Stihl 041AV elektronik



RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?)
2.9.2008 22:56

Závit poměřím zítra a pokusím se najít nějaký obrázek postavení kontaktů, ovšem po zvětšení vašeho je viditelně po kontaktech, minimálně pohyblivém. Oba musí být hladké! Ještě jedna podstatná, je vůle pohyblivého kontaktu na upevňovacím čepu? Nesmí se kymácet, musí se jen volně pohybovat! Pokud nic nenajdu, něco namaluji :-).

Radek

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 2.9.2008 20:28

Zdravím,

ad kabely - vysoké napětí, tento červený moc nedoporučuji, velký průřez lanka, menší izolační schopnost, nízká odolnost teplotám.

ad kontakty - vzhledem ke stavu kontaktů, při bližším pohledu na fotku, doporučuji pokusit se sehnat kostku z obrázku p. J.S., bude to nejelegantnější a nejrychlejší oprava, pokud nemáte možnost tuto sehnat, napište mi sem e-mail. Spojíme se a já vám vše pošlu!

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 119.63 (?), 2.9.2008 21:31

No uz ked som sa do toho pustil skusim to este nejak dotiahnut s tym co mam, v kazdom pripade by sa mi hodil rozmer toho zavitu ak sa to nepodari doklepat, ozvem sa to si piste

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 2.9.2008 22:56

Závit poměřím zítra a pokusím se najít nějaký obrázek postavení kontaktů, ovšem po zvětšení vašeho je viditelně po kontaktech, minimálně pohyblivém. Oba musí být hladké! Ještě jedna podstatná, je vůle pohyblivého kontaktu na upevňovacím čepu? Nesmí se kymácet, musí se jen volně pohybovat! Pokud nic nenajdu, něco namaluji :-).

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 119.63 (?), 10.9.2008 21:52

mozem ten zavit poprosit???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 11.9.2008 15:48

Velice se omlouvám, mám nyní opravdu velice mnoho práce a tak jsem trochu pozapoměl. Závit třech šroubů na upenění větráku je běžný metrický M4, závit klikové hřídele je M8x1. Nejsem si jist, zda máte již provedení setrvačníku se středovým nákružkem, kde je závit na stahovák M22x 1,5. Ještě jednou se omlouvám!

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 119.63 (?), 13.9.2008 21:19

dik, a pohodicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.161 (?), 18.10.2008 6:45

Ahoj všem!

Prosím Vás, který sroubek na karburátoru je na regulaci paliva a který je na vzduch? Žiju v tom, že ten vrchní je na regulaci paliva.

Dík Abe

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.115 (?), 18.10.2008 9:25
šrouby na karburátoru jsou 3! Hlavní tryska na karburátoru je označená H (je to ta blíže ke vzduchovému filtru) slouží k nastavaní maximálních otáček, Volnoběžná tryska označená L (blíže k motoru) slouží k nastavení bohatosti směsi volnoběžných otáček, třetí šroub označený LA je dorazový šroub škrtící klapky. Základní seřízení šroubů u této pily je H šroub povolený o 1 otáčku, L šroub povolený o 1a1/4 otáčky. Volnoběžné otáčky potom doladíte LA šroubem. Pak by se měly seřídit maximální otáčky pomocí otáčkoměru. Pokud vám pila běží na seřízení výrazně mimo tyto hodnoty pak máte někde problém (netěsnost klikové skříně, přicpané palivové cesty, špatně funkční membrány v karburátoru apod.) Obecně pokud tomu nerozumíte, stavte se někde v servisu! (já se taky nevrtám v žehličce nebo myčce na nádobí a teď už ani v autě) HH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Artpraktik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (61) - 19.30 (?), 18.10.2008 15:10

Ej to som rád že tu sú ľudia u ktorých sa nájdu skúsenosti so staršími strojmi. Mám tiež Stihl AV ale 090. Ten starší typ. Teraz nefachčí, chýba tam viečko nádrže a neviem čo všetko... Bola by to paráda počuť ten zvuk a zaboriť to do dreva! Len ten čas...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.161 (?), 19.10.2008 9:44

Tak jsem se po letech konečně dokopal a udělal jsem generálku své pily 041 AV. Vyměnil jsem klikovku, ložiska, gufera, těsnění mezi kartery, unašeč, spojku, kondík do zapalování, svíčkku, píst s kroužkami a válec. Dělal jsem to celý den. Nejhůř se mi dělal předstih, ale nakonec jsem se i s tím popral. Při horní úvrati pístu jsem nastavil podle měrky na kontaktech 1 mm mezeru.
Karburátor jsem nastavil tak, že na trysce H mám 3/4 otáčky a na trysce L mám 1 a 1/4 otáčky.

Pila teď chodí jako hodinky.

Jenom si ještě musím dojít do servisu překontrolovat max. otáčky. Podle poslechu se mi zdají dobré ale sichr je sichr.

Musím zdůraznit, že jsem v životě žádnou pilu ještě nedělal, pouze v mládí jsem dělal "fichtla" což je dost podobné.

Ať žíje STIHL!

Willi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika