Stáří benzinu do pily



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 0.18 (?) 
6.4.2009 5:58, zobrazeno: 144842x

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli mohu použít 14 dní starý natural 95 pro přípravu směsi do motorové pily Stihl s olejem Stihl HP. Zaslechl jsem od různých lidí, že by neměl být starší jak týden nebo to přidřu... Tak ted jsem na vážkách jestli koupit nový nebo tento použít tento.

Díky F.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
antoninkouba - (10) - 40.194 (?), 6.4.2009 8:44

Záruka na benzín je tři měsíce. Myslím si, že se nic nemá přehánět 14 dní starý benzín bych do pily klidně nalil. Větší problém bych viděl v tom, kde byl natankovaný, některé pumpy nemají kvalitní benzín, je naředěný nevím čím vším a při spalování v motoru dojde k většímu bodu hoření než u kvalitního benzínu.Tím se spálí olejový film a dojde k přidření nebo zadření.Tonda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.136 (?), 6.4.2009 8:51

jestli se mohu připojit, tak je dobré nemít namíchaný benzín dlouho, olej mění benzín... jeho vlastnosti.Benzín samotný vydrží do pily i déle, ale nemíchat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.18 (?), 6.4.2009 9:14

benzin jsem tankoval u Shellu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 45.244 (?), 6.4.2009 9:32
Zdravím, asi jsem najivní hlupák protože netankuji benzin u značkových stanic ale u běžných, vlastním silniční motorky KAWY a celou zimu je benzin v nádrži a nic se neděje, pokud by se měnila jeho struktura tak se to pozná okamžitě při startování-nechytlo by to nebo velmi špatně, takto funguji opravdu mnoho let a s benzínem mix je to to samé takže neřešte stáří 14dní ale nejméně tak 1 rok a ani to nic neznamená pokud je nádoba uzavřená
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 210.251 (?), 6.4.2009 10:02

Kvalitní čistý benzín týden starý je OK.

Samotný benzín dobře skladovaný (plastový kanystr) vydrží půl roku bez problému. Horší to je s namíchanou směsí, olej se v benzínu rychle rozkládá - je třeba směs spotřebovat co nejrychleji (max. do měsíce), příp. do starší směsi přidat trochu oleje.   Bavíme se o moderních pilách s malou spotřebou. Starší vyběhaný žrout snese i horší směs. S motorkama to srovnávat nejde a už vůbec ne s 4taktníma... 

PS: Hádejte, proč se v servisech na jaře objeví spousta zadřených pil ;-)  Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 113.160 (?), 9.4.2009 23:31

Reaguji na Váši poznámku, ta pila se zadře snadno to je pravda, i já si nebyl jsem jistý jestli jsem dal opravdu olej do benzínu 1:50, tak jsem ho tam přidal raději ještě jednou, to aby se nezadřela, oleje raději o něco více než vůbec žádný. Neviděl jsem zadřenou pilu která pracovala při správném poměru benzinu/oleje. Když se to "ťafne" tak se hledá příčina všude možně i ve značce pily. Jinak benzínu si připravuji do 2lt vratné pet lahve. Přeji mnoho rozřezaného dřeva a nezadřenou pilu.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 67.130 (?), 16.9.2010 16:46

Odpověď na hádanku:

To je snadné: Protože v první půlce zimy mají všichni ještě dost dřeva na topení a proto sedí doma za kamny a pilu nepoužívají. Kdo nic nedělá nic nezkazí.       PS.: Furiantský odkaz na sezónnost počtu oprav není logický důkaz změn vlastností stárnutí oleje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 26.219 (?), 6.4.2009 10:02

Už to tu padlo několikrát, pokud je čistý benzin v uzavřené nádobě (a to odvětraná nádrž motorky není), tak se dá bez problémů min. 3 měsíce skladovat. Více bych neriskoval, poněvadž nevíte, jak dlouho byl před tím benzín skladován. Co se týká mixu, já do pily a křováku dávám mix namíchaný max. 1 měsíc při poměru 1:45, pak ho raději použiji do méně namáhaných motorů - stará Jawa, Vari při současném přidání oleje na 1:33. Pila (mám Dolmar) má sice předepsaný poměr 1:50 při použití oleje Dolmar, ale můj dvorní opravář mi radil raději oleje přidat, poněvadž jsou nyní benzíny agresivnější. Ještě proč max. 1 měsíc - současně vyráběné benzíny z olejem postupně reagují a ztrácí se tak mazací schopnost.

Porovnávat pilu s motorkou je jaksi mimo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 26.219 (?), 6.4.2009 10:06

GI: předběhl jste mne, ale na Vaši otázku Vám odpovím: Protože spousta motorkářů se mimo svých motorek chopí i svých pil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika