Startování H55



host - 60.162 (?) 
26.12.2013 10:40, zobrazeno: 7193x

Moje Husqvarna 55 jde od začátku dost ztuha startovat. Mám jí asi 6 let a nevěnoval jsem tomu pozornost. Nyní jsem měl v ruce ka marádovo Stihl MS260 a rozdíl je neporovnatelný. Myslím, že ta Stihlka má naběháno méně. Moje H55 nemá dekompresní ventil (asi dělali varianty s ventilem i bez). Je to normální? Díky. MK.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 26.74 (?), 29.12.2013 9:53

Zdravím, otázka je co znamená "dost ztuha"?Já mám H-55 od roku1991,bez dekompresního ventilu, který je stejně k ničemu a žádné problémy se startováním nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.10 (?), 29.12.2013 11:44

Noo... nepovedal by som, že dekompresný ventil je k ničomu. Ja mám H 55 síce už nefunkčnú, slúžila mi 19 rokov, má aj dekompresný ventil a môžem povedať, že štarovať bez neho je poriadny rozdiel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 56.206 (?), 29.12.2013 14:12

Ztuha znamená co: že dlouho taháte za šňůru, nebo že to jde těžko (velký odpor)? Pokud mluví pravdu tento uživatel, studená by měla naskočit takhle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 26.74 (?), 31.12.2013 10:54

Tak to má vypadat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.83 (?), 31.12.2013 14:14

Moje H55 jde také ztuha.Je bez dekompres.ventilu.novou jsem ji startoval z ruky, ale po záběhu studená šla ztuha-má velkou kompresi.Po prvním nastartování ji již startuji z ruky.Dost pomůže delší startovací šnůra, tak aby navíjecí kladka byla plná-co největší průměr navinutí-větší páka.Demontoval jsem výfuk abych zkontroloval zda není přidřená, vše O.K.Mám na odborníky otázku-je možné dodatečně namontovat dekompresní ventil? Vyříznout závit a provrtat malý otvor do válce.Nepoškodí se nikasil?

Standa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 56.206 (?), 31.12.2013 14:29

Nejsem odborník, ale asi bych to nedělal, Stando: znamenalo by to vyříznout nebo odfrézovat část žeber, vyvrtat otvor a vyřezat závit. Poté zevnitř začistit případné otřepy. Nikasilu by se snad nic stát nemělo (vyjma toho, co zmizí s ubraným materiálem), ale pokud se s dekompresem nepočítalo při konstrukci válce a není pro něj připravená pozice, může být stěna příliš tenká a závit se vytrhá nebo nebude dostatečně těsnit, atd. Musel byste to porovnat s válcem, co dekompresi má.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 11.208 (?), 31.12.2013 18:50

U takové žabky je dekompres zbytečnost. Ale myslím že místo na válci tam je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 171.141 (?), 12.1.2014 15:31

Dobrý deň prajem, ako tu uviedol jeden kolega, skúste definovať slovko "ztuha". Môže byť, že treba pozrieť v akom stave je štartovací mechanizmus (napnutie pružiny, šňúra). Alebo bude chyba v motore, čo dúfam nebude, nakoľko mám rovnakú pílu s dekompresom kupovanú v r. 1993 ako novú. Moja má dekompres, hoci ho nepoužívam. Skúste demontovať kryt, pod ktorým je štartovací mechanizmus a pozrieť sa na to, ak ste tak samozrejme už neurobili. Potom už len demontovať sviečku a zistiť ako ide "naprázdno" bez kompresie. Pekný deň, Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 226.164 (?), 12.1.2014 15:43

Zdravím, Milan Vám jasně popsal na co se zaměřit a netřeba k tomu nic dodávat. Jen se zmíním o dekompresním ventilu a jeho používání. Pro chlapa není problém nastartovat pilu bez jeho zařazení ale mnohem více je namaháno startovací ústrojí a tak pokud tam je doporučuji jeho využívání. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika