Poraďte brusku



leny239 - (3) - 255.19 (?) 
25.11.2014 13:24, zobrazeno: 6712x

Prosím o radu. Chtěla bych manželovi koupit brusku, ale po přečtení mnoha diskuzí stále nevím. Váhám mezi: Gude P 2300A, Hecht 9230, Einhell BG-CS 235 E a Proteco bpr 145-230. Cenově jsou nastejno. Na Proteco jsem žádnou reakci nenašla. Budu ráda, když mi pomůžete s výberem. Díky za příspěvky. Lenka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 115.117 (?), 25.11.2014 13:59

Až na Hecht 9230 to jsou všechno stejné výrobky s jinou nálepkou. Hecht 9230 je vysší řada = totéž co Gude 2500 Pro atd. takže z vašeho výběru je to jednoznačně volba Hecht 9230. Rozdíl je v upínací hlavě, je lepší s lepší asymetrickou aretací.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 25.11.2014 14:00

Já nevím. U dárků v ceně přes 2000 Kč bych obětoval to překvapení pod vánočním stromečkem a raději požádal manžela, ať si vybere sám. Děláme to tak celá rodina a nemyslím si, že by někdo měl z dárku menší radost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 115.37 (?), 25.11.2014 14:11

Kupte Hecht 9230. Mám ji již dva roky a splnila mé očekávání. Myslím, že bude spokojený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 115.117 (?), 25.11.2014 15:17

Pokud chcete koupit brusku manželovi, ptát se ho nemusíte, nic lepšího v této ceně neseženete, to samé ale strojně mnohem přesnější koupíte leda od Oregonu a cena je 5x vysší = 10 a víc tisíc. Tyto brusky jsou čínská výroba, takže co kus to originál a velmi často se stává, že brusku musíte doladit, případně si vyrobit nový unašeč atd. i tak pokud má známého soustružníka jsou to v rámci cenového rozdílu za kvalitní brusku zkousnutelné dodělávky. Váš výběr brusek bych změnil na modely Gude 2500, Hecht 9230, Sharks CSS235-01 a vybral bych podle ceny, protože jsou to prakticky ty samé výrobky a v cenové relaci 2000Kč to nej. Dobré je nakupovat v kamené prodejně, kde můžete případně zboží vyměnit nebo vyreklamovat, při objednání přes internet je potřeba rychle zboží vyzkoušet, aby se dalo pokud bude zmetkové během 14ti dnů vrátit v zákonné lhůtě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
leny239 - (3) - 255.19 (?), 25.11.2014 18:04

Velice vám děkuji za odpovědi a že jste mi podstatně usnadnili mé rozhodování. Je to tedy jasné.

Manželovi to říct nemohu, sám by si koupil levnější a já bych chtěla, aby mu to alespoň nějakou dobu a dobře fungovalo. Na tu Gude 2500 jsem se taky koukala (i na recenze), ale zas tak v oběhu naše pila není. Unašeč nevím co je a soustružníka neznáme, ale snad už si chlap poradí :-) Za připomenutí 14ti denní lhůty děkuji.

A teď by mohla přijít kritika na hecht 9230 :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 140.103 (?), 26.11.2014 10:30

Sharks je malinko jiný, nemá naklápěcí hlavu proti opotřebení kotouče, takže na výběr prakticky zůstává jen Gude 2500 a Hecht 9230 a jelikož je Hecht levnější, bylo by nelogické kupovat něco jiného.

Unašeč jsem vám ošipkoval červenou šipkou, je to věc co "unáší" kotouč, dost často má vůli a je i špatně obroben, to je nejdůležitější věc co je třeba si pohlídat = nasadit kotouč a zatočit a nesmí to házet, když je špatný je lepší si vyrobit nebo nechat vyrobit nový. Další věc, samotný brusný kotouč dodávaný k brusce je dost často pokřivený a na vině nemusí být jen unašeč. 

Pak už drobnosti: zelenou šipkou je označené místo kam je dobré dát gumovou podložku u mé brusky se vibracema otáčí matka posuvu zarážky řetězu, gumová podloužka otáčení brání.

A doladit šroubky čelistí které drží řetěz na požadovanou rozteč - modré šipky.

Jako uchycení mám velký kovový "L" profil který je přišroubován ke spodku brusky a druhý konec upínám do svěráku, ale stačí si sehnat dostatečně velký dřevěný čtveratý špalek a brusku si k němu přichytit vrutama, účel to splní stejně.  9230 pokud často něco řeže mu uděláte určitě radost. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
leny239 - (3) - 255.19 (?), 26.11.2014 14:44

Děkuji za vysvětlení, mě tyto stroje opravdu nic neříkají a při pročítání diskuzí rozumím tak polovině. Jsem ráda, že jste se zabýval mou otázkou a snad to pomůže nejenom mě. Zaráží mě akorát, že za tu cenu je potřeba se v tom ještě "šťourat" a dolaďovat. No, snad budu mít štěstí na kus a budu kupovat co nejblíže k vánocům, ať si to může manžel ještě osahat ve vratné 14ti denní lhůtě. Ještě jednou děkuji Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.184 (?), 27.11.2014 7:32

pokud se manžel naučí brousit ručně pilníkem tak zjistí že jakákoliv bruska jsou vyhozený prachy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 10.10 (?), 27.11.2014 16:18

Zdravím, hlavně když nastane stav, kdy se někde ve dřevě "řízne" do zarostlého drátu nebo něčeho podobného. Potom se na hrotech zubů "napeče" právě tento cizí kov a ztvrdne. Každým tahem pilníku se jen na jeho povrchu objeví lesklá stopa a po několika tazích pilníku je po něm. Potom nezbyde nic jiného než bruska a tak si nemyslím, že jsou to vyhozené peníze. Je dobré umět nabrousit řetěz pilníkem a to hlavně v omezených podmínkách v přírodě ale po skončení práce v klidu v dílně použít brusku. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika