Zkušenosti s pilami Hecht



host - 78.68 (?)
21.5.2016 22:51

V tom železářství (u staré radnice) na náměstí, které se tuším jmenovalo Lidovích milici, jsem také v te době koupil to, po čem toužil každý garážový kutil : naprosto nesehnatelnou věc - úhlovou brusku! Byla krásná :o) Byla W.Germany, černá AEG, stála mě celý měsíční plat (2700) a samozřejmě podpult.Mám ji dodnes...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
                  
host - 168.81 (?), 20.5.2016 23:10

Tak tedy jinak. Každou dobu u nás vždycky provázejí nějaké načisto hloupé kecy. Dnes je to o dočista levých Číňanech. Nepíšete náhodou na PC převážně z Číny? Za čas se to vždycky otočí a nikdo se k tomu nezná. Zajímavé ale je, kde se to bere.
Koupil jsem si Hecht 45. Když si udělám takový svůj spotřební košíček, tak zhruba za 100 piv (venkovská hospoda, hádám, že ti z Václaváku tolik neřežou). Když mi vydrží (a asi jó i s řetězem a bez servisu) ještě tuhle zimu, tak je sezóna za 30-40 piv, jinak 50.
V polovině osmdesátých let stála pila asi 7-8000 Kčs a pivo 1,7 Kč. To bylo zhruba 4500 piv, děleno 30 sezónama je 150 piv na sezónu bez součástí a servisu.
Od kdy je 150 (ale spíš 200) míň než 30 nebo 50. Opravdu mi ale nevadí, že jste se svými počty spokojení. Člověk má být spokojený. Ať vám to pořád dobře řeže i počítá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 12.163 (?), 21.5.2016 8:10
Člověče za totáče byla pila k nesehnání, jako elektronika, kola, mrazáky. Jídlo bylo levné a pivo vůbec, na cenu piva se bály chytnout i soudruzi. A pila z West Germany byla obzvlášť k nesehnání. Zas ujeté srovnání. Jako kdybych srovnával teď sehnat veterána a pilu. Tehdá chtěli lidi pily a teď je pil plná prde.l. A mezi nima šunt hecht.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 181.73 (?), 28.5.2016 7:28
Za totáča sa dala píla kúpiť celkom bežne v Tuzexe.. teda aspoň ja som ich tam bežne vídaval / predajne Banská Bystrica a Žilina /..dosť presne som to registroval lebo po škole som v 1982 - 83 brigádoval v lesoch... vtedy "fičala " myslím HQ 162 SG... koľko stála je vec iná..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 21.5.2016 21:26

Jo chlapci, rozumím vám. Ale pochopte i vy. Tahle louka už odkvetla. Prostě musíte jít za kšeftem jinam.
Ujeté srovnání, no tak to srovnejte na cigaterách, benzínu, mlíku. A nebo nejlíp rovnou na výdělkách. Vaše jsou taky teď zrovna ujeté? Škoda.
West a šunt z východu. Strávil jsem mládí v kravínech. Teda pracovně, né u žlabu. A věřili byste, že dnes děvčata z těch vesnic šijou v našem městečku west módu značky Hugo Boss? Tu asi nekupujete. Proti výdělkům z west pil bude cenově hodně ujetá. Ale vážně mi vadí, že si nemůžou koupit nějaký ten nepodarek nebo zbytek hadru. To všecko musí zničit.
Tehdá chtěli lidi pily. Jo? A hlavně Pražáci, Ostravaci a ti z paneláků. Už hodně křížků pořád žasnu nad tím, jak vexláci, policajti a politici nejlíp vědí co vlastně lidi chtějí. Já tehdá pilu nechtěl. Manželka, děti a tchýně taky né. Ani moji rodiče z paneláku a mladší sourozenci. Jak jsem to dělal s dřevem? Snad to nebyla protekce. Zavolal jsem hajnému, že potřebuju dvě fůry dříví, jestli nechce brigádu. Pak jsme se jeli podívat do lesa. Vybral mi nějaký kus, co chtěl vyčistit a kde mu lesní úderníci drhli. Nachystal mi do boudy pilu a benzín. Až to bylo hotové, tak jsem dříví traktorem z JZD odvezl. Zaplatil jsem slabou stovku za traktor, za dříví mi něco strhly Lesy z brigádnického výdělku a pětistovka mi zbyla. No jo, ale časy se změnily.
Něco na poučení. Četl jsem, že slovo „Džermeny“ je z našeho řemeny z doby, kdy Římané zkoušeli zotročit kraje za Dunajem (řemeny na poutání otroků). Tak kdyby vás něco škrtilo, tak si povolte úvazek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 20.73 (?), 23.5.2016 21:47

Já už ani nevím jestli tehdy tata motorovou pilu chtěl. Vim, že žádnou jsme neměli. Dřeva se chystávalo podobně jako teď. Jak jsme to zvládli. Převážně to byl úklid po těžbě. Nechávalo se to v délkách, osekali jsme to sekyrama a pokrátili šmigcem(pilkou). V délkách se to dovezlo a doma malou cirkulou zpacovalo. Akorát u cirkuly museli být dva. Když bylo potřeba tak se zavolal chlap s motorovkou. K tomu hechtu: bezesporu na udávaný výkon je dost těžký. Na podobný výkon by se daly koupit od Stihlu, HQ nebo Dolmaru lepší a lehčí motorovky. a ještě k těm 2000 Kč o kterých tu nedávno někdo psal: bylo by dobré také k tomu dodat, že to je ten nejobyčejnější model, který má neznačkový karburátor, řetěz a lištu. Teď už jsou stejně asi o 500 dražší a 945 je za 3,5 - 3,9 tis.

F A

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 78.68 (?), 21.5.2016 22:51

V tom železářství (u staré radnice) na náměstí, které se tuším jmenovalo Lidovích milici, jsem také v te době koupil to, po čem toužil každý garážový kutil : naprosto nesehnatelnou věc - úhlovou brusku! Byla krásná :o) Byla W.Germany, černá AEG, stála mě celý měsíční plat (2700) a samozřejmě podpult.Mám ji dodnes...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kutil.cz - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 149.2 (?), 24.5.2016 21:51

Ano, přesně to železářství co popisujete. Tam bylo kdeco. Ani už nevím co je tam dnes. Taky mám doma ještě spoustu dvacetiletého i staršího nářadí, které dodnes pracuje. Nejstarší je z roku 1965, a dělal jsem s ním v neděli v lese psí kusy. Ale nikdy mě nenapadlo přepočítávat cenu, či užitnou hodnotu nářadí na počet piv... to mi spíš připomíná jednoho hrdinu z jednoho amerického seriálu (který pracuje v jaderné elektrárně) yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 110.21 (?), 1.2.2018 23:50

A já koupil Hecht 45 v 12/2017. Po složení řetěz v liště natvrdo, ani se nehnul.  Vyzkoušejte a uvidíte.  Imbusové šrouby neznámého rozměru. Reklamace. Vrátili "zaběhnutou"  pilu. Lišta vydřená a opálená, řetěz “obroben" od lišty.  Čistá práce. Vrátil jsem ten ingot.  Peníze vrátili do týdne.  Prodejce jednal férově. Koupena jiná Čína.  GTM GTC. To je jiná ale o 100% dražší.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jan14 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 38.42 (?), 24.9.2017 10:43

hecht nekupujte! je to lacný šmejd, moja 44ka vydržala tri roky a už sa kazí a servis je tak drahý, že sa nevyplatí, radšej si kúpiť značkovú pilu!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  11,  12,  13,  14,  15   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika