Stihl MS 230 pri pileni straca vykon a vypina sa



Stránky: 1,  2   
host - 214.75 (?) 
13.6.2014 19:50, zobrazeno: 15757x

Dobry vecer, mam pilu stihl ms 230, ktora straca pri pileni vykon a vypina sa vzdy je potreba vycistit sviecku od benzinu aby nastartovala. V servise ju uz pozerali a nie je pridrety motor. Vratii mi ju ze je vsetko ok. Dnes som ju nastartoval pilil 1hod a robi to iste straca vykon a zhasina. Viete mi niekto poradit?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 141.61 (?), 14.6.2014 23:35

Zdravím, začni filtrem v nádrži a jejím přivzdušňovacím ventilem. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 23.2 (?), 18.6.2014 0:15

tak zajímalo by mě jak je pilka stará ale to co popisujete odpovídá vyhřátým kroužkům

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 226.76 (?), 18.6.2014 6:16

Zdravím, nikdy jsem se s touto závadou nesetkal, můžete prosím vysvětlit o co se jedná. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 23.2 (?), 18.6.2014 19:43

dobrý den jedná se o stav kdy byl motor vystaven velké zátěži a tímpádem i teplotě pístní kroužky se vysokou teplotou vyhřejí a změknou závada se pak převážně projevuje tak že pokud nastartuji studený stroj tak jde celkem dobře ale po nepatrné zátěži začne strácet výkon a popřípadě i zahlcovat blok palivem protože jej kroužky neutěsní a propustí tato závada se dá odhalit až na zahřátem motoru ale samozřejmě to může být cokoliv jiného takhle na dálku se špatně radí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 226.76 (?), 19.6.2014 6:02

Zdravím, co si mám představit při výrazu " zahlcovat blok palivem protože jej kroužky neutěsní a propustí ".  Pístní kroužek je vyroben z materiálu, který po zahřátí "do červena" nezmění vlastnosti. Myslíte, že motor při maximální zátěži dosahne takových teplot na kroužcích aby kroužek změnil vlastnosti? Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 214.75 (?), 19.6.2014 8:12

Zdravim, tak som ju zasa odniesol do servisu. Vcera som bol po pilu a pilil som s nou asi 2hod. Vykon v pohode len ked som ju vypol po 30 min som ju nemohol nastartovat. musel som vycistit sviecku a zasa chytila. To iste asi 5x v priebehu 2hod. nenastartuje pokial nevycistim sviecku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 23.2 (?), 19.6.2014 9:45

pokud kroužek zahřejete do červena tak se vám sice opticky nezmění ale změní se mechanické vlastnosti.  pokud tu pilu přehřejete dojde u kroužků ke strátě pružnosti uvolní se v nich uhlík jednoduše by se dalo říct že se vyžíhají. kroužek změkne a stratí svou pružnost takhle to vysvětlovat je složité kdyby ste se stavil ukáži vám to přímo na kroužcích. s touto závadou se setkávám relativně často ať u stihlek tak u hq. či partnerek 

a ted pro pána s tím problémem váš servis patrně neumí pořádně určit závadu mohu se zeptat od kud jste? kdyby jste byl od olomouce tak by jste se mohl stavit i spilkou rád vám zdarma pilu prohlédnu a řeknu vám co stím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 72.149 (?), 19.6.2014 10:05

Takové teploty v motoru nemohou být. To by se ihned zadřela, protože by se neudržel olejový film. Na prvním kroužku je teplota do cca 180°C. Pokud by se kroužek vyhřál, tak by se jednalo o trvalou změnu. Spíše by bylo dobré, aby tazatel podrobně popsal jak se pila chová, než chcípne, jak postupuje při následném startu.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 230.198 (?), 19.6.2014 10:21

Zdravím FO, samozřejmě mě je toto jasné, jen se snažím anonyma donutit přemýšlet. Pokud mi ukáže kroužek po vyříhání jak ho ohne, tak se mu hluboce omluvím. Ještě se znovu zeptám na to"případné zahlcování bloku". Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika