Porovnání pily stihl 180ms a solo 643ip



Stránky: 1,  2   
host - 33.176 (?) 
10.3.2009 13:26, zobrazeno: 12999x

Muže mi někdo poradit ohledně motorovky co se týče kvality spotřeby a td těchto dvou pil??Jarek

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 74.223 (?), 10.3.2009 17:00

No Jarku solovka má 2 kw a stihlka 1,5, solo je cca o dvanást stovek dražší a to by mohlo při této husté konkurenci vypovídat o užitné hodnotě-samozřejmě jak kde, to jen obecně, co mi padlo prvně pod ruku, nebavíme se o akcích atd. Mně se ergonomicky líbí spíš ta solovka, asi to má lépe zmáknuté. Neřeším tu nějaké zakrytování či nezakrytování šroubku brzdy, myslím výhoz pilin, solovku mám doma 12 let a je v pohodě, (645), stihlku jsme měli v práci- menší profi a taky dobrá. Na obou jsou kvalitní plasty, jak kolem motoru, tak těleso brzdy, obě mají podobnou filtraci. Na spotřebu se vykašli, obě budou žrát málo. 10 kubíků objemu chce víc směsi, jinak by ten objem neměl smysl, ale zas je tam větší výkon a větev dřív upadne. Tak na ně koukni, která se Ti bude víc líbit a jdi do toho.U pily za sedmičku bych to tak moc neřešil.J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jani - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 71.123 (?), 10.3.2009 18:32

Tie dva stroje sa nedaju porovnať, porovnavate dva stroje z rôznym objemom valca výkonom a výbavou, z tychto dvoch by som si asi vybral Solo, neverim ze som to napísal,dôležité je kde máte servis, ale nezapriem v sebe Stihlaka a spytam sa preco nie 211 alebo 230/250 Stihlku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 115.28 (?), 10.3.2009 18:36

děkuju za reakci na tu stihlu 211sem se taky koukal ale je fakt že o solu tu nikdo moc nepíše a není o ní moc informací co se týče poruchovosti a td. tak děkuju za rady J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 10.3.2009 18:38

Solo 643IP je farmářka a MS 180 je hobby pila. Výkon hovoří také ve prospěch 643IP, tato pila je moderní - současný model, který je z těchto pil vhodnější volba. Má vylepšenou techniku motoru s optimalizací startu.Konstrukčně jsou pily hodně podobné -plastový skelet ve kterém je usazen motor(válec v jednom kuse s horní částí klikové skříně a víčko zespodu). 643IP je určena na vyšší zátěž a je robustnější. Regulace průtoku oleje není na těchto modelech možná, dávkování je při volnoběhu přerušeno.    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jani - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 71.123 (?), 10.3.2009 20:31

na slovensku je SOLO málo zastúpené, výdavam ho len občas a aj to len staršie modely, vraj je to to isté čo Dolmar ale to mám len z tohoto fóra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 10.3.2009 20:47

Jen se pozastavím u toho, že je to stejné, jako Dolmar. Není a zásadní rozdíl je v konstrukci tzv. velkých kovových Mg karterů(tvoří i olejovou nádržku) - uložení klikovky a provedení klikové skříně . Výkonem je tato pila hodně podobná PS420C, ale PS420C má např. regulovatelné čerpadlo, katalyzátor a je konstrukčně blíž profi pilám. To srovnání s Dolmarem platí u modelů střední třídy a tzv. královské třídy, které byly převzaty od Dolmaru, nebo konstruovány zpočátku společně. Ale přesto došlo k jiným řešením, např. filtrace, tlumení vibrací a pod. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 37.172 (?), 10.3.2009 20:51

Stihlku 180 mám už 7 let a je to supr lehká pilka (používám často ale jen na krátkou dobu), jelikož je však Solo jen o 200g těžší-vypadá lákavě. No vlastně by mě zajímalo co je ta optimalizace startu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 10.3.2009 21:12

Dle výrobce je to pomocná pružina na startovacím mechanizmu, dekompresní ventil, inteligentní zapalování. Přednosti  těchto systémů mohou být vzájemně kombinovány - doplňují se, aby start byl co nejjednodušší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 4.108 (?), 10.3.2009 23:24

mám stihl 028 pravidelně a kvalitně udržovanou pravidelně štelovanou chytá na dva max třetí zátah-kamarád má rok starou vůbec ji neudržuje a seřízení to neví co to je a startuje mu na 10 zatáhnutí starty nejsou jen o pile...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika