Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   
Zahradní domky.cz
Chaty, zahradní domky a domky na nářadí, dodání po celé ČR
Nábytek Vladeko
Dřevěný zahradní nábytek, doprava po ČR zdarma
Držáky nářadí
Jednoduché držáky pro snadné uskladnění zahradního nářadí atp.
Držáky na dřevo.cz
Kvalitní držáky na řezání dřeva motorovou pilou

Motorové pily > Stihl 041AV elektronik

Stránky o kotlích, topení, palivech a energiích

Stihl 041AV elektronik

host - xxx.xxx.178.85 (?)
16.5.2013 19:22

chcelo by to nastaviť zapalovanie.. presnejšie povedané odtrh.. zapalovanie sa nachádza pod zotrvákom..

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
chcelo by to nastaviť zapalovanie.. presnejš..., host, 16.5.2013
Dobry den mam taky problem s motorovou pilou..., host, 1.1.2013
Moc krásné skvosty mějte stoho lidičky rados..., host, 7.7.2012
Ve spojce žádné ložisko není, ale v bubínku a j... , RadekB, 17.10.2011
Ahoj lidi dneska jsem od souseda dostal pilu 04..., host, 15.10.2011

Stihl 041AV elektronik

Michal Sedlář (1)
9.11.2006 20:04, počet návštěv: 65416
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)
Mohl by mi někdo poradit s touto starší pilou, která je klasického provedení Made in West Germany. Půjčil jsem ji v rodině a mám po spojce i s řetězkou. Díky
Připojit reakci   

Stihl 041AV elektronik

host - xxx.xxx.138.7 (?)
1.1.2013 21:18
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobry den mam taky problem s motorovou pilou 041av prestala startovat a iskru dava len velmi slabu co samozrejme na nej nenastartuje a slabo kope do prsta co s tym moze byt.Udajne je to este stare kladivkove zapalovanie.Dakujem za rady Miro

Připojit reakci

Stihl 041AV elektronik

host - xxx.xxx.178.85 (?)
16.5.2013 19:22

chcelo by to nastaviť zapalovanie.. presnejšie povedané odtrh.. zapalovanie sa nachádza pod zotrvákom..

Připojit reakci

Stihl 041AV elektronik

host - xxx.xxx.202.6 (?)
19.3.2008 21:48

Zdravím, mám dvě pily 041AV a nedám na ně dopustit.Já jsem pilu též půjčil a dva roky jsem scháněl po inzerátech válec s pístem. K tomu filtru, už tři roky na vypadaný filtr pod plechový kryt pokládám vystřižený kus dámské silonky. Funguje to na 100%,akorát ta estetika pokulhává.    Zdraví Honza. 

Připojit reakci

Stihl 041AV elektronik

host - xxx.xxx.119.127 (?)
11.5.2008 17:29

Ahojte, pozeram ze tato pila je este stale v opatere ludi...

jednu som zdedil po dedovi, priznam sa ze je to moja prva motorovka...

nemate niekto navod pripadne nejaku servisnu knihu, proste nieco vdaka comu to zlozim a bude to fungovat na 1 krat?? nemozem to mat vecne na balkone mama ma zabije :D

dik..

a este mam otazku, ake naplne do nej pouzivate?? (benzin, olej..)

Připojit reakci

Stihl 041AV elektronik

host - xxx.xxx.94.242 (?)
12.5.2008 18:27

Mám podobný problém! Zdedil som po otcovi STIHL 041AV v slušnom stave i s trochou namiešaného paliva. Akurát neviem ako a čím sa nastavuje karburátor (otáčky, výkon), aké palivo mám namiešať a akú náhradnú reťaz a sviečku mám k nej dokúpiť. Vďaka za každú radu a pomoc!

jan.kulicka@klikni.cz

Připojit reakci

Stihl 041AV elektronik

host - xxx.xxx.119.63 (?)
12.5.2008 20:18

no nastavuje sa to takymi dvoma skrutkami na karburatore :D to viem,

ale v dalsom nepomozem... som v tom tiez panic :D

Připojit reakci

Stihl 041AV elektronik

28.5.2008 19:35

tak uz som zistil ako :D

tie dve skurtky jedna je na vzduch druha na benzin.. od cloveka co robil 25 rokov v lesoch mam tip:

benzinovu dotiahnut na doraz a povolit jeden a pol otacky (zavitu,360+180stupnov)

a zbytok doladit len vzduchom...

este som tu moju nezlozil.. ale uz asi len dva tri dni a bude to... potom dam vedie ako som dopadol

Připojit reakci

Stihl 041AV elektronik

host - xxx.xxx.90.168 (?)
28.5.2008 22:12

S tim dotahováním na doraz opatrně, ať si neuděláte ďolíky ;-) Chce to hooodně jemně. Jinak seřizovat karburátor metodou pokus - omyl je nejlepší cesta k zadření, chce to nejdřív si zjistit jak a proč, a až pak do toho vrtat ;-)

PS: pokud budete hledat třeba "H L tryska", tak vyleze dost informací o karburátorech (nevim jestli to pladí i pro tuhle pilku...)   Gl.

Připojit reakci

Stihl 041AV elektronik

27.5.2008 17:14

ako mam dat dole zotrvacnik???

Připojit reakci

Stihl 041AV

J. K. (82) - xxx.xxx.176.57 (?)
14.8.2008 21:56

Mám problém s touto pilou (kterou jsem dostal)a sháním kryr řetězky s brzdou a pokud možno i manuál nebo alespoň co nejvíce informací o této pile budu vděčný za každou informaci.

předem děkuji J. K.

Připojit reakci

Stihl 041AV

J. K. (82) - xxx.xxx.176.57 (?)
24.8.2008 12:32

Tak jsem sehnal katalog náhradních dílů na tuto pilu (Díky ochotě zastoupení fy Stihl) jestli někomu pomuže mohu mu ho poslat naskenovaný nicméně rád bych sehnal i návod. J.K.

PS: strvačník se dá stáhnout díky třem děrám pomocí ktrých je našroubovám ventilátor (je třeba si udělat stahováček na tři šrouby a středový který odtlačí kliku   a nepoužívat hrubou sílu)

Připojit reakci

Stihl 041AV

30.8.2008 14:54

tak tak len tam stary otec nerazal nejaky atipicky zavit, sa mi to nechcelo merat a nanovo robit, pomohla hruba sila :D

mam ale iny problem po vycisteny zlozeni mi nezapaluje sviecku... ak som to spravne pochopil idu tam sviecky WKA145T6 tie som zdedil... na svorkach sviecky mi vytoci 50V striedaveho... ale iskra nepreskoci... v com je hacik?? mam tych sviecok doma 8 a ani jedna nebavi... viete mi niekto dat radu??

Připojit reakci

Stihl 041AV

RadekB (1415) - xxx.xxx.21.230 (?)
31.8.2008 0:01

Rada je nejednoduchá, shoďte znovu setrvák, zkontrolujte zapojení kabelů a hlavně přeměřte průchodnost vys. kabelu včetně fajfky. Zahoďte svíčky a kupte Brisk nebo Oregon PR15Y. Dále je potřeba nastavit vzduchovou mezeru zapalování od setrváku, zhruba na sílu vizitky, to se u této pily dělá hodně obtížně. Máte určitě STIHL 041AV ELEKTRONIk? Staré zapalování má totiž ještě kladívka a kondenzátor! Před rozebráním běžela? Pozor na průchod kabelu k vypínači skříní, nesmí se dotýkat drátky! Kabel ze zapalování k vypínači, další žádný! Je sám ukostřen. Neodešel vypínač, pak to kostří stále. Napište více informací o pile (druh zapalování).

Radek

Připojit reakci

Stihl 041AV

1.9.2008 18:56

este raz som to premeral vsetko a kostri to vzdy, cize ak som daval nove kable musel som to niekde pokazit to skontrolujem, vypinac je OK mam este jednu prozbu, aky zavit je na tom zotrvacniku? nejak to neviem zmerat.. myslim stupanie :) nemam sablonu nie som si ani isty ze to je metricky zavit... naposledy som to dal dole silou vole... ta medzera o ktorej pisete, nema byt nastavena na hrubku bankovej karty? co je cca 1mm no a zaverom pilka nesla stala vyse 10 rokov.. vsade bol olej, cize som to rozobral vymenil loziska, gufera, tesnenia, pieste kruzky zlozil a asi tak ak mi tam hadze 50V tak by to nemalo by az take hrozne nie? este raz dakujem...

Připojit reakci

Stihl 041AV

1.9.2008 22:51

Tak toto je stará mechanika! Cívka je pevná, ta se nenastavuje, nastavují se kladívka a to je podstatný problém. Mám spec. přípravek od STIHLu, to nejde nastavit pod setrvákem! Nastavuje se předzápal a to na těch šroubcích co drží desku na skříni a odtrh kladívek. Bohužel vačka, která je ovládá je na setrváku! Ekzistuje náhrada za kladívka, ale nemohu si vzpomenout zda jsem ji montoval na 041. Montáž není složitá, jen najít pro kostku místo. Navíc kladívko je obráceně! Filc stírá vačku a takto se kladívko po ní nemůže pohybovat! Závit je určitě metrický, ale stoupání musím změřit, z hlavy ho nevím, zítra to, ale nebude, mám jiné povinnosti! Možná, že p. J.S. bude rychlejší. Co je to v pozadí za vysokonapěťový kabel s fajfkou?Ten červený, doufám, že není napojovaný! Musí být v jednom kuse a tady to jde u BOSCHe vyměnit! 50V není nic, pokud to je výstup na svíčce. Tam musí být vysoké napětí! Na zkoušku stačí nasadit svíčku na fajfku (ověřenou) a položit na válec. Pokud není 100% jistota svíčky, stáhnout fajfku a přiblížit kabel, nebo pružinku k válci. Chce to ale tři ruce, nebo izolovaný skřipec.

Poloha kladívek - dosedací ploška na fotce, směřující k cívce musí směřovat k palci levé ruky.  Zhruba. Šroubek v držáku musí být perfektně odizolován, oválný otvor v pevném kontaktu má protiotvor v desce, se závitem. Tam se nastaví odtrh. Pokud jste upravoval černý kabel od kontaktů ke kondenzátoru, bude nejspíš krátký. Máte ještě takový černý kryt na kontakty a kondensátor? Pokud ano, zkuste ho na desku přiložit a hned uvidíte polohu kontaktů. Trošinku jde nastavit odtrh přez ten oválný otvor v setrváku bez ventilátoru.

Zatím vše, v úterý večer se ozvu.

Radek

Připojit reakci

Stihl 041AV

host - xxx.xxx.156.194 (?)
2.9.2008 9:35

Ahoj tak ako vidim tak to take jednoduche nebude,,, ale tak chcem sa do toho dostat, chalupu mam 50km od mesta..

no k veci, fotky su robene pri rozoberani, ten cerveny vysokonapatovy kabel je v celku, je povodny... zmerany je OK,  cierny kabel od kontaktov ku kondenzatrou, no je novy, zhruba tak isto dlhy ako povodny.. moze byt problem v jeho dlzke?? ak dam dole zotrvacnik cvaknem to este raz a hodim to na ten web aby sme boli lepsie v obraze..

Ten cierny kryt co spominate nemam. Ak som to spravne pochopil v podstate treba dat dole zotrvacnik skontrolovat ci je vsetko odizolovane tak ako ma, a kladivka nastavit co najblizsie k magnetom zotrvacnika teda ak som to dobre pochopil, v mojom pripade to budem asi len skusat,, neviete mi zhruba povedat ake napatie ma byt na sviecke?

dakujem za pomoc

Připojit reakci

Stihl 041AV

xxx.xxx (3398) - xxx.xxx.103.201 (?)
2.9.2008 17:05

Pokud je chyba v zapalování , lze tento starší systém nahradit zapojením elektronické náhrady kladívka. Dělal jsem to na Dolmarech, předpokládám, že princip bude stejný. Cena cca 1000,-Kč. Cívka musí být v pořádku, náhrada je za rozpínací kladívkový kontakt. 

Obrázky:
Bez názvu
Bez názvu
Připojit reakci

Stihl 041AV

2.9.2008 20:28

Zdravím,

ad kabely - vysoké napětí, tento červený moc nedoporučuji, velký průřez lanka, menší izolační schopnost, nízká odolnost teplotám.

ad kontakty - vzhledem ke stavu kontaktů, při bližším pohledu na fotku, doporučuji pokusit se sehnat kostku z obrázku p. J.S., bude to nejelegantnější a nejrychlejší oprava, pokud nemáte možnost tuto sehnat, napište mi sem e-mail. Spojíme se a já vám vše pošlu!

Radek

Připojit reakci

Stihl 041AV

2.9.2008 21:31

No uz ked som sa do toho pustil skusim to este nejak dotiahnut s tym co mam, v kazdom pripade by sa mi hodil rozmer toho zavitu ak sa to nepodari doklepat, ozvem sa to si piste

Připojit reakci

Stihl 041AV

2.9.2008 22:56

Závit poměřím zítra a pokusím se najít nějaký obrázek postavení kontaktů, ovšem po zvětšení vašeho je viditelně po kontaktech, minimálně pohyblivém. Oba musí být hladké! Ještě jedna podstatná, je vůle pohyblivého kontaktu na upevňovacím čepu? Nesmí se kymácet, musí se jen volně pohybovat! Pokud nic nenajdu, něco namaluji :-).

Radek

Připojit reakci

Stihl 041AV

10.9.2008 21:52

mozem ten zavit poprosit???

Připojit reakci

Stihl 041AV

11.9.2008 15:48

Velice se omlouvám, mám nyní opravdu velice mnoho práce a tak jsem trochu pozapoměl. Závit třech šroubů na upenění větráku je běžný metrický M4, závit klikové hřídele je M8x1. Nejsem si jist, zda máte již provedení setrvačníku se středovým nákružkem, kde je závit na stahovák M22x 1,5. Ještě jednou se omlouvám!

Radek

Připojit reakci

Stihl 041AV

13.9.2008 21:19

dik, a pohodicka

Připojit reakci

Stihl 041AV

host - xxx.xxx.236.161 (?)
18.10.2008 6:45

Ahoj všem!

Prosím Vás, který sroubek na karburátoru je na regulaci paliva a který je na vzduch? Žiju v tom, že ten vrchní je na regulaci paliva.

Dík Abe

Připojit reakci

Stihl 041AV

host - xxx.xxx.94.115 (?)
18.10.2008 9:25
šrouby na karburátoru jsou 3! Hlavní tryska na karburátoru je označená H (je to ta blíže ke vzduchovému filtru) slouží k nastavaní maximálních otáček, Volnoběžná tryska označená L (blíže k motoru) slouží k nastavení bohatosti směsi volnoběžných otáček, třetí šroub označený LA je dorazový šroub škrtící klapky. Základní seřízení šroubů u této pily je H šroub povolený o 1 otáčku, L šroub povolený o 1a1/4 otáčky. Volnoběžné otáčky potom doladíte LA šroubem. Pak by se měly seřídit maximální otáčky pomocí otáčkoměru. Pokud vám pila běží na seřízení výrazně mimo tyto hodnoty pak máte někde problém (netěsnost klikové skříně, přicpané palivové cesty, špatně funkční membrány v karburátoru apod.) Obecně pokud tomu nerozumíte, stavte se někde v servisu! (já se taky nevrtám v žehličce nebo myčce na nádobí a teď už ani v autě) HH
Připojit reakci

Stihl 041AV

Andrej Irša, A-studio Andrej Irša (61) - xxx.xxx.19.30 (?)
18.10.2008 15:10

Ej to som rád že tu sú ľudia u ktorých sa nájdu skúsenosti so staršími strojmi. Mám tiež Stihl AV ale 090. Ten starší typ. Teraz nefachčí, chýba tam viečko nádrže a neviem čo všetko... Bola by to paráda počuť ten zvuk a zaboriť to do dreva! Len ten čas...

Připojit reakci

Stihl 041AV

host - xxx.xxx.236.161 (?)
19.10.2008 9:44

Tak jsem se po letech konečně dokopal a udělal jsem generálku své pily 041 AV. Vyměnil jsem klikovku, ložiska, gufera, těsnění mezi kartery, unašeč, spojku, kondík do zapalování, svíčkku, píst s kroužkami a válec. Dělal jsem to celý den. Nejhůř se mi dělal předstih, ale nakonec jsem se i s tím popral. Při horní úvrati pístu jsem nastavil podle měrky na kontaktech 1 mm mezeru.
Karburátor jsem nastavil tak, že na trysce H mám 3/4 otáčky a na trysce L mám 1 a 1/4 otáčky.

Pila teď chodí jako hodinky.

Jenom si ještě musím dojít do servisu překontrolovat max. otáčky. Podle poslechu se mi zdají dobré ale sichr je sichr.

Musím zdůraznit, že jsem v životě žádnou pilu ještě nedělal, pouze v mládí jsem dělal "fichtla" což je dost podobné.

Ať žíje STIHL!

Willi

Připojit reakci

Stihl 041AV

host - xxx.xxx.229.125 (?)
3.6.2009 0:43

Ahojte pani

konecne som sa dostal spat k tejto pile, preberali ste tu somnou toto vyzsie mam staru elektroniku a tak, pofotil som par fotiek aby ste mi pani vedeli pomoct, da sa toto tu vobec este nastelovat??

fotky su na:

drysoft.zapto.org

dakujem za kadzy komentar vdaka

Připojit reakci

Stihl 041AV

3.6.2009 7:18

Zdravím, ale bohužel nepotěším. Kužel klikovky v místě klínku vykazuje dost velké poškození, stejně tak vačka a magnety setrvačníku. Proto radím, sehnat náhradní (replikovou) kostku zapalování, odstranit přerušovač, kondík a zapojit tak jak zde uvedl schema pan J.S.. Kontakty přerušovače nevykazují opotřebení, ale nebudou plnit přesně svou funkci. Ani vysokonapěťový automobilní kabel není nejvhodnější pro tento typ zapalování. Pro seřízení tohoto zapalování byl specielní přípravek, který se namontoval místo setrvačníku. Jinak to dělám tak, že destičku zapalování nastavím na šroubech zhruba do půlky oválu, na odtrh mám vyrobenu vačku ze silonu a nastavuji ho na "cigaretový" papírek, tedy velice jemný.  

Připojit reakci

Stihl 041AV

3.6.2009 11:34

ahoj ak sa mi to dnes nepodari spojazdnit, tak to si zozeniem to specialne zapalovanie...

mam este jednu otazkocku vravite ze ten oddrh nastavujete na menej ako jeden milimeter?? ja som myslel ze to ma byt dokonca viac... inac ja som si tu vacku odlial len voskom cize sa s tym trocha pohram... ale snad sa podari..

a este jedna otazka aky iny kabel tam dat???

dakujem

Připojit reakci

Stihl 041AV

3.6.2009 11:47

Odtrh, máte pravdu, rozpojení/ počátek zapálení na papírek, jinak odtrh, hlava nedává, najdu a večer sem dám. Nebude-li někdo rychlejší :-). Kabel je vhodnější použít specielní pro tyto stroje, guma/plast půměr 7 mm, vtšinou černý.

Připojit reakci

Stihl 041AV

3.6.2009 11:50

extremne rychla odpoved dakujem krasne :)

Připojit reakci

Stihl 041AV

3.6.2009 13:02

mam este jednu otazku, skusal som si urobit nejaku pomocku ledku ktora by mi zhlasla ak sa prerusi obvod na prerusovaci na moje prekvapenie ziaden obvod sa tam neprerusuje, snad to bude jasne podla tych obrazkov, ktore su zase na drysoft.zapto.org

asi bude cievka v haji co??

Připojit reakci

Stihl 041AV

3.6.2009 13:13

Tak tohle je můj problém, dráteničinu opravím, ale nevysvětlím! V cívce je jak nízkonapěťová část, tak i vysokonapěťová. Vezměte to jako u Pionýra, Přerušovač, cívka a kondensátor, a vysokonapěťová cívka s kabelem ke svíčce. Ty dvě cívky jsou zde v jednom, kondensátor je na desce, přerušovač také. Na podobnou zkoušku by jste musel dodat zdroj primárního proudu pro nízká napětí.  Snad to je O.K. napsané. Dráteníci POMÓÓC.

Připojit reakci

Stihl 041AV

3.6.2009 13:24

no vidim to takto ze si zatial nastavim ten odtrh bez cievky aby mi tam pekne ledka zhasihanala, potom to pekne nahodim vsetko a uvidime co to bude robit, kazdopadne ak budem mat este nejaky problem urcite napisem :D

Připojit reakci

Stihl 041AV

3.6.2009 17:18

no takze som to nastavil ako sa to nejlepsie dalo ozaj lepsie sa to uz fakt neda :D

zlozil som to kupil som novu sviecku oregon PR17Y kedze 15 nemali, predajco tvrdil ze to bude v pohode...

a vysledok je asi taky ze na pike to kope ako sialene :) teda prst tam neudrzim multimeter tam ukazal cez 1500V ale sviecka nezaisrki a nezaiskri

skusim ja teda vymenit ten cerveny drot podla toho popisu co ste mi dali snad to pomoze, ak Vas napada este nieco ine budem vdacny

a potom uz len zmiesavanie paliva min a max otacky mazanie a podobne srandy :D

Připojit reakci

Stihl 041AV

3.6.2009 18:07

Co to je za prodejce, to cpe do STIHLu a SOLO 17 svíčku? Tak to mají asi v okolí dobrou pověst, tahle babička by ji měla zkousnout, ale novější stroje se na 17-tky cukají jak kapr na udci. Myslel jsem, že vás pošlu k němu pro kabel, ale ten vám asi řekne, že tam má být hadička. Kde to kope? Jen na výstupu z cívky pro vysoko. kabel! Jinde je to špatně! No a taky fajfka, nesmí být ta automobilní, pertinaxová! Nejlépe perko s háčkem a gumová botka.

Připojit reakci

Stihl 041AV

3.6.2009 18:21

tak paci sa fotky tej fajfky co tam mam teraz a ano kope to len tam

na margo predajcu ste ma bobavili no :) maju tam ale aj servis stihl tak teraz neviem no :D

Připojit reakci

Stihl 041AV

3.6.2009 18:29

Takze ked ste spochybnili tu sviecku tak som tam dal nejaku staru s oznacenim PAL P8Y a krasne isrky ako nova :D :D ozaj dakujem tu fejfku co je popisana vysie najdete na tom istom webe ako posledne drysoft.zapto.org ak nejaky komentar k nej budem rad... ale uz to iskriiiiiiiiiiiiii :D

Připojit reakci

Stihl 041AV

3.6.2009 18:36

Fajka O.K., kábeľ K.O., predajca no poteš pánko veľkomožný! Uvidíme, zajistěte kabel a hlavně dobře zašroubovat do cívky! Na konci kablíku si nechte ještě kousek cca 2 mm holých drátků a spirálu připevněte tak, aby se po natočení do příma dotýkala drátků, samozřejmě háček musí projít izolací do žil!  Na tom automobilním si nejsem jistý, že má kontakt vůbec! Zatím se podívejte Ohm metrem zda vůbec má spirálka kontakt s kabelem.

Připojit reakci

Stihl 041AV

3.6.2009 20:05

Tak ako som pisal vymenil som sviecku a uz to krasne iskry cize problem bol zrejme vo sviecke...

mam teraz ale problem aj ked som namocil benzinom karburator akosi netaha benzin, teda aj po viacerych startnutiach je sviecka sucha... je sfoteny, su tam dve skrutky spodna je povolenena na 1 a pol otazky vrchna na jednu..

any solution??

Připojit reakci

Stihl 041AV

host - xxx.xxx.70.62 (?)
3.6.2009 21:30

Poviem to tak. Kúpil som starú 051 od švagr. otca. Nikdy nebola v ťažbe mal ju súkromne od nova. Povedal ak chceš za tisícku ju ber. Rozmýšľal som, na čo by mi to bolo také ťažké čudo, ale dobre tisíc korún ma nezabije. Povedal ešte že má problém zo štartom a tak. Dal som ju starému skúsenému servisákovi, ktorý bol na tych pílach odkojený. Povedal som nech to dá dokopy až to ide. Dvakrát bola uňho a nič. Až keď som mu povedal nech dá nový karbec až vtedy začala píla ísť. Zakrátko ďalší problém s iskrou tak to prerobil tak ako Vám to bolo doporučované s kostkou. Ibaže mi prehodil omylom? kontakty a iskra skákala kedy chcela a mne išlo prsty potrhať od tých kopancov. Náhodou som doma zistil že správne hádže iskru keď točím magmetom do opačnej strany tak som na skúšku vymenil kontakty a hľa iskru začalo dávať ako treba. Ale k sumáru. Nový karbec 2000sk, kostka +montáž 1500sk, nová štart. kladka 500sk, nový bočný kryt retiazky 500sk, nový reťaz 650sk, nový vzduch filter 350 sk. Plus kopec hodín rozmýšlania prečo to neide. Následne po akom takom zaučení a prečítaní kopu servisných manuálov výmena piestne krúžky 900 sk. Spolu cca 6500sk plus 1000 kúpa a máme 7500SK. A to by som chcel ešte pre istotu vymeniť ložiská + gufera a pretesniť, čaká ma retiazka čo by mohlo byť spolu nejakých 1500Sk samozrejme práca sám doma. Takže ak Ste fanatik a baví Vás ozdravovať staré dobré stroje tak si pripravte balík koruniek a pevné nervy. Ak nie tak hor sa nová pila. Mňa to veľmi zaujalo tak som sa do toho pustil a už nepovolím

PS: tá kostka je fakt super, ramienka, kondík to nechajte nestojí to za námahu hlavne ak je to v takom stave ako povedal Radek.

Připojit reakci

Stihl 041AV

3.6.2009 22:06
:) presne tak bavi ma to... tato pila bola v tazbe, a aj tak vyzera :D je vela poskodeni na nej, jedine co som bol kupit boli piestne kurzky a nejake tie tesnenia, dokopy ani nie 500sk k loziskam a guferam som pristup mal :D cize mna to tolko nestalo stoji to ale dost casu, ale kedze je pocasie ake je tak aspon nesedim za netom :) ako som uz pisal, konecne to kope, iskri tak snad uz ten zbytok na nej nejako rozbeham... ozaj to stalo 10 rokov tak to je citit.. ale verim ze mi Radek pomoze, a veci vymyslene za vtedajsich cias su neznicitelne :D, nepatrim medzi tych co daju veci do servisu a je to... a uz ak by som to tam dal museli by ma strpiet ako im pozeram cez plece :D a to sa so mnou takto asi nik nedohodne :D
Připojit reakci

Stihl 041AV

4.6.2009 13:19

Ahoj, tak pokrocil som prisiel na to ze na karburatore som mal naopak privod vzduchu zo skrine a privod paliva, uz som to napravil len problem je neviem ani kde ak je v hadicke ku karburatoru benzin tak pilka pekne startne ide to na max otacky lebo mam zapnuty sytic ak sa to da takto povedat potom ten sytic pustim trocha pridam a pilka zdochne mam pocit ze a hned ako spotrebuje to palivo v hadicke tak zdochne H aj L mam povolene jeden a pol otacky skusal som aj oba skrutky viac povolit ale i tak pilka chvilu sla len z vyfuku tiekol benzin.. takze neviem kde je problem, da sa to nejak jednoducho este spravit???

dakujem dakujem dakujem

Připojit reakci

Stihl 041AV

4.6.2009 13:33

Takže, nejprve musíme dostat palivo ke karbci! Jde nassát volně stříkačkou z hadičky u karburátoru? Ano - průchod paliva v karbci - sítko, kanálky, jehlový ventil, kanálky šroubů L a H. Ne - palivový filtr, vedení paliva, průchodka vedení do nádrže (ta bývá nejčastěji příčinou!). Nastavení základ - 1- 1 1/4 L, 1 H, půjde-li palivo do válce a motor nejeví známky snahy chytit, pomalu přidávej šroubem L.

Nejprve ale vstříkni palivo do ssání, přes sytičovou klapku a pootevřený plyn, zavřít klapku, nastavit poloplyn a tahat a tahat. Většinou chytí, natáhne si sama a běží.

Připojit reakci

Stihl 041AV

4.6.2009 13:51

Teď jsme se časově minuli, nevadí. Jde tam málo paliva! Za 1: H vrať na 1 otáčku a seřizuj až bude běžet v poho na volnoběh! Za 2 : poloha vahadla jehly v karbci, musí být v klidu na přesné úrovni s horní plochou karbce, změř pravítkem, rovnou hranou plechu a pod. Za 3 : vahadlo musí chodit volně, podržíš - li hřídelku mezi prsty vodorovně, vahadlo musí samo "spadnout" jehlovou vidličkou nahoru (kratší strana vahadla). Některá vahadla mají i vidličku na palec membrány, nezapomeň nasadit! Kontroloval jsi těsnost karbce? Sundej víčko a membránu s těsněním, regulační komory, natlakuj na 0,5 bar a nesmí nikde utíkat, pod jehlou nebude, ale pod víčkem čerpací komory by mohlo. Není - li těsnění i membrány nové, často to nedrží! Nakonec to samé s víčkem regulační komory. Musí držet, jinak to táhne vzduch do čerpadla a ne palivo! Netěsná jehla by to přeplavovala.

Připojit reakci

Stihl 041AV

4.6.2009 14:50

Cez hadicku z nadrzky vytiahnem benzin v pohodke bolo to vsetko precistene, cize palivo sa dostane ku karburatoru.. nastavil som tie skrutky ako ste pisali, a tahal som a tahal :) az ma ruky bolia :) nechytla sa sama stale len pobrumkavala s vyfuku siel biely dym a to bolo vsetko aj ked som pridal na L kovom sroube zhruba o stvrt otacky asi 4krat, nechytla sa

skusim teda este precistit karburator snad to pomoze :)

Připojit reakci

Stihl 041AV

4.6.2009 15:36

Pokud nechytla ani na vstříknutý benzín stříkačkou, tak palivem to není! Odtrh 0,35 - 0,40 mm, předstih 2 - 2,5 mm před HÚ! Předstih na tem "cigaretový" papírek, tedy rozepnutí kontaktů, spíš podle té vačky víc ke 2 mm, čiže k HÚ. Biely dym, to značí že aj snahu má, teda predstih do vetšieho tlaku. Vydržať!

Připojit reakci

Stihl 041AV

4.6.2009 16:12

No ona bezi ak tam vstrieknem palivo ale len asi 30 sekund,...

takze som rozobral ten karburator, na tom webe je par fotiek ako to tam vyzera... rad by som to precistil na prvy pohlad to vyzera ako vodny kamen, ale tak predpokladam ze to bude cosi z benznu alebo oleja..

to vahadlo na tej hriadelke ako je to na fotke vidno drzalo, som to trocha povolil a uz to pada ako ma..  ta vidlicka na fotke je z nej odlupene pochromovanie a tiez palec mebrany je poskodeny tou vidlickou.. na poslednych fotkach neviem ci je to tam vidno ale ak je ta membrana uplne pritlacena na karburator tak ta vidlica nepotiahne hore ten valcek co pravdepodobne ma, treba to vahadlo asi trocha ohnut co aby to dvihalo ten valcek??

Připojit reakci

Stihl 041AV

host - xxx.xxx.154.214 (?)
5.6.2009 9:18

Malá otázočka a sviečka po tých 30 s bežania motora a následnom ťahaní do nemoty je mokrá alebo suchá? Ak je suchá je to asi karbec a to vidím na nový alebo nejaký repas. Ale ak je zachľastaná asi to bude horšie, žeby neposlúchal taký malý jednoduchý kondík? Akú má kompresiu? Aj mne nová sviečka iskrila jak besná a postupne skapínala a problém bol 100% kondenzátor. Dajte tam tú kostku a zapaľovanie bude isté. Nakoniec však bude možno treba viac zásahov ako sa zdá. Treba bojovať! MČ

Připojit reakci

Stihl 041AV

5.6.2009 10:42

Tak jsem shlédl fotky karbce. Membrány po smrti, vahadlo nastavené dobře a celkem ujde, ale benzín se s takovou čerpací membránou do válce nedostane. VYMĚNIT! Karbec, máte-li kde, vyčistit v ultrazvuku. Motor spálí jen vstříknutý benzín.

Připojit reakci

Stihl 041AV

18.7.2009 16:46

Zdravim tak po vyse mesiaci cakania som sa dozvedel ze mi tuto membranu ktora je na drysoft.zapto.org nevedia zohnat, moja otazka je ci mi to viete niekto splasit na detailoch sa vieme dohonut

Připojit reakci

Stihl 041AV

HH (154) - xxx.xxx.112.250 (?)
18.7.2009 20:44

podívejte se na hcsparts.cz Objednací číslo pro membránovou sadu je 151-105 pro opravárenskou sadu 151-110

Připojit reakci

Stihl 041AV

19.7.2009 0:28

Tak som si presiel cely ten katalog, a ze je dlhy :D je tam sice pouzitie na tuto pilu, lenze ta membrana ma uplne iny tvar, Tvarovo sa na tu moju skor podoba mebrana s objednavacim cislom 151-151

kazdopadne dakujem za tip skusim sa s nimi spojit snad budu mat tu ktoru potrebujem, viem ze sa to da kupit aj samostatne, a kedze vsetko ostatne som splasil nechcem to kupovat ako sadu bude mi zbytocna

ak ju nezozeniem myslite ze pomoze vymena len membrany na druhej strane??

Připojit reakci

Stihl 041AV

HH (154) - xxx.xxx.112.250 (?)
19.7.2009 8:27

obrázky jsou pouze orientační, membrány vyměňte všechny, membránová sada obsahuje membrány a těsnění, opr. sada má navíc i jehlu, vahadlo a krytky. PS: sada 151-151 je na karburátor ZAMA

Připojit reakci

Stihl 041AV

host - xxx.xxx.211.119 (?)
22.7.2011 23:48

MNašel jsem nákres dílů karburátoru na Stihl 041AV. Martin

Obrázky:
Karburátor 041 AV
Karburátor 041 AV
Připojit reakci

Stihl 041AV

host - xxx.xxx.47.248 (?)
11.3.2011 20:26
Dobrý den. Také jsem zdědil tuto pilu a přestal mi jít. Nevím co sní. Memrány jsem vyměnil, jiskru hází, ale nejede. Škoda, že ty fotky už nejdou načíst. No hledal jsem přerušovač a nenašel, také by mě zájímalo jak zjistím, že z karburátoru tam nejde benzín, opravdu nevím jak na to. Třeba někdo odpoví. Prozatím díky. J.K.
Připojit reakci

Stihl 041AV

13.3.2011 13:10

Protože se mi množí e-mailové dotazy na tuto pilu, napíšu k ní pár rozhodujících detailů. STIHL 041 AV má dvě provedení zapalování. Za 1) kontaktní - pod setrvačníkem je jedna "malá černá krabička", kde je ukryt přerušovač a kondenzátor a cívka ze které vychází vysokonapěťový kabel ke svíčce. Zde je nastavitelný předstih i odtrh kontaktů. Za 2) bezkontaktní - pod setrvačníkem je "velká podkova" se vším potřebným zalitým v černé hmotě a vysokonapěťová cívka jako u předcházejícího provedení. Zde je předstih pevný. Prvotním úkolem je demontáž větracího kola setrvačníku (hliníkový odlitek navlečený na setrvačník, přišroubovaný 3 šroubky M4x16 na imbus), jde většinou celkem lehce stáhnout. Oválnými otvory v setrvačníku pak zjistíte typ zapalování. Kontaktní zapalování má na upevňovací desce 2 oválné otvory a jejím natáčením v rozsahu otvorů se seřizuje předstih. Před tím je ale potřeba demontovat setrvačník a provést kontrolu kontaktů a zejména pertinaxové opěrky kladívka, která běhá po vačce která je součástí setrvačníku. Pokud je tato opotřebená, nedochází ke zdvihu kladívka a tím k indukci vysokého napětí. Takže je třeba demontovat kryt kontaktů, setrvačník po kontrole klínku nasadit zpět tak aby nevypadával, ale aby ho bylo možno opět sundat a provést kontrolu zda se vůbec kontakty rozpojí a případně kde před horní úvratí (cca 2 - 25 mm před HÚ). Odtrh by měl být v rozpětí 0,35-0,40 mm. Nastavení předstihu se dělávalo speciálním přípravkem, ten však nejspíš již nemají ani v servisech. Já předstih nastavuji tak, že šroubky upevnění mám uprostřed otvorů a po zkoušce jej případně doladím. Pokud pila jiskru dává, do válce jde palivo (svíčka je mokrá) a přesto nechytí, pak většinou hledám ustřižený klínek setrvačníku, ten se protočí a vačka má jinou polohu. Stalo se mi také po opravě amatérem, že upínací desku otočil a to pak je také přestih trošičku jinde .

Připojit reakci

Stihl 041AV

host - xxx.xxx.154.214 (?)
12.12.2008 13:55

Zdravím. Tento systém bez odtrhu a kondenzátora som dal prerobiť na stihl 051 av. Funguje to perfektne, pilečka štartuje bez problémov. Jediné čo ma pri štarte trápi je kopnutie píly a pri danej kubatúre to aj prsty pocítia. Nie som na toto nejaký expert tak sa chcem opýtať či je to tým modulom resp. pri starších typoch to tak býva. Ináč dočítal som sa že tieto moduly nie su vhodné na píly s duplex magnetom. Tá 051 má na zotrvačníku akoby 2 magnety oproti pólom cievky. Ešte sa chcem opýtať na základné nastavenie karburátora - Tillotson HS 60D. Dal som tam nový karburátor a oproti pôvodnému má iné číslo na tej najväčšej dýze?,-šroub fixovaný hermetitom alebo niečim podobným. Ináč typové označenie je presne to isté. Nakoniec ešte prosba či niekto nevie kde sa dá zohnať štartovací krúžok na túto veteránku a či pri používaní oleja stihl 1:50 môžu prísť problémy. Sviečka po kontrole je pekne opálená do siva.

Připojit reakci

Stihl 041AV

host - xxx.xxx.94.115 (?)
12.12.2008 15:16

Základní nastavení šroub H povolen o 1otáčku, L o 1 a 1/4 otáčky, seřízení volnoběh 2 000 a max 10 000 otáček, pokud máte motor uvnitř BEZ karbonu tak můžete olej použít, jinak vám hrozí zadření motoru z uvolněného karbonu, startovací kroužek jedině v replice, v čechách se tím zabývá (la) myslím firma HCS. HH

Připojit reakci

Stihl 041AV

12.12.2008 15:49

Pro HH, ještě zabývá a vede ho i Drupol KnL. Obj. č. plast 560 116, 560 117 kov.

Radek

Připojit reakci

Stihl 041AV

Ondřej G. (1) - xxx.xxx.78.138 (?)
21.5.2009 14:52

Zdravím. Také sháním repliky dílu na tuto pilu, jen to není elektronik.. Silonový krouzek do startéru měli v prodejně Stihl, jinak nic... Potřebuji brzdu na řetěz a sadu těsnění... pora'dte. Díky

Připojit reakci

Stihl 041AV

21.5.2009 15:36

Zdravím Ondřeji, brzdu budete shánět těžko, měla ji jen poslední AV serie. Mám již jen několik nepodstatných starších součástek, komplet už ne. Navíc by jste musel mít kryt ruky z bílého plastu s drážkou. Sadu těsnění už také neseženete, ani v replice. Těsnění skříně udělat, pod karburátor je shodné s rozbrušovačkou STIHL TS 510/760, pod kostku udělat. Pod výfuk také domácí výroba. Snad jedině na Slovensku, nebo v Polsku ještě vedou díly. U těsnění vím o jedné Italské firmě, která je dodává, ale nevozí je sem nikdo.

Připojit reakci

Stihl 041AV

host - xxx.xxx.65.39 (?)
21.5.2009 23:09

Zdravím Radku. Práve som pozrel katalóg Tecomecu z Drupolu a tam ešte vedú tesnenia komplet. Inak je pravda že na Slovensku ešte v Stihle sa to dá objednať.MČ

Připojit reakci

Stihl 041AV elektronik

host - xxx.xxx.64.186 (?)
4.5.2010 18:59

zdar ja jsem koupil tuto pilku... sem s ní moc spokojen a zajímalo by me jakej to má odsah vykon??? moc díky K.stanislav@email.cz

Připojit reakci

Stihl 041AV elektronik

host - xxx.xxx.10.109 (?)
9.5.2010 15:51

Obsah pili je 61cm3.Mam na ni i nejake nahradni dily

Připojit reakci

Stihl 041AV elektronik

24.7.2011 12:46

Obsah je také 72 cm3 u 041 AVE super a pozor, ne všechny díly jsou na všechny modely shodné!

Připojit reakci

Stihl 041AV elektronik

host - xxx.xxx.164.101 (?)
15.10.2011 20:45

Ahoj lidi dneska jsem od souseda dostal pilu 041AV, deset let nevrčela a nejspíš jí někdo přejel tankem, všechny dekly jsou rozlámaný. Po jednom dni snažení jsem to nastartoval, pila jde krásně do otáček, ale při řezání to nějak nemá sílu. Je tam špatný typ řetězu, nesedí na rozety a jsou od něj vymačkaný, větrák olámáný, filtr prasklý apod. Když jsem se díval kolik na to stojí díly tak bych potřeboval trochu duševní podpory abych to začal dávat dohromady. Hned první věc potřebuju na to dekly a ten hliník pod filtr, když běží na volnoběh tak občas jako sepne spojka a ozve se zvuk jako přidřený ložisko... Je ve spojce nějaký ložisko? Nevím jestli s tím nemám jít do servisu aby zkontrolovali aspoň motor než začnu něco kupovat. Poraďte.

Připojit reakci

Stihl 041AV elektronik

17.10.2011 15:20

Ve spojce žádné ložisko není, ale v bubínku a jeho uložení na klice ano. Nevím zda se vám vyplatí dávat takto "rozbombardovanou" pilu do chodu na běžné užívání, na podobný účel jako je na vloženém obrázku se to vyplatí určitě a pokud ještě ta pila ukáže co umí při takovéto akci, pak víte, že jste čas a náklady objetoval účelně.

Obrázky:
STIHL 041 AV
STIHL 041 AV
Den lesní techniky - Slavnostní dny lesa
Den lesní techniky - Slavnostní dny lesa
Připojit reakci

Stihl 041AV elektronik

host - xxx.xxx.227.208 (?)
7.7.2012 14:19

Moc krásné skvosty mějte stoho lidičky radost ten kdo je má anebo dává do hromady tomu čest.Venda

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Oleo-Mac 9361621.10.20147962
Husqvarna 236321.10.2014542
Aku pily greenworks - zkusenosti1321.10.2014906
Olejové čerpadlo1917.10.20141429
Mazání řetězu316.10.2014662
Italská řetězová pila AMA NBG 45,18815.10.20141140
Husqvarna 345 - zadřený motor1015.10.20142553
Deflection limiter714.10.2014739
Stihl ms6612412.10.20142818
Solo 656C - první zkušenosti59.10.20141005
Solo 651619.10.201414771
Motorová pila Partner 351- vytrhlé šrouby od lišty 629.9.20142073
Dolmar olej 2t4327.9.20144898
Nebezpečné výrobky726.9.20141284
Pixel 325425.9.2014512
Stihl MS 311 nebo Dolmar PS 5105C?3323.9.20143659
Stihl MS181 zapalování1523.9.20141024
Pila do tazby dolmar 6400 alebo husqv-365xp722.9.2014844
Partner 4651022.9.2014993
Zena a pila - poradi nekdo?8020.9.201412244
Husqvarna 576Xp nebo Stihl ms441?819.9.2014953
Dolmar 61001318.9.20141217
Ostřička pilových řetězů Güde 2500 "profi"18618.9.2014124327
Pila pro leváky 516.9.20141105
Vyplněný číselník111.9.2014316
Šroubovák (přípravek) na seřízení karburátoru Walbro1411.9.20142094
Protipořezové kalhoty410.9.2014659
Motorová pila Erman CS 142 148.9.201415618
Ake su motorove pily Oleo-Mac?1186.9.2014164386
Ochranné pomůcky protipořezové243.9.20147239
Oregon ® PowerSharp ®23.9.2014521
Problém s motorovou pilou530.8.20141075
Bruska na řetězy z Lídlu630.8.20141424
Sachs dolmar 119 - porucha4428.8.201426978
Husqvarna nebo Stihl? Respektive Stihl MS362 kontra Husqvarna 560XP15526.8.201473380
Solo 656C uniká olej426.8.2014571
Nastavení karburátoru oleo-mac 932c123.8.2014453
Dolmar PS-35C X Husqvarna 236 X Solo 643IP12321.8.201424348
Dolmar ps 5000 - lista 3/8 Oregon SLHK095718.8.20141081
Husqvarna 562xp nebo Stihl ms3621418.8.20141437
Další diskuze: 1, 2, 3, 4, 5 >  
Další diskuze na téma Motorové pily najdete na serveru Energosféra.cz.
Paliva a motorové pily, topení, krby a kamna, komíny, zateplení a úspory energií
Výber akumulátorovej píly20.10.2014
Výber akumulátorovej píly20.10.2014
Kde koupit nýty na řetěz motorové pily19.10.2014
Pila na mýtní těžbu19.10.2014
Pila na mýtní těžbu18.10.2014
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Reklama | Podněty a připomínky | Kosmetika
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2014