Stihl 251 vs HQ 450



host - 210.61 (?)
29.5.2015 15:36

takze bral som to ako porovnanie bmw a audi, takze som zobral tu, co sa dala bez dph :-)

hq 450 doma, vcera vyrezana prva nadrz, dufam, ze tak budeme pokracovat = ani naznak problemu... proste ukazka frazy "ide jak piiila"...

este raz vdaka vsetkym za rady, prijemny den...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
   
host - 176.14 (?), 11.2.2015 23:07

Dakujem tym 3-4 ludom, ktori odpovedali v mojej teme na moju otazku; skoda, ze ti zvysni sa nesli vyrozpravat niekam inam...

Vdaka, prijemny den...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 15.100 (?), 12.2.2015 6:54

No neskutočné čo tu vedia niektorí diskutujuci predvádzať laughlaugh A k téme : nuž ja mám 2 ks HQ 450 a keby som ich nepoužival temer denne / pisal som v inom vlákne / tak mi vydržia určite do konca života, najma ak budu použivane na sezonnu pripravu dreva na kurenie. Za tu cenu skvela pila! Pišem z vlastnych praktickych skusenostíyes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 140.103 (?), 12.2.2015 11:09

Husvarna 450 je tatáž pila co 445 se zvedlým obsahem a výkonem. Vznikla za účelem oslav 50. výročí výroby vlastních motorových pil 1959 - 2009 od té doby tedy 6 let se víceméně neměnila je to relativně spolehlivý plasťák s vychytanou výrobou, moderním X-torg motorem tzn. málá spotřeba, minimálním špinění filtru, průzorem do benzínové nádržky, příjemným jednopáčkovým ovládáním páčky sytiče a nulovými vibracemi. Velmi dobře se startuje až potud nemá chyby, navíc výkonově převyšuje Stihlku 251 tzn. v řezu bude lepší. Nevýhoda této pily je v plastové konstrukci, kde máte ložiska v plastu, pokud tedy tuto farmu budete chtít používat jako profi a nenecháte jí vydechnout, ložiska se zahřejí natolik, že se protočí a bude po pile, je to farm pila a musíte ji tak i používat, tzn. nárazově tak 20 minut řezu, takže zhruba vyřezat nádržku a dát si chvilku oraz. Pokud máte možnost volby, vyhněte se verzi E, která má pomocnou pružinu startování, přínos kromě větší váhy žádný a je to první věc co se pokazí. tzn. 445, 450 brát 445e, 450e nebrat. Tuto farmu jsem prodal po dvou letech sousedovi, který ji používá ke spokojenosti do dnes. Já jsem u této farmy narazil na limity, proto jsem se jí zbavil. Problém u těchto farem je stálý průtok oleje (Stihl 251 má také stálý průtok), není to pila na pořádné dřevo, pokud se dostanete do extrému, velmi rychle se začne čudit od lišty, což se stalo i mě, když jsem s ní chtěl naporcovat starý suchý a velmi tvrdý dub 70cm kmen.

Stihl 251 má o trochu jinou a kvalitnější konstrukci uložení motoru, o malinko menší výkon, fajnové bajonetové zátky, celoprůhledné nádržky a jak můžete vidět v testu farem, byl vyhodnocen jako rovněž velmi dobrá pila dostal více teček, osobně se mi na ní nelíbí ten jeden šroubek, ale jak už tady zaznělo, jde o spíše psychologický problém. Můj kůň v této kategorii byla Shindaiwa, která za výbornou cenu nejlépe řezala, má profi konstrukci a minimální váhu navíc se prodávala za výbornou cenu 8200Kč, bohužel se už neprodává a byla nahrazena Echem 500p, které podobně jako 450 má vysší obsah, ale zvedla se i váha a cena. Velmi chválená a konstrukčně podobná (také profi kovovové kartry) je i Dolmarka 420 která po odpadnutí Shindaiwy vychází velmi dobře v poměru výkon/cena, další možností je jít u premiových značek výše a vybírat ze zmíněných profi pilek japonské Husqvarny 543XP která vychází konstrukčně z návrhu vynikající Tanaky 4501 samozřejmě s velkou dávkou inovací, případně profi pilka Stihl MS241. Na vámi požadovanou práci by měla vyhovět každá zmíněná v tomto postu.

Stačí vám to tak nevděčníku??? cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.14 (?), 14.2.2015 16:32

Staci, DAKUJEM...

nie som nevdacny, len profesionalne deformovany - ucim matiku, a tam treba hovorit vzdy k veci, tak som cakal take nieco aj tu vzhladom na nazov vlakna...

ved tu odpovedaju a mudro radia chlapi, kecy o inom patria na zenske fora :-D prijemny den a vikend...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 136.63 (?), 15.2.2015 10:15

Zdravím, vrátím se k Vašemu "extrému", kdy se začalo velmi rychle "čudit od lišty". Tento jev bohužel nelze přisuzovat vlastnostem uvedené pily ale v celém rozsahu padá na vrub obsluhy. I pilou s obsahem 30ccm lze "porcovat" uvedené duby ale je třeba počítat s tím, že práce bude trvat přiměřeně výkonu motoru. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 140.103 (?), 15.2.2015 14:57

Stando určitě si vážím vašich znalostí, ale v tomto s vámi nesouhlasím. Nevíte za jakých to bylo podmínek a co to bylo za "sviňu" dřevo, extrémě tvrdý 20 let vyschlý dub rostlý na skále, porovnání by snesl s kolejovým pražcem, taky nevíte, že venku bylo 42°C výheň a ne mráz, což taky nepřidá a poslední detail byly odřezávány 30cm větve u kmenu, takže také nejtvrdší místo z celého stromu. Chtělo to přidat oleje, bohužel to u této pily to nejde a základní nastavení nedávkuje nějak hodně, spíš málo. Řetěz byl samozřejmě ostrý. Co jsem to zkoušel ještě Solovkou 643, ta dávkuje olej o dost více, odhadem o 75% více a i ta po čase nějaký 8 řez vzdávala (osazen powersharp). Vím, že vám to nevysvětlím a jste přesvědčen o své pravdě a já se s vámi hádat nebudu. Na takové dřevo to chce podle mých zkušenností 1,5 řetěz a pilu která tento řetěz utáhne a regulovatelné čerpadlo a kratší lišta, také dost podstatně pomůže 1,3 se na to nehodí. Teorie je fajn, ale s praxí ne vždy korespondují. Podotýkám také to, že si ke mě dávají chlapi brousit řetězy a před řezem byl jak břitva, tak mi není jasné co jsem jako obsluha zanedbal. Až bude venku 42°C vemte si pilu s 1,3 řetízkem, na kozu si hoďte kolejový pražec a směle do toho, jestli se vám po pár řezech od lišty nebude hulit a já jsem na 99,9% přesvědčen, že za těchto podmínek bude, uznám, že chyba byla obsluhou. Pro představu uvedu příklad pálení extrémně tvrdého dřeva na cirkulárce, taky se kolikrát stane i když máte šraňk, že dřevo se pálí. Kdo se nedostal do podobné extrémní situace nevěří a vyvracet mu to nebudu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 140.103 (?), 16.2.2015 10:39

Ještě to doplním, že do té doby s Husqvarnou spokojenost, na obyčejné řezání měkého i tvrdého naprosto dostatečná. 1,5mm má větší prořez a mnohem lépe se s takovým extrémem popasovala, od té doby už plastovky bez nastavitelného mazání nechci, proto bych si ani jednu ze zmíňených nepořídil a raději si připlatil na vysší řadu 543 nebo 545. U Stihlu 241. Pokud bych chtěl něco v limitu cen zadaných pil pak japonskou profi Echo CS 500 se značkovou lištou, teď je slevněná z 12500 na 11000, nebo ještě levnější farmu Dolmarku 420, která oproti profi pilkám ztrácí pouze otáčkama a akcelerací. Jinak, jsem nedávno pořídil Fuxtec 162 a ta je rovněž v kovu s možností volby průtoku oleje. Výkonově porovnatelná, akcelerací a rychlostí řezu dokonce lepší. Je sice o půl kila těžší, ale je za třetinovou cenu a nejsem si tak úplně jistý, jestli je 3x horší, to ale poznám až časem s první poruchou.

251 vs 450 vidím hodně vyrovnaně, pokud bych musel volit, asi bych dlouho váhal kam se přiklonit, možná tu Stihlku když byla v testu lépe hodnocená, 450 ale vidím na obyčejné občasné řezání rozumných průměrů jako dostatečnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.61 (?), 29.5.2015 15:36

takze bral som to ako porovnanie bmw a audi, takze som zobral tu, co sa dala bez dph :-)

hq 450 doma, vcera vyrezana prva nadrz, dufam, ze tak budeme pokracovat = ani naznak problemu... proste ukazka frazy "ide jak piiila"...

este raz vdaka vsetkym za rady, prijemny den...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jack - (4) - 20.208 (?), 17.9.2015 12:17

Já bych bral Stihl ms 261, s tou jsem dělal probírku a nemohl jsem si stěžovat. Ale na špalkování 10 m dřeva ročně je asi zbytečně luxusní a o 6 tkč dražší. I tak bych asi zůstal u Stihl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.79 (?), 26.11.2017 0:47

Obcas sa tu ludia pytaju na spotrebu, nikdy som to nemeral, ale pre zaujimavost mozem doplnit cerstvy udaj pre tu HQ 450 - na 10 metrov dreva som neminul ani cely patlitrovy kanister paliva, asi vyse nadrzky tam este zblnka...

Netusim, ci je to vela, alebo malo, ja som spokojny :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika