Sachs dolmar 119 - porucha



host - 64.18 (?)
28.8.2014 8:28

To že po prehriatí zhasne D119 - to je spoločný problém starých píl dolmar kde kladivko nahradili elektronikov   - studený spoj na el. prerušovači, vymeniť čiernu kotvičku, skrytú pod ventilátorom (sťahovák) alebo do priestoru sania dať uni náhradu cena cca 800 korún, alebo dostať sa cez plast k plošáku a precínovať, resp. i podľa nejakého vlákna stačí ju kladivom klepnúť kladivom na kovadline a pila ide ďalej.

Môže to byť i podtlak ventil ak ho niekto bastlil.

Tie silenbloky na starú pílu Dolmar - nové imitácie škoda peňazí, od benzínu napuchnú a hneď sa roztrhnú, skrutka nie je M4, ale na samorez v tenkom plechu -  najlepšia skúsenosť zlepiť po odmastení kvalitným sekundovým lepidlom a preložiť spredu do zadu píly

vydrží viac než nový.

skúsenosť D114 beží stále.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 98.110 (?), 7.12.2010 13:00

dik, vezmu si pro jistotu osmicku klic, je to vymenene co by dup.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.104 (?), 7.12.2010 20:46
Pridám aj ja niečo.Kúpil som D5105 zo starým systémom vypínača, pri kúpe som si to neuvedomil.Tak som zavolal na centrálu servisu, že by som chcel nový systém zo zvonkovým vypínačom.Pán v servise mi povedal aby som to poslal.Pílu som včera poobede zaniesol predajcovi, ten mi dnes doobeda volal že si môžem prísť pre to.Bol som viac ako prekvapený, povedal že to bolo komplikovanejšie ako predpokladali ale že to spravili na počkanie a stroj aj nastavili, mal som úmysel zaplatiť za tento úkon ale urobili to vrámci garančnej prehliadky.Dúfam že to bola posledná návšteva servisu, aj keď sa po tejto skúsenosti nebojím aj väčšej opravy.Tak ja neviem ako je to lepšie, predajca zo servisom a neochota riešiť banalitu(objednať píl.reťaz),alebo centrálny servis ktorý zvláda takéto úkony na počkanie a v zaručenej kvalite.forester
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 135.1 (?), 15.5.2013 21:53

Stejný problém jsem měl křovimořezem, byki vadné zapalování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 64.18 (?), 28.8.2014 8:28

To že po prehriatí zhasne D119 - to je spoločný problém starých píl dolmar kde kladivko nahradili elektronikov   - studený spoj na el. prerušovači, vymeniť čiernu kotvičku, skrytú pod ventilátorom (sťahovák) alebo do priestoru sania dať uni náhradu cena cca 800 korún, alebo dostať sa cez plast k plošáku a precínovať, resp. i podľa nejakého vlákna stačí ju kladivom klepnúť kladivom na kovadline a pila ide ďalej.

Môže to byť i podtlak ventil ak ho niekto bastlil.

Tie silenbloky na starú pílu Dolmar - nové imitácie škoda peňazí, od benzínu napuchnú a hneď sa roztrhnú, skrutka nie je M4, ale na samorez v tenkom plechu -  najlepšia skúsenosť zlepiť po odmastení kvalitným sekundovým lepidlom a preložiť spredu do zadu píly

vydrží viac než nový.

skúsenosť D114 beží stále.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika