Řetěz na motorovou pilu



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
klem99 - (1) - 8.143 (?) 
14.9.2013 9:28, zobrazeno: 30660x

Chlapi potřebuji radu. Mám pilu Eurotech GC 500(z Aukra za 1500, ale řeže zatím výborně)a začal jsem mít problém s řetězem. Při řezání se mi rozklepávají pojezdové zuby a to takovým způsobem, že se mi řetěz až přidřel v liště.Musel jsem ho vytáhnout a jediná možná oprava bylo obroušení otřepů. Na radu kolegy jsem sehnal z té samé pily novou řetězku a koupil nový řetěz Oregon 57 3/8 1,3  , ale udělalo mi to opět to samé.

Nevím si stím už rady a lištou to určitě nebude. První řetěz byl Sttihl.

Dík

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 72.149 (?), 14.9.2013 10:08

Maže to?

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 8.143 (?), 14.9.2013 15:31

Maže a dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 23.19 (?), 14.9.2013 10:23

Jednoznačně nedostatečné či chybějící mazání řetězu. Toník

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 25.139 (?), 14.9.2013 12:00

Lištou to určitě nebude, bude to určitě špatné mazání řetězu. Ale u takovéhle pily mě to ani nepřekvapuje. Kupte značkovou pilu (Husqvarna, Stihl) a máte po problémech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 8.143 (?), 14.9.2013 15:30

Maže a celkem dobře. Než začnu řezat vždy čekám až začne pila mazat.

Po přiložení k dřevu jsou normálně pásky od oleje. Pravdou je, že mám namíchané tak 70% hadrauliky a 30% převodového. Dávám ho i do elektrické pily a ta je v pohodě.  Pilu jsem koupil, abych se ní naučil dělat a říkal jsem si že snad aspoň chvíli vydrží a už ji mám 3 roky a doteď jela celkem dobře, až mi to začalo dělat ten problém s řetězěm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 140.103 (?), 14.9.2013 17:00

Hydrauliky uberte dejte tam max. poměr 50:50 hydraulika se na špičce oddělí a řetěz při zpáteční cestě jede bez oleje. Bez nastartování pily rukou táhněte řetěz (pozor na prsty při zaseknutí to bolí, použít rukavice nebo pilník zapřený o zadní část zubu) a celé jedno kolo s řetězem ručně obkružte, nesmí se nikde zaseknout = eliminace vyžvatlaného rolltopu, otřepu v drážce atd. Pokud vše jde naprosto zlehka a nikde ani náznak po záseku, pak je na vině mazání = kouskem plechu vyčistit drážku lišty, zkontrolovat dosedací plochu vývodu oleje z pily do lišty (někdy je tam netěsnost a olej místo do lišty odkapává bokem. Může být i unavené čerpadlo a nedává už tolik jako když bylo nové + ta hydraulika a pak to zlobí. Při hledání příčiny dejte čistý M6A. Pokud to méně maže, může být zanesený olejový filtr vyměňte ho. Nejrychlejší postup jak zjistit jestli je vina v pile nebo v liště je sundat lištu a opravdu krátce protůrovat bez lišty, nesmíte dlouho nebo vám uletí buben spojky, ale tento způsob na číně je nebezpečný (nekvalitní materiál) proto bych ho spíše nepoužíval. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 140.103 (?), 14.9.2013 17:07

Na Husqvarně kde nešlo nastavit olejové čerpadlo na vysší jsem to řešil protůrováním a domazáváním mezi řezy = řez, promazání, řez, protůrování. Může být ucpaný odvzdušnovací přívod vzduchu do nádržky a menší mazání se vám projeví až při činnosti, protože až poté je v nádržce podtlak a ten nedovolí mazání = povolit víčko a nesmí to syknout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 8.143 (?), 14.9.2013 22:10

Po sundání lišty se po chvíli objeví olej. Mám to vyzkoušené. Zkusím namíchat hustější olej a uvidíme. Filtr jsem vyčistil.

Díky za radu. Vyzkouším a uvidíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 254.13 (?), 14.9.2013 22:51
Takže další vandal který používáto nejhorší prasárnu co se dá namíchat. Něco o zákonech a biooleji jste neslyšel? Ví to vaši sousedé co jim stříkáte do země?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika