSA 160, lze ji pořídit pod 8 t, nevím, kde jste byl na 12t. MSA 160 doporučuji proto, že je to lepší volba než 436Li a proti 536LiXP je cena méně než poloviční.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 156.239 (?), 10.6.2012 19:40

Kde jste s pilou řezal??? Nejsou to zrovna rozšířené kousky a na prodejně vám ji těžko půjčí, aby ji tam někdo špinil a tupil pro nic za nic. Já pilu vlastním a řežu s ní dnes a denně, HQ v době mého nákupu nebyla, proto mám stihlku, která je bezvadná a já z ní nadšen jsem, splňuje naprosto vše co jsem od ní očekával a ještě o trochu víc. Kdybych dnes kupoval znovu, koupil bych si T536LiXP, protože je to profi aku pilka a je nejlepší akupilou na trhu, proto ji doporučuji společně se Stihlkou, která je o kapánek horší, ale pořád vynikající.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika