Výběr elektrické řetězové pily



Stránky: 1,  2,  3   
keramos - (6) - 43.55 (?) 
4.2.2010 13:48, zobrazeno: 50160x

Potřebuji poradit s výběrem elektrické řetězové pily.Po pročtení obdobných příspěvků vím, že nejlepší volbou by byla některá z pil Dolmar nebo Makita jako na příklad _MAkita UC3520A nebo Dolmar ES-2135A ale jsou pro mne příliš drahé, proto bych rád znal Vaše názory na tyto pily:
Pila Güde KS400E
PILA 2450W Eurotec
Einhell 2000 W
Einhell EKS 2040/1 P Royal 20m/s
EXTOL CRAFT 405612. 230V~ 50Hz 2000W

UC3520A_MAkita
UC3520A_MAkita
dolmar
dolmar
einhell
einhell
einhell--2000w-m
einhell--2000w-m
eurotec
eurotec
extol
extol
gude
gude
matrix
matrix
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?), 4.2.2010 14:46

osobně mám Dolmarku se 40 cm lištou a je opravdu bezkonkurenční, do nedávna jsem měl plně funkční narexku, které jsem se zbavil po té, co jsem měl jednou si DOlmarku zapůjčit.

Nejlépe by Vám na Váš dotaz odpověděl nesrovnatelně lépe pan JS, ale i jako laik mám pocit, že ostaní zmíněné pily za duem Dolmar -Makita zaostávají o několik koňských délek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 26.219 (?), 4.2.2010 16:26

Rovněž vlastním Dolmarku - o dvě třídy výše než ostatní (mimo Makity- stejná jako Dolmar). Ostatní jsou velmi podobné - zaměřil bych se na dostupnost ND a servisu. P.G.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 4.2.2010 17:18

Jestliže je pro mne jakákoli značková pila drahá, mohu věřit pouze na náhodu, že vyberu (dobře), většinou nutno počítat s alternativou nulového servisu, tudíš první závada po záruce se většinou rovná cestě k popelnici (sběrný dvůr).Tady lze jen těžko radit, či dát na zkušenost ostatních.Také velice záleží na Vašem vztahu k technice jako takové, neboť ten ponejvíce rozhoduje o životnosti stroje, ať si to chcete přiznat či ne. Už jsem pár neznačkových el.pil na aukru koupil s tím, že se jednalo o banální závadu, nebo byla pila totálně zničena majitelem.

Tady se moc lidí asi chlubit nebude s neznačkovou pilou, i když dle mého, i ta může udělat velkou službu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 4.2.2010 17:54

Alko vyraba elektricku pilu, ktora patri medzi najlacnejsie na trhu. Na rozdiel od noname... maju aj slusny servis. Bezne stoji 100 EUR na nete som videl za 80 EUR. Nie je to state of art, ale popilit trosku dreva na zahrade je OK. Dobre kupit lepsiu retaz a hlavne netlacit! Inak za tu cenu, ak sa nahodou pokazi, si mozete kupit druhu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 14.151 (?), 4.2.2010 18:20

A Dolmar je copak dražší? Na nejmenovaném internetovém a kamenném obchodě, kde sobě i známým s oblibou objednávám spoustu věcí stojí Dolmar ES 33A- 2430,- Kč a nejvyšší typ ES 2140A - 4090,- Kč. Tak si kupte Alko za 2160,- Kč, ktomu pořádnou lištu a řetaz za 800 a jste na ceně 2960,- Kč. A to se vyplatí!!!  P.G.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.168 (?), 4.2.2010 19:52

Potvrzuju, že to je opravdu dobrá pila. Pokud to chcete na řezání, tak to moc neřešte. (Kdyby to bylo jen občas nějaké pižlání + nevadilo by běhat vyřizovat reklamace, tak by stačilo i něco levnějšího).

Určitě vemte rovnou druhý řetěz, asi nejvíc se mi líbí Stihl.   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
keramos - (6) - 43.55 (?), 4.2.2010 22:49

Dík objednáno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 4.2.2010 19:35

Asi by bylo vhodné popsat v čem je rozdíl mezi těmito na pohled podobnými elektrickými pilami. Jedno hledisko podobnosti je v tom, že je zde snaha napodobovat úspěšné výrobky jiných známých značek a tím je z poloviny úspěch zaručen. Elektrická pila vypadá podobně, jako ta dražší a navíc je levnější o tolik, že člověka, který není schopen posoudit rozdíl v kvalitě a provedení tato výhoda přesvědčí o zakoupení podobné elektrické pily. Ten cenový rozdíl je logicky něčím vykoupen. Je to kvalitou materiálů a dlouhodobým testováním spolehlivosti výrobku, kdy si renomovaní výrobci nechávají ještě testovat svoje výrobky nezávislými zkušebnami. Proč investují do testů, které by nemuseli dělat? Testy ukazují na rozdíly v kvalitě, ergonomii a výkonu a potvrzují, že značkový výrobek má zaručené parametry nejen výkonové, ale také bezpečnostní. Další hledisko je použití kvalitních komponentů, které snesou zatížení a to dlouhodobé. Zeptejte se opravářů, co nejvíce na levných el. pilách opravují  - jsou to 2 skupiny. První je elektrická část, druhou je mechanická část. Probité vinutí statoru, nebo rotoru je u takové levné pily konečnou závadou, neboť nemá cenu investovat 2/3 ceny do opravy, někdy i více, nebo se díl nedá zajistit. Mechanická část trpí jednak samotnou ne-kvalitou a použitými materiály, ale také nevhodností na delší práci. Další hledisko je ochrana obsluhy před vibracemi - hlukem a přístroje proti přetížení mechanickému a elektrickému. Špatně dimenzované chlazení vede k přehřívání a tím i narušení izolace vinutí, zejména se to projeví tehdy, když se poddimenzované chlazení zalepí pilinami a pila je přetěžována. Další detaily spokojenosti s pilou jsou vyvážení, spolehlivé napínání řetězu, snadný přístup k uhlíkům - jejich výměně. Celkově bych to zhodnotil asi tak, že je pravda, že si můžete koupit po závadě levné el. pily jinou, ale většina lidí se snaží zachránit pilu, neboť závadu považují za snadno opravitelnou. Spočítejte si ty starosti, možná i výdaje za demontáž a montáž a telefony, cesty do servisů. Když toto připočtete k nižší ceně, už ta úspora vypadá jinak. A ještě jinak vypadá, když používáte el. pilu, která nemá obslužné i výkonové parametry srovnatelné s kvalitní el. pilou, jakou bezesporu např. řada Dolmar ES 21XX je. V žádném případě Vás nepřesvědčuji do vyšší investice, to jsou Vaše prostředky a Vy pouze o nich rozhodujete. Když se ale takto ptáte, tak rada by Vám měla pomoci. Tou pomocí já osobně považuji seznámit Vás s tím, v čem je cenový rozdíl a abyste si uvědomil, že se může stát, že se místo řezání budete zabývat problémy s reklamací, nebo opravou, která je na hranici rentabilnosti. Osobně používám dlouho el. pily a zejména značku Dolmar. Měl jsem typy s motorem do strany i od jiných výrobců a snadno mohu porovnávat. Je třeba si uvědomit, že modelová řada 21XX je určena pro profesionální zatížení řemeslníků, stolařů, tesařů, k přípravě velkého množství palivového dřeva. Tuto řadu chválí i konkurence a to se každému výrobku na trhu nepovede. Víc Vám pomoci nemohu a záleží jen Vás, jak se rozhodnete. V každém případě Vám přeji takovou volbu, která Vás nezklame.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
gerchán - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (138) - 180.2 (?), 4.2.2010 20:11

možna by se do výběru levných pil hodila FCS-2000 S Ferm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika