Prosba o radu s výběrem pily



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 230.83 (?) 
20.10.2013 15:50

No, nedá mi abych se nezeptal jaký že obsah, či výkon pily jste již měl v ruce?Ono jít na 80 centimetrů až metrové duby a buky již vyžaduje mít dost odvahu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 124.31 (?), 23.10.2013 13:52

wink to bych skoro podepsal, akorát bych doporučil HQ 560... Pozor ale na profi, pokud není zkušenost a praxe v těžbě číní jen 30m3 za rok, možná bych šel do nějaké mohutnější nad 60 ccm z řady 3 u HQ (nebo stihl, je to fuk, oboje nabízí nehorázný výběr v podobné kvalitě)  Rozhodně bych ale vynechal akce typu solo z mountfieldu, protože to není zdaleka tak levné, jak by mělo být, při srovnání rizika problémů a kvality servisu proti HQ/Stihl

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 140.103 (?), 20.10.2013 16:42

Jak píše j.c. MS362 je modernější než HQ365 proto si vemte nejmodernější HQ560 ta je ještě modernější a ještě lepší, váží s mountfilďáckou 962 nejméně z 60 kubíkových pil. Ideální volba, teď je v akci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 39.219 (?), 20.10.2013 16:53

Uznám, že 560 je pod plynem hodně ostrá raketa, nicmůně podle reakcí se zdá, že je na ní nějak moc kurvítek.    j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 30.252 (?), 20.10.2013 19:03

A ešte existuje aj varianta B. Na tých 30kubíkových halúzok ročne by som si radčej objednal pilčíka ako majiteľovi súkromnej hory by mi to vyhovovalo lepšie ako kupovať po špekuláciách akú vlastne? -  novú pílu a bez skúseností sa púšťať do ťažby. Ako tu správne poznamenal niekto. Naviac netreba zabudnúť že samotná píla nič nerieši. Treba k nej dokúpiť aj traktor s predkom a navijákom a nejak to drevo dostať aj von z hory. Takže ešte lesozvoz s rukou. Ak toto všetko zadavadeľ neparkuje doma na dvore aj tak si techniku na ťažbu a priblíženie bude musieť objednať. Osobne by som si ak by som silou mocou chcel pílu kúpil ľahkú 50kubíkovú profi na "motkanie sa po lese" a ťažbu by som zveril odborníkovi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 140.103 (?), 20.10.2013 19:15

Pro představu, toto je 56cm dub, když si představím, že chcete kácet a porcovat i metrové a větší (už jsem měl taky tu čest se 110cm dubem) tak se mě váš dotaz s původním návrhem pil MS261 apod. zdá poněkud přitažený za vlasy.

Jelikož se v našem lese vyskytoval pouze jeden takový macek (110cm dub "sekvoj" s kterým ani traktor nehl), tak jsem ho tenkrát upižlal HQ266, pokud bych ale dělal pouze takovou hmotu i na těch 30m bych bral raději nějakou i třeba ojetou, ale adekvátní pilu. Je ale zbytečné kupovat těžkou výkonou pilu co vám bude doma ležet, pokud totiž na ní není dřevo, je to zbytečná těžká záležitost co jinak nemá moc uplatnění, takže se běžte s metrem podívat ještě jednou do lesa, jestli se vám ty 80-100cm kmeny jen nezdály při pohledu na kořenové náběhy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 153.167 (?), 21.10.2013 11:43

Dobrý den,

Kolik vlastníte lesa?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 213.146 (?), 21.10.2013 9:49

Šáhl jsem si do svědomí :-) - je pravda, že těch skutečně silných (80cm a více) je v lese cca 1/3, zbytek je slabší. Asi je to tím, že ty velké stromy budí respekt (souhlasím - bude na ně potřeba odvaha).

Doteď jsem používal Stihl 041AV (61ccm) - je to "babička", ale dalo se s ní rozřezat prakticky všechno, šlapala 30 let. Bohužel, má vážnější závadu. Taky už je na mě dost těžká a ergonomie není jako u novějších pil (táta má HQ 55 se kterou jsem také parkrát řezal).

Dokud bylo možné dělat u lesů samovýrobu, dělal jsem většinou probírky - max. střední stromy. Samozřejmě nedělám v úkole, když se unavím, tak si odpočinu, je to pro mě trochu zábava / sport (v práci sedím za stolem). Takové obry jsem ještě nekácel, takže na začátku si to asi nechám předvést od profesionála.

Pokud bych měl kupovat dvě pily, musel bych koupit použité a toho se trochu bojím (proč by někdo prodával pilu, která bezvadně funguje). Ještě to nechám dozrát, ale asi koupím zase něco kolem 60 ccm. Jinak názor, že těch 30 kubíku udělám i s 50ccm není z mé hlavy - již jsem se poptával a dostal jsem protichůdné rady, proto jsem dal dotaz i na toto fórum. Nových HQ jsou pěkné, moderní (560/555) - upřednostňuji ale spolehlivost a výdrž.

Díky všem za Vaše názory.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 140.103 (?), 21.10.2013 13:56

Znám dost lidí co MS261 a MS362 zadřeli, zahodili a přešli k Husqvarně, také znám profíky co si koupili pilu od Husqvarny a pro velkou spokojenost si koupili tu samou, ten samý model a od začátku problém za problémem. Když tady někdo na netu bude psát o nějaké spolehlivosti nemůžete z toho vycházet. Na 30m co plánujete za rok dělat vám bude a to vám zdůrazňuji bezchybně sloužit jakákoli profipila od jakéhokoli výrobce!!! Když profík napíše, že má s pilou uděláno 1000 kubíků a ještě žádná závada, pro vás to znamená jediné, že se vás závady a spolehlivost netýká.  Ojetou pilu bych také nekoupil, ale zánovní silnej ležák, který majitel nepoužíval klidně. Takže když uvidíte inzerát na bazošu na třeba nějaké silné solo od amatéra který prodává pro nevyužití, klidně bych do toho šel, ta pila se na ty 80cm kousky vyloženě bude těšit, ale pak bude ležet bez využití. No kupte si nejprve tu 60ccm a budete vědět jestli vám to stačí nebo ne. Jak HQ, tak Stihl ať už se jedná o jakýkoli model se nemusíte bát, na zdejší řeči nedejte na 30m ročně vás přežijou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 149.230 (?), 21.10.2013 14:31

80cm duby bych prodal na stojato. Je to fuška. Zbytek, kolik máte síly a jak velkou rodinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika