Stihl 041AV elektronik



RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?)
3.6.2009 18:07

Co to je za prodejce, to cpe do STIHLu a SOLO 17 svíčku? Tak to mají asi v okolí dobrou pověst, tahle babička by ji měla zkousnout, ale novější stroje se na 17-tky cukají jak kapr na udci. Myslel jsem, že vás pošlu k němu pro kabel, ale ten vám asi řekne, že tam má být hadička. Kde to kope? Jen na výstupu z cívky pro vysoko. kabel! Jinde je to špatně! No a taky fajfka, nesmí být ta automobilní, pertinaxová! Nejlépe perko s háčkem a gumová botka.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 229.125 (?), 3.6.2009 0:43

Ahojte pani

konecne som sa dostal spat k tejto pile, preberali ste tu somnou toto vyzsie mam staru elektroniku a tak, pofotil som par fotiek aby ste mi pani vedeli pomoct, da sa toto tu vobec este nastelovat??

fotky su na:

drysoft.zapto.org

dakujem za kadzy komentar vdaka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 3.6.2009 7:18

Zdravím, ale bohužel nepotěším. Kužel klikovky v místě klínku vykazuje dost velké poškození, stejně tak vačka a magnety setrvačníku. Proto radím, sehnat náhradní (replikovou) kostku zapalování, odstranit přerušovač, kondík a zapojit tak jak zde uvedl schema pan J.S.. Kontakty přerušovače nevykazují opotřebení, ale nebudou plnit přesně svou funkci. Ani vysokonapěťový automobilní kabel není nejvhodnější pro tento typ zapalování. Pro seřízení tohoto zapalování byl specielní přípravek, který se namontoval místo setrvačníku. Jinak to dělám tak, že destičku zapalování nastavím na šroubech zhruba do půlky oválu, na odtrh mám vyrobenu vačku ze silonu a nastavuji ho na "cigaretový" papírek, tedy velice jemný.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 229.125 (?), 3.6.2009 11:34

ahoj ak sa mi to dnes nepodari spojazdnit, tak to si zozeniem to specialne zapalovanie...

mam este jednu otazkocku vravite ze ten oddrh nastavujete na menej ako jeden milimeter?? ja som myslel ze to ma byt dokonca viac... inac ja som si tu vacku odlial len voskom cize sa s tym trocha pohram... ale snad sa podari..

a este jedna otazka aky iny kabel tam dat???

dakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 3.6.2009 11:47

Odtrh, máte pravdu, rozpojení/ počátek zapálení na papírek, jinak odtrh, hlava nedává, najdu a večer sem dám. Nebude-li někdo rychlejší :-). Kabel je vhodnější použít specielní pro tyto stroje, guma/plast půměr 7 mm, vtšinou černý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 229.125 (?), 3.6.2009 11:50

extremne rychla odpoved dakujem krasne :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 229.125 (?), 3.6.2009 13:02

mam este jednu otazku, skusal som si urobit nejaku pomocku ledku ktora by mi zhlasla ak sa prerusi obvod na prerusovaci na moje prekvapenie ziaden obvod sa tam neprerusuje, snad to bude jasne podla tych obrazkov, ktore su zase na drysoft.zapto.org

asi bude cievka v haji co??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 3.6.2009 13:13

Tak tohle je můj problém, dráteničinu opravím, ale nevysvětlím! V cívce je jak nízkonapěťová část, tak i vysokonapěťová. Vezměte to jako u Pionýra, Přerušovač, cívka a kondensátor, a vysokonapěťová cívka s kabelem ke svíčce. Ty dvě cívky jsou zde v jednom, kondensátor je na desce, přerušovač také. Na podobnou zkoušku by jste musel dodat zdroj primárního proudu pro nízká napětí.  Snad to je O.K. napsané. Dráteníci POMÓÓC.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 229.125 (?), 3.6.2009 13:24

no vidim to takto ze si zatial nastavim ten odtrh bez cievky aby mi tam pekne ledka zhasihanala, potom to pekne nahodim vsetko a uvidime co to bude robit, kazdopadne ak budem mat este nejaky problem urcite napisem :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 229.125 (?), 3.6.2009 17:18

no takze som to nastavil ako sa to nejlepsie dalo ozaj lepsie sa to uz fakt neda :D

zlozil som to kupil som novu sviecku oregon PR17Y kedze 15 nemali, predajco tvrdil ze to bude v pohode...

a vysledok je asi taky ze na pike to kope ako sialene :) teda prst tam neudrzim multimeter tam ukazal cez 1500V ale sviecka nezaisrki a nezaiskri

skusim ja teda vymenit ten cerveny drot podla toho popisu co ste mi dali snad to pomoze, ak Vas napada este nieco ine budem vdacny

a potom uz len zmiesavanie paliva min a max otacky mazanie a podobne srandy :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 3.6.2009 18:07

Co to je za prodejce, to cpe do STIHLu a SOLO 17 svíčku? Tak to mají asi v okolí dobrou pověst, tahle babička by ji měla zkousnout, ale novější stroje se na 17-tky cukají jak kapr na udci. Myslel jsem, že vás pošlu k němu pro kabel, ale ten vám asi řekne, že tam má být hadička. Kde to kope? Jen na výstupu z cívky pro vysoko. kabel! Jinde je to špatně! No a taky fajfka, nesmí být ta automobilní, pertinaxová! Nejlépe perko s háčkem a gumová botka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika