Solo 641 - špatně startuje, chcípá



host - 117.90 (?) 
5.10.2013 17:34, zobrazeno: 6910x

Dobry den,

pokorne prosim mistni pilo-machry o radu..

Koupil jsme tuhle pilu z druhe ruky, zvenku vypada hodne malo pouzivane, proto doufam, ze to bude nejaka prkotina:

1) moc se ji nechce startovat. po delsim presvedcovani se to povede, ale:

2) kdyz zaturuju, tak se ji nechce do otacek - naopak zpomaluje, a kdyz zmacknu plyn naplno, tak chcipne.

retez se toci volne (zkouseno rukou), benzin+olej vymeneny za cerstvy, brzda retezu funguje (stejne startuju s vypnutou). filtr jsem vypral a vysusil (hneda barva, po umyti nezbelal). zkousel jsem to i uplne bez filtru a nebyl to rozdil.

nastavovani otacek sroubama moc nerozumim, zkousel jsem to nazdarbuch pul otacky nekam a pak zpatky, efekt to asi moc nemelo. ted jsem nasel v manualu zakladni nastaveni: H a L zasroubovat uplne a 1 celou otacku povolit. To zkusim, ale jak nastavim treti sroub? to by mely byt volnobezn.otacky..? (maji byt 2700rpm)

Dekuju moc!

Jakub

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 39.219 (?), 5.10.2013 18:19

Nastavení volnoběhu zvládnete i bez otáčkoměru, motor zahřáté pily nemá tendenci zhasínat přitom se neprotáčí řetěz na liště při odbržděným řeťazu.

Váš dotaz ohledně neochoty startovat a zhasínání motoru po přidání plynu signalizuje v lepším případě na potíže s dodávkou paliva ke karburátoru / kontrola filtru a hadiček/

v horším může jít o netěsnost a možné přisávání vzduchu přes gufera na klice, pod karbecem nebo samotné skříni motoru, což by mohlo signalizovat přehřátí pily jejím minulým uživatelem a jejím možným přidřením. což by bylo myslím na servis.      V každým případě zkuste i výměnu svíčky       j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 117.90 (?), 5.10.2013 23:12

svicku jsem kontroloval, nevypadala spatne, ale zkusim novou. Schazi gumovy kryt (fajfka) na jeji patici, ale to by snad nemelo hrat roli. Rikal jsem si, ze se na tom naucim vrtat se v pilach, ale tohle uz zni slozitejc.. :'(

Dekuju moc!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 10.9 (?), 6.10.2013 16:47

presne ako bolo povedane predomnou..gufera..nie je to problem vymenit ani cenovo a ani technicky..pytajte na povodnom dovozcovi SoloPraha... urcite maju na sklade..Mountfield vas odbbije cenou a cakacou dobou... uz len preto ze to nevedia zohnat ale ani nechcu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika