Repase karburátoru ZAMA C1Q H17



host - 168.19 (?) 
14.12.2013 9:04, zobrazeno: 7624x

Dobrý den,

Pustil jsem se do repase výše zmíněného karburátoru, patřící motorové pile Homelite 200. Z karburátoru jsem vymontoval membránu označenou číslem 1, viz. obr.. V opravné sadě membrán ke karburátoru mi přišla kromě této i membrána 2. Když koukám na Youtube, kde jsou opravy těchto karburátorů, tak všude dávají jen membránu 2. Otázka je, kterou z nich mám použít.

Další otázka se týká kontroly ventilu paliva, viz. druhý obrázek. Má být plíšek ventilu v úrovni dosedací plochy membrány, vůči hliníkovému odlitku?

S pozdravem, Vojta


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 168.19 (?), 14.12.2013 9:06

První obr. který se nenahrál...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 218.17 (?), 14.12.2013 10:25
Dobrý den, více se opotřebovává membrána, která ovládá jehlový ventil. Na této straně karburátoru je vhodné vyměnit vše. Plíšek je také vyklepaný od membrány, jehlový ventil nemusí těsnit, pružinka je to poslední. Plíšek musí být ve tvaru z výroby, zkušenější jej natvaruje správně, ale není důvod.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 237.140 (?), 14.12.2013 15:27

Zdravím, píšete "pružinka je to poslední", právě tento díl je na karburátoru to nejdůležitější. Jaké koliv pozměnění (natažení, silové stlačení přes závity) vede k špatné funkci karburátoru. Okolo pružiny "po špičkách" vše ostatní je snadno posouditené k jednoznačné výměně, ale pokud někdo v dobré úmyslu "přišponuje"pružinku, tak už indikace opravy není tak jednoznačná. Ještě k vahadélku ventilku, pozor na opravné sady membrán, některé mají středový čípek krátký, jiné zase delší. Podle toho se upravuje vahadélko. Dávkovací membrána se neopotřebovává, ale čase tvrdne a zhoršuje se tím funkce dávkovacího ventilku. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 217.28 (?), 14.12.2013 15:45
Poslední, proč ji nevyměnit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 210.104 (?), 14.12.2013 17:32
Pružince se nic nestane, jen je potřeba ji vidět a uchopit bez rozmáčknutí, příp natažení. Jak je třeba 4 oči tak to stojí za
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika