Univerzální pila



Stránky: 1,  2   
host - 168.74 (?) 
1.9.2015 17:03, zobrazeno: 7321x
Zdravím, potřebuji poradit jakou pilu si koupit na přípravu palivoveho dříví. Pokácet odvětvit našpalkovat. Chci koupit jednu pilu, ale pořádnou, takže na peníze nechci koukat takže klidne profi pilu. Budou to stromy tak do 40 -50 průměru většinou měkké dřevo nebo bříza. Muj favorit je stihl ms261, nic jineho než stihl nechci. Co myslíte vy?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 49.234 (?), 1.9.2015 18:10
Na 50 cm průměry špalkovat je vhodnější 60 kubíková pila. Práce půjde o hodně rychleji od ruky s menší únavou. U Stihlu je kolem 60 kubíků 362 a farmářská třída. { Dolmar 6100 }
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.74 (?), 1.9.2015 19:34
Jojo o té také přemýšlým ale nevím jestli by nebyla zbytečně velká a těžká. Přece jenom toho odvětvováni bude dost, jsou to krajovky a možná jsem to s tim 50 cm průměrem trochu přehnal. Takových moc nebude.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 236.63 (?), 4.9.2015 4:46
Zdravim reknu Vam to takhle jako profesionálni uzivatel pily mam 560xp. Znamena to pro vas mit stale cerstvou smes a hlavne kvalitni aspon 98.nekteri borci lejou do pily i benzin z lonske sezony a pak breci ze byla blbne. Druha vec mit stale ostry retez a s citem shozene omezovaky.A take si hlidat udrzbu hlavne filtr a zebrovani valce.cistit drazku listy a i u spojky to vycistit aky to neuskodi.ja osobne kazdy den po sichte pilu komplet vycistim a pak slape jak hodinky. ale myslim ze by Vam stacila i farma napr ms271nebo vetsi 391 cenove tak kolem 15 000 obsah cca 60 cm3 3/8 retez a jeste Vam zbide cca 5 000 a doporucuji koupit neprorezky a helmu a urcite mit i kvalitni boty na to Vam tech 5 da uplne v klidu a jeste zbide na olej. schvalne kouknete ted je myslim v akci ms 311 tusim kolem 13/140000 lesu Zdar
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.74 (?), 4.9.2015 14:58
No právě takový názory mám rád, vsechny bezpečnostní věci už mám. A myslite že farmářský pily nejsou tak náročný na benzín? Ja mám kanystr na 5 litrů a je fakt že nějakou dobu trvá než ho spotřebuju. Četl jsem že stihl má mít kolem pulky září zase nějaký akce. Teď mám ms 211 a starou 042 ktera řeže jako blázen ale je těžká. Sháním pilu kterou mužu mít samotnou do lesa.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 13.130 (?), 4.9.2015 15:39
Tu 211 si nechte na vetve a na bordel ale jinak bych počkal na podzim urcite neco v akci bude. a k tem farmam samozrejme ze jsou citlivy na benzin ale prezijou i par mesicu starou smes ale nejdyl ji mit nak 3 mesice pak koupit novou. Za Vas bych volil ms 391
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 168.74 (?), 6.9.2015 19:33
Jo ta vypada moc dobre. Počkám jestli se náhodou nezlevní a jdu po ní.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.127 (?), 6.9.2015 19:55
Přemýšlíte u toho vůbec? 362 se vám zdá zbytečně těžká a vlastně ji ani nepotřebujete a vyberete si víc těžkou farmu a na penězích vám nezáleží, nechápu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.243 (?), 7.9.2015 10:54

Přesně, já už si to říkal včera, ale nějak se mi nechtělo nic psát, protože se mi to celý zdá divný. Jó 391 to teda bude kauf!!! Lehká univerzální pilalaugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.74 (?), 7.9.2015 15:35

Kdybyste četli tak mi někdo tady říkal že profi pila potřebuje čerstvé palivo a je na udržbu a zachazení naročná takže sem přehodnotil na farmu. Je to pro vás už pochopitelné?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika