Stihl 051 AVL



host - 164.144 (?) 
22.5.2014 15:35, zobrazeno: 16806x

Dobré odpoledne,

rad bych se dozvěděl cokoliv ohledně pily S. 051 AVL.

Děda ji po sobě zanechal na chalupě poslednich par let běžela jenom občas když sousedum nestačila jejich pila ale bohužel po poslednim letu nejde nastartovat, zatim nevím v čem je problem ale doufam že se mi jí povede nahodit. Byl bych velice rád za jakekoliv info ktere směřuje k teto pile, zatím sem nasel akorat servis manual na AV která ma podobnou konfiguraci.

Mám k ní lištu 63cm a 5x cm plus řetez, řetezka chce určite koupit nova jelikož je tak sjeta že nechapu jak stim mohl nekdo delat, to same řetez.. 

V prodejně Stihl mi bylo řečeno že nahradní dily jsou ješte na skladě tak jesm klidnej, jinde sem se dočetl že pila se ješte produkuje v Brazilii. 

dodam fotky a uvidime :) 

diky za nazor

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 23.2 (?), 21.6.2014 21:39

dobrý den petrně budou jen přilepené membrány dejte nový benzín trošku ji podlejte přes filtr a skuste nahodit jinak řetězek mám doma asi 10 fungl novejch jinak je to pila cca 40 let stará

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 101.241 (?), 6.8.2014 2:07

Vlastním Stihl 050 – 051, mám 3 ks. Je to starý typ píly cca 40 rokov dozadu. Tieto píly sú málokedy v perfektnom stave. Čas predsa zanechá stopy používania.
Celkovo hliníkový obal ale vydrží viac, ako súčasné obaly z umelej hmoty.
Je treba si dať pozor na dierky skrutiek na uchytenie nádrže pre benzín a štartovacieho bubónu (sú spolu), lebo sú veľakrát prevŕtané a pôvodné skrutky nahradené v novom závite.
Najviac sa poškodí kryt výfuku, čo môže byť nepríjemný na prípadný omylný dotyk výfuku.
Náhradné diely je možné ešte si zaobstarať, ale je potrebné na to aj pár týždňov čakať. Kvalitné náhradné diely dodáva náhradný výrobca náhradných dielov Stihl z Nemecka. Dodacia doba je tu krátka. Diely sú kvalitné.
Píly 050 – 051 sú tzv. skladové píly, určené na delenie ťahaného veľkoobjemového dreva. Najlepšie je rezať hrubé kmene od 50 do 100 cm priemeru. Píla však má byť v dobrom stave, s dobre naostreným reťazom a dobre fungujúcim dávkovaním reťazového oleja. Odporúčané lišty sú od 50 cm do 75 cm.
V súčasnosti sa odporúča na občasné pílenie, prípadne pre domácich pilčíkov pri pílení hrubých kmeňov. To hlavne preto, lebo v ťažbe a pri častom používaní opotrebované náhradné diely nie sú hneď dostupné, čo sťažuje pravidelné používanie. Tieto píly je možné si zaobstarať za cca 90 až 200 euro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.112 (?), 2.7.2017 20:59

Dobry den, potrebujem nahradny diel - ozubene koliesko na hriadeli ojnice, ktore pohana cerpadlo. Mam pilu STIHL 050 AVL a nemaze retaz. Neviete kde by som mohol tento diel zohnat? 

DAKUJEM


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 133.211 (?), 3.7.2017 10:37

Skúsili ste v Stihle?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 101.241 (?), 6.8.2014 2:13

Ja som mal tiež problém so štartovaním. Rozobral som karburátor, vyčistil som od špiny v benzíne, prípadne v riedidle. Tesnenie karburátora nebolo poškodené, tak som to vymyté v riedile vrátil na pôvodné miesto. Pozor na dorbné skurtky, aby všetko bolo správne vrátené. Po vyčistení karburátora bez problémov naskočil. Chyba však môže byť aj v elektrickom štartovaní, čo je potrebné odskúšať, či dáva iskru. Pred každým štartom, po dlhšom odstavení odskrutkujem aj svečku a vyčistím drôtenôu kefou a handrou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 125.2 (?), 7.8.2014 22:41

Diky! 

ještě se v tom hrabu a čistím po praci, jiskru mam ale ne a ne naskočit..

budu ji davat k sousedum na chalupě ty se o ni staraj už přes 20. let tak už bude vědet co a jak.. vidim to taky tak že na řezani metrovek na špalky a nebo občas do lesa na něco většího hlavně at drží co nejdele :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 125.2 (?), 7.8.2014 22:46

Jo ještě sem psal do Stihlu ohledně manualu a bohužel mají akorat servisní co se da dohledat i na netu.. usermanual není. 

taky mi bylo napsano že pila byla u českých vojenských lesniku, a ja ješte vím že u metrostavu nebo vodních staveb (tam saha historie meho kusu..)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 125.2 (?), 7.8.2014 22:49

Ještě dodatek, má cenu sehnat 75cm lištu? mam 50. a 60. ale zajimá mne jak pude..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 23.2 (?), 8.8.2014 22:19

manuá možná někde mám muse bych pohledat a naskenovat ae to si mysím že je zbytečné jinak tuto pilu znám velice dobře z této pily vznikly dokonce i dvě rozbrušovačky ts510 a ts760

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika