Solo 656C - první zkušenosti



host - 110.116 (?)
30.9.2014 7:35

Ještě prosím o radu jak mazat jehlové ložisko, v návodu se kupodivu o tom nezmiňují. Díky. Milan K.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 34.58 (?), 29.9.2014 14:37, zobrazeno: 6561x

8 let jsem používal na přípravu dřeva Husqvarnu 55 a byl jsem s ní spokojen. Nyní jsem koupil Solo 656C a pokusím se o srovnání. Jsem amatérský uživatel.

1. Startování. Solo se podstatně lépe startuje, především díky primeru. Po napumpování paliva a zapnutí sytiče pila škytne na první, max. druhé zatáhnutí. Po vypnutí sytiče chytne ihned na další zatahnutí. H55 potřebovala více pokusů vzhledem k absenci primeru. Teplé pily chytají obě na první zatahnutí. Solo klade znatelně menší mechanický odpor i bez použití dekompres.ventilu. Nedokážu si to vysvětlit, protože je nová a má větší objem. Dekomres.ventil vůbec nepoužívám.

2. Mazání řetězu u Sola je regulovatelné, ale lze u mého kusu ho využívat od minima do 1/3 rozsahu. Při nastavení 1/3 se vyjede olejová nádrž současně s benzínovou. Při menším nastavení zůstává část oleje v nádržce. Při nastavení na vće než 1/3 uniká olej při řezání kolem lišty, průtok je zřejmě příliš velký.

3. Příznivě se projevuje 3lamelová spojka u Sola, ještě se mi nestalo, že by při řezání proklouzla. U H55 se to občas stalo (2 lamelová spojka).

4. Spotřeba je o poznání vyšší než u H55, předpokládám, že je to dané objemem.

4. Místo původní řezné soupravy velká 3/8 jsem pilu osadil 0,325 / 1.5, kterou jsem měl na Husqvarně a byl jsem spokojen. Myslím, že na pilu 56ccm se hodí více.

Uvítám připomínky nebo další postřehy a zkušenosti. Milan K.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 110.116 (?), 30.9.2014 7:35

Ještě prosím o radu jak mazat jehlové ložisko, v návodu se kupodivu o tom nezmiňují. Díky. Milan K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 208.4 (?), 30.9.2014 8:14

Mám doma tři pily jedna má 12roků druhá deset a třetí 4roky a jehlové ložisko jsem kupodivu ještě nemazal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 34.58 (?), 9.10.2014 6:57

1. Dají se sehnat náhradní díly na Sola jinde než v Mountfieldu? Na internetu jsem je neobjevil.

2. Lze u Sola 656C nahradit původní výfuk s katalizátorem výfukem bez katalizátoru, je stejné uchycení? Nebo stačí katalizátor z výfuku odstranit? Předpokládám, že by bylo třeba po odstranění nebo výměně pilu seřídit.

Milan K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 140.103 (?), 9.10.2014 15:56

Solo je jedním z posledních čistě německých výrobců a ačkoliv nemají pily kdoví jak moderní, jsou montovány v německu a né v číně.

1) Mounfiled si podle mne toto podchytil, takže s největší pravděpodobností to nepůjde, po zajištění dílu vám ale servis udělá zkušený servisák kdekoliv, pila jako pila. 

2) 656C je inovovaná verze se změnou výfukového systému, takže opět vás asi zklamu, změna výfuku = ošizený na síle materiálu, jiný tvar a patrně i uchycení, síťka ve výfuku. Po rozebrání výfuku jde síťka "katalyzátor" vyjmout, zvedne se vám výkon, pokud chcete kuchat výfuk, je dobré ho vykuchat hned, ještě před spečením těsnění pod výfukem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika