Prosba o radu s pilou Homelite XL-913



Odpurek1 - (1) - 23.17 (?) 
16.9.2007 16:24, zobrazeno: 14685x
Dobrý den chtěl bych vás všechny poprosit o radu dostal sem po dědovi motorovou pilu Homelite XL-913 mnoho let starou a nepožívanou. Rozhodl jsem se že ji sprovoznim ale nastartuje jen tehdy nalejuli benzin přímo pod svíčku a pak  zase nic jako kdyby netahala benzin z nádržky. Poradíte prosím někdo co stim udělat. Mockrát děkuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 16.9.2007 18:15
U starších pil Vás čeká nejprve zjištění celkového stavu. Tedy mám na mysli to, abyste např. nekupoval - nesháněl nové membrány do karburátoru, když je velmi nízká komprese, nebo netěsní gufera, nebo jsou opotřebené jiné díly. Záleží na co pilu chcete, jestli na řezání, tak to tedy nevím jak budete spokojen - i kdyby byla pila nová proti současným modelům??? Jako veterána a rodinnou památku - to chápu.  
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 72.202 (?), 16.9.2007 21:15
Vážený pane pila asi dlho stála s benzínom v nádrži, asi bude rozložená nasávacia hadička /podobný problém i u mňa/, urobte si háčik z drótu primeranej hrúbky a cez otvor benz. nádržky ju vytiahnite a zkontrolujte. Hadičku kúpite niekde v servise motorových pil, ale originál nezoženiete, zoberte si starú kvúli hrúbke /neviem či vo všetkých pilách je rovnaká/ mne ju odstrihli z metráže. Vývod z nádrže musíte utesniť krúžkom urezaným z benzínu odolnej hadice, lebo originál hadička má hrubý koniec ktorý zároveň tesní výstup z nádržky. Potom hladajte chybu ďalej - karburátor vyčistiť a až nakoniec gufera. Ja mam tiež tuto pilu a gufera sú tam od novosti odrobila si 15 rokov v ťažbe v tvrdom dreve.Menili sa na nej krúžky /neboli zadreté ale zodraté/ sviečky, reťaze a 60 cm lišty. ktynJe to silná pila a vybrácie, to poznajú borci z pred dvadsiatich rokov ale s ostrou reťazou ju v surovom dreve nezastavíte. Tak prajem vela narezaného dreva, Peter
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 43.11 (?), 16.9.2007 21:51

Zatim mockrát děkuji za radu vyskoušim vše. Zítra pro sychr koupim novou svíčku a zkouška. Ležele hodně let tak sem ani nečekal že pofrčí. To že bude běžet jak nová hned sem určitě vyloučil ale na občasné řezání dřeva ještě stačí alespon nebudu házet flintu do žita hned na začátku. Mockrát vám děkuji za rady a mužu se zeptat co je to vůbec za obsah. Děkuji. Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 72.202 (?), 16.9.2007 22:31
To nie je orezávatko, má kolo 80 -90 ccm, ale keď Vám na tom záleží zajtra zmerám presne /mám rezervný jetý válec/ ja si to nepamätám 30 rokov je doba. Na male rezanie kolo dmu a zahrady používam Stihl 210 a na poriadne rezanie len tú 913 a vôbec mi nevadia tie vibrácie i keď sú akési silnejšie ako pred tridsiatimi rokmi. Peter
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 181.58 (?), 23.2.2008 21:11

Dobrý deň. Mám pilu Homelite-903. Može mi niekto napísať kde by som mohol zohnať valec, piest a kružky. Ďakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 234.234 (?), 6.3.2010 14:52
potreboval by som vediet ako sa do toho riedi benzin s olejom dakujem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 234.234 (?), 6.3.2010 14:53
a este aka lista s akym pasom je na to original... dakujem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 177.72 (?), 20.2.2014 20:17

Já mám stejný problém.Co jste zjistil?Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 177.72 (?), 20.2.2014 20:11

Já ji mám taky.Vylítla segrovka od pístního čepu a zlikvidovala píst i kroužek.Našel jsem na netu službu, která pomáhá vyhledat staré díly, ale potřebují číslo modelu.To začíná UT a potom asi 5čísel.Jenže ta moje babička už dávno nemá žádný štítek.Hledám někoho, kdo má stejný stroj ještě se štítky a pomohl.Předem díky.Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika