Solo 651



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 60.162 (?) 
27.11.2013 20:52, zobrazeno: 70681x

Ví někdo od kterého roku se vyráběl typ Solo 651 (bez katalizátoru)?. Díky.

Milan.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 49.201 (?), 27.11.2013 20:58

1991

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.201 (?), 27.11.2013 21:16

v 1987 prisli so SOLO 644 a neskor jej zdvihli obsah na 51ccm..tak asi v 1989-90 a naplno zacal predaj v 1991 ako modely 644 a 651. solo 644 skoncilo v 2012 a solo 651 ide dalej dodnes.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Baca - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (106) - 42.21 (?), 30.11.2013 17:05

Prenasam z vlakna "Prosim o pomoc s vyberom motorovej pily" kedze uz ide o konkretny typ a znacku :-)

 Dnes som konecne prvy raz s novou Solo 651C rezal nieco vecsie :-)

 Jedna stara jablon (priemer kmena asi 40cm), truchniva ceresna (30cm), tri tenke slivky (do 20cm) a nespocetne mnozstvo ciernej bazy, tenkych javorov (do 15cm) vratanie odvetvovania a nakratenia zhruba na 1.5m kusy. Skratka cistenie roky zanedbanej zahrady :-)  Pila reze ako krokodyl :-) oproti Gude minimalne o rad lepsie a oproti Stihl MS180 s ktorou som rezal viac menej to iste pred dvoma tyzdnami o tri dlzky lepsie :-) 

Ale, do ruk odbornych predajcov Mountfieldu (tam som pilu kupil vdaka zlave - posledna predvadzacia pila) by som doslova a do pismena nasral.  Pila naozaj reze startuje ako ma, ale po zahriati a asi pol hodine rezania a sermovania v hustych bazovych naletoch som zistil, ze po uvolneni plynu pila drzi vyssie otacky a retaz sa veselo toci dalej. Dost nebezpecne, do volnobehu sa pila dostala az po potraseni, alebo po tom, co som volnobezne beziacu retaz zabrzdil o nejake drevo, vtedy otacky klesli a retaz sa zastavila. Musim podotknut, ze pri zostavovani pily pred rezanim, som podla manualu, kedze teplota bola okolo 2.5C otocil prepazku pri filtri na zimnu prevadzku. Predvadzaci benzin z Mountfieldu (1:50) som vylial a nalial plnu nadrzku zmesi 1:25 Shell 95 a 2T oleja Dolmar. Pila ani nedymila (ako som si myslel pri vyssej davke oleja) a rezala ako sarkan :-)  Aj po vypnuti a znovunakopnuti stale rovnaky problem s vysokymi otackami a behom retaze, dokonca, ked som nchal pilu bublat volnobehom na zemi po chvilke zacali otacky stupat az kym sa retaz zasa nerozbehla. Dorezal som prvu nadrz, oddekloval som, otocil prepazku naspet na letnu prevadzku, dolial benzin a olej na retaz, ocistil pilu (retaz a lista dole, takze aj odvzdusnovacie otvory vycistene) nastartoval a znova vysoke otacky po pusteni plynu. Z mojej strany zufaly pokus o nastavenie T (volnobehu) otocil som srob asi o tretinu kruhu dolava a zrazu volnobeh nizssi, otacky klesnu hned po pusteni plynu, pila na zemi zo sebou nehadze ako chytena kobra, a celkovo kultivovanejsi chod motora vo vsetkych fazach prace. :-) Dufam, ze tym, ze som vzal predvadzaciu pilu z Mountfieldu som si na seba neusil budu a po dalsich 4och nadrziach so zmesou 1:25 (podla manualu zabeh 5 nadrzi 1:25 a potom uz 1:50). Ze sa to predvadzanie v rukach idiotov v Mountfielde neprejavi zavadami na pile a ja budem dl;hodobo spokojny. Pripominam, ze Solo 651C som od Bedu Otravnicka vzal koli cene s vedomim, ze NIKDY nevyuzijem ich serv(u)is a ani zaruku a pilu si budem servisovat sam, alebo v naozaj osvedcenych servisoch a za hotove.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 37.41 (?), 2.12.2013 18:20

Čo chcete počuť?Že každý motor si po zábehu sadne a treba ho nanovo nastaviť?Že niekedy je to tak citeľné až to vyzerá ako porucha?Že na prepážku zima, leto zabudnite.Tá sa otáča až keď primŕza filter a karburátor, inak ničomu nepomôže akurát uškodí.Máte návod na obsluhu, toho sa držte.Po ukončení zábehu zájdite do dobrého servisu na nastavenie karburátora.Kúpte náhradnú reťaz, najlepšie Stihl z hranatým zubom.A nech vám to reže bez porúch a úrazov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Baca - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (106) - 123.205 (?), 2.12.2013 18:40

Jeee :-)  Konecne odpoved :-) DAKUJEM. Bal som sa ze u Bedara Otravnicka nieco s pilou (karburatorom) dobabrali pri predvadzani :-) V navode je, ze sa prepazka leto zima ma otacat, ked klesne vonkajsia teplota pod 5 stupnov C, tak som ju otocil a nerobilo to dobrotu (dufam ze ten vysoky volnobeh bol ciastocne sposobeny tym).  Ta moja este nie je po zabehu (aj ked sa s nou v ramci predvadzania rezalo, zda sa, ze do nej liali rovno zmes 1:50, ale rezalo sa kratko ved aj ja som ju skusal, na pni kde sa rezalo bolo iba zopar zarezov, takze nejak sa s tym predvadzanim nepretrhli :-)  ) Ja si pilu pekne zabehnem podla navodu chybaju jej este 4 nadrze mixu 1:25 a necham ju nastavit v Novatore v KE, k Bedarovi nejdem ani cirou nahodou :-D Nahradnu NOVU retaz mam zostala mi po nebohej gude vratane este jednej starsej (ta bude pouzita na sracky bordelowe) a zostala aj vcelku nedodrbana 40ka uzka lista tiez s Gude, dokonca aj prstence sedia ako serbel na rit :-) 

Este jednu info prosim, v zabehu asi radsej stary prstenec so starou retazou a listou nepouzivat, ci mozem??   Nepojebabrem nieco so zabehom??   Jaj a este... Ked pila chladne kovovo nieco cinka, podla mna ten nerezovy vyfuk (az ma oblieva studeny pot, ked pomyslim ze to moze rpaskat hlava valca ci samotny valec)  :-)

 Veim ze sa vyptujem ako skolkar, ale "lina huba holy nestesti" ako hovori stare mudre prislovie ;-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 2.12.2013 20:23

Hochu, hochu,co Ty nemáš za starosti, ještě jsi pořádně nic neuřízl a milion problémů, které si sám vytváříš.Je hezké, že se na vše ptáš, ale i ta trocha (selského rozumu by na to stačila).Pile bude šuma fuk, zdali do ni vložíš starou řetězku se starým řetězem, případně i lištou, hlavně aby byl řetěz ostrý a motor neběžel bez zátěže v plném plynu.Lupání výfuku (tlumiče) je u nerezu běžné a nemusí Tě děsit, na praskání válce či hlavy zapomeň,je to jeden celek a dosud nemám ponětí o tom, že by se něco podobného dělo.Pokud vím, tak jsem doposud otočení krytky sání nepoužil, přesto,že jsem řezal i v mínusových teplotách.Poku si moc (nerozdrbal) seřízení karburátoru, tak nikam nespěchej, přenastavoval jsem jej až po dvaceti nádržích, protože je lepe nechat motor (zajet) na bohatší směs(lépe se umaže).Pak si sežeň opravdu dobrého servisáka, protože dle seřízení bude výsledná spotřeba benzinu a ta může být dle zkušenosti dosti rozdílná.Jinak, těch (pár klacků),co jsi dodnes uřezal, Ti o tom co držíš v rukou nic neřekne.Já na těch (pár klacků)beru v klidu tu Stihlku 180,nikam nespěchám a vážím si její lehkosti.Solovku beru na pořádnou práci, kdy to musí odsejpat a není čas se s tím mimrat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Baca - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (106) - 123.205 (?), 2.12.2013 23:02

:-D Dakujem za odpoved :-) Hosik uz videl 47 jar a zim :-D O starcy retazkach a listach som niekde cital, ze viac zatazuju pilu preto som sa pytal ci pri zabehu s nimi nieco nepodrbem. Karbes  (HaL) som nenastavoval, len som priskrtil T, cize volnobeh. Tym by som nemal nejak vyrazne pojebabrat karburator. Par klacku :-) Bolo to 6 hodin takmer nepretrziteho mavania pilou. Jablon, ceresna, slivky :-) Ja viem ze v lese v tazbe je toho daleko viac :-) ale zasa v hustine pomaly na klenach mavat pilou... tiez nie je sranda a navyse SOLO :-D No potrebujem ju zabehnut a tak rezem na co pridem :-D 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 177.147 (?), 3.12.2013 0:30

Tu nejde o vek. Úplný začiatočník môže mať kľudne 60 a rutinný profík 25. Tak to myslel p.Kohoutek. Vám by sa hodilo viac samostatnosti alebo Solo s WiFi. Aby ste si mohol online overovať správnosť svojho konania. Ak máte toľko času popisovať na nete svoje prvé "decké" malé neisté krôčiky s pílou venujte aspoň 50% zo svojho času "suchej" príprave - teda podrobnému štúdiu návodu na obsluhu. Šachovanie s reznými súpravami si ešte na pár týždňov odložte. Až popílite 200prm metrovice a zoderiete 2 alebo 3 reťaze potom uvažujte nad novými a nie starými. Staré patrí do zberu a na novú pílu znovu nové! To máte aj v návode na obsluhu tak sa ho držte. Inak prídete o 17ročnú záruku či akú to vlaste béďa dáva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Baca - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (106) - 123.205 (?), 3.12.2013 7:01

:-D mne je to jasne :-)  Ale inak ten napad z WIFInou yes To by bolo pre profikov :-) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika