Vyvětvovací pila Sharks SH 905



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?)
18.4.2014 12:46

Měl jsem možnost s několika takovými pilami pracovat a pak si vybrat, tedy mohu něco z toho potvrdit, něco ne.

1. Je-li na zahradu zavedena elektřina, je skutečně metodou volby vyvětvovací pila na 220W. Vzhledem k tomu, že řežeme prakticky vždy ze země, kabel nevadí. Benzinová verze je dražší těžší a hlučnější (ale ušetříte čas při natahování kabelu), aku je slabá.
2. Vzdor recenzi mi pily s motorem na konci tyče nevyhovovaly. Každé deko váhy navíc se znásobí. Verze s motorem dole mi přišly lepší, a pocitově lehčí, i když celková hmotnost stroje je kvůli převodu v tyči vyšší. Je pravda, že verze s motorem nahoře nabízejí delší tyč i s proměnnou délkou. Ale díky těžkému konci se pila v koruně kýve a ruce bolí. Nakonec jsem si pořídil Dolmar EE 150, s nímž jsem spokojen, ale je to cenově jiná kategorie.
3. Musím říci, že i v sadu s cca 200 stromy je využití vyvětvovací pily poměrně malé. Jeden rok jsem prořezal všechny vyšší stromy, pak několik let vystačím s teleskopickými nůžkami, které ustřihnou větve do 40mm, a to s menší námahou a lepším kosmetickým výsledkem 
4. Nevýhodou všech vyvětvovacích řetězových pil jsou totiž ponechané pahýly. Ty jsou většinou šikmo říznuté a roztřepané. Řez na větevní kroužek je prakticky nemožný.
5. Vzhledem k tomu, že pila se bere do ruky skutečně jen občas, je asi možné sáhnout po levnější hobby verzi, jak zvažuje zadavatel (pokud ji vůbec pořizovat).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 143.252 (?), 14.8.2013 16:09, zobrazeno: 9439x

Nemáte někdo tip na dobrou vyvětvovací pilu? Docela se mi zamlouvá Sharks SH 905 - je sice 5kg těžká, ale alespoň má motor na rameni a ne ve větvích.

Předem děkuji za tipy,

Martin

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 106.62 (?), 16.8.2013 7:39

Ještě to zvaž, protože kupovat elektrickou pilu na vyvětvování je podle mého názoru pitomost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 219.98 (?), 18.4.2014 9:36

Zdarvím všechny, zareaguji i přes to, že otázka byla položena v roce 2013 a vím, že mnozí, včetně mě, při výběru nového pomocníka do domácnosti nebo na zahradu hledají informace všude možně, tedy i zde (já jsem zde našel cenné informace týkající se motorové plily Dolmar PS-420C)  a prodejci nám to mnohdy moc neusnadňují. Naštěstí u několika prodejců je možné hodnotit výrobek na jejich stránkách a nebo velmi dobrou službu dělají uživatelské recenze, které jsou na webu Heuréka. Pokud prodejce u vyvěvovací pily uvede prouze toto:  Sharks SH 905 – Elektrická řetězová pila Sharks s teleskopickou trubkou, madlem a popruhem... Elektrické řetězová pila Sharks SH 905 – kategorie „Elektrické řetězové pily“ měl by být vsazen do koše a má máčen ve Vltavě celý den.

Pokud nejde o vyvětvování nikoli profesionální nebo v rozsáhlých sadech, ale jen v rozsahu dobného zahrádkáře, nesouhlasím z výše uvedeným příspěvkem z těchto důvodů:

A) El. pila na rozdíl od motorových vyřaduje údržbu daleko menší, dá se říci téměř jen provozní tedy čištení, doplnění oleje, napnutí řetězu, vizuální kontrola, kontrola funkce mazání a přívodního kabelu.

B) neobtěžuje celé okolí hlukem a nemrdí jako motorovky -nemusíte mylst na benzín a dva druhy oleje

C) je nekolikanásobně levnější!!! 

D) před použitím zkontrolujete stav oleje, napnete řetěz, zastrčíte do zásuvky a... řežete... připravenost během 3-5ti minut

E) pro občasné uříznutí nějaké větve je verze s akumulátorem dle mne nevýhodná, akumulátory se musí dobíjet, počet dobíjecích cyklů je omezena žádný i udržovaný alumulátor nevydrží nekonečně dlouho, na rozdíl od zástrčky - pokud ji ovšem neřejedete autem. Zkušenost moje a mnohých jiných říká: V okamžiku potřeby je akumulátor vybitý nebo zcela mrtvý.

D) Natáhnut prodlužovačku s napětím 230V není takový problém a vzhledem k tomu že z konce tyše visí dolů není riziko jeho přežíznutí ve větvích nulové a kdy s toutou pilou řeže větve na zemi je hodně mírně řečeno podivín...        

E) pravidelná údržba prodlužovacíko kabelu, není časově ani finančně tak náročná jako u motorové pily která má daleko víc součástek a náročnější údržbu vyžadující často doborný servis.

Já jsem pro moje potřeby vybral RPP 720 RYOBI elektrická prořezávací pila od Rommar.s.r.o. za 2099. Kč 04-2014.  Důvody: poměr cena /příkon motoru, délka řetězu 20cm (naprosto dostačuje), velká nádobka na olej, idikace sítě na rukojeti možnost osobního odběru u Rommar s.r.o nedalko Metra - prodejce - naprostá spokojenost!!  Předváděcí výrobky na prodejně - kdo to má?  David V. Praha                 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 219.98 (?), 18.4.2014 9:48

Omlouvám se za dobné překlepy :-(((D.V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 18.4.2014 12:46

Měl jsem možnost s několika takovými pilami pracovat a pak si vybrat, tedy mohu něco z toho potvrdit, něco ne.

1. Je-li na zahradu zavedena elektřina, je skutečně metodou volby vyvětvovací pila na 220W. Vzhledem k tomu, že řežeme prakticky vždy ze země, kabel nevadí. Benzinová verze je dražší těžší a hlučnější (ale ušetříte čas při natahování kabelu), aku je slabá.
2. Vzdor recenzi mi pily s motorem na konci tyče nevyhovovaly. Každé deko váhy navíc se znásobí. Verze s motorem dole mi přišly lepší, a pocitově lehčí, i když celková hmotnost stroje je kvůli převodu v tyči vyšší. Je pravda, že verze s motorem nahoře nabízejí delší tyč i s proměnnou délkou. Ale díky těžkému konci se pila v koruně kýve a ruce bolí. Nakonec jsem si pořídil Dolmar EE 150, s nímž jsem spokojen, ale je to cenově jiná kategorie.
3. Musím říci, že i v sadu s cca 200 stromy je využití vyvětvovací pily poměrně malé. Jeden rok jsem prořezal všechny vyšší stromy, pak několik let vystačím s teleskopickými nůžkami, které ustřihnou větve do 40mm, a to s menší námahou a lepším kosmetickým výsledkem 
4. Nevýhodou všech vyvětvovacích řetězových pil jsou totiž ponechané pahýly. Ty jsou většinou šikmo říznuté a roztřepané. Řez na větevní kroužek je prakticky nemožný.
5. Vzhledem k tomu, že pila se bere do ruky skutečně jen občas, je asi možné sáhnout po levnější hobby verzi, jak zvažuje zadavatel (pokud ji vůbec pořizovat).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 106.62 (?), 20.4.2014 20:40

Jelikož mám kousek lesa, tak mne toto téma zajímá. Já si myslím, že by stromy měly být vyvětveny, zejména ty, které nerostou v hustém lese, aby z nich jednou mohly být kvalitní desky, které mají co nejméně suků. Týká se to předevím stromů na mezích a na kraji lesů.

Snažím se vyvětvovat motorovou pilou (jednoruční Shindaiwa 32O Ts), ale není to ono. nedostanu se na vyšší větve. Proto uvažuji o motorové vyvětvovací pile. Elektrickou ne. Není k dispozici zásuvka. Nevím jaký typ je vhodný, nemám možnost vyzkoušet. Připadá v úvahu vyvětvovací adaptér na křovinořez Husqarna 325 RD, který vlastním, avšak jestli má smysl kupovat vyvětvovací adaptér nevím.

Taky mne zaráží nemožnost kvalitních řezů, jak píšeš ideálně ve větevním kroužku. Já jsem si to představoval, že větev naříznu zespodu a pak odřežu zhora, aby se mi větev nevyštípla. V čem je problém? Jednoručkou uříznu větev kvalitně takovým způsobem, tak nevím, jestli nemám nakonec koupit místo vyvětvovací pily jenom žebřík, abych se dostal do větí výšky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 21.4.2014 10:08

Řezat jednoručkou je úplně něco jiného. V zahradě používám akumulátorovou, tam to stačí. Tou můžeme naříznout zespodu, pokračovat řezem zhora a pak ještě začistit pahýl. Ale s vyvětvovací pilou na dlouhé tyči stojíce na zemi se k větvi dostaneme jen z boku a obvykle ještě jen z jednoho. Pomíjím, že pila se kýve, řetěz odskakuje a naložit řez přesně není snadné.
    Z motorových vyvětvovaček jsem zkusil u kamaráda Stihl HT 101. Dobrý, ale ta cena...  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika